Będzie debata nad odwołaniem Jacka Kalaty z funkcji przewodniczącego - podhale24.pl
Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Franciszka, Zdzisława, Walerego
Rabka Zdrój
Clouds
-6°
Wiatr: 3.564 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
-5°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-6°
Wiatr: 4.284 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
-5°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-6°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
-7°
Wiatr: 2.88 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
78 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
60 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 39 | 78 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 30 | 60 %
30.11.2022, 11:17 | czytano: 1527

Będzie debata nad odwołaniem Jacka Kalaty z funkcji przewodniczącego

Mieszkańcy, którzy licznie przybyli na sesję rady miasta Zakopanego chcą zmian personalnych na stanowisku przewodniczącego Komisji Urbanistyki. Tego też chce część radnych. Punkt został wprowadzony do porządku obrad trwającej Rady Miasta Zakopanego.

Jacek Kalata. Fot. Marcin Szkodziński
Jacek Kalata. Fot. Marcin Szkodziński
Przewodniczący Rady Miasta Jan Gluc zaproponował, aby wprowadzić punkt odwołania przewodniczącego Komisji Urbanistyki. Głosowanie poprzedziły wystąpienia radnych będących w opozycji.

- Przewodniczący Komisji Urbanistyki stracił u mnie zaufanie. Jak to jest, jeżeli mieszkańcy przychodzą, to jest większość w głosowaniu. Mieszkańców nie ma, to projekt nie przechodzi - pytał się radny Grzegorz Jóźkiewicz. - Projekt uchwały był gotowy, a pan przewodniczący trzymał go w teczce jeszcze 18 miesięcy. Tak się nie robi - dodał.

- Takiej sytuacji jeszcze w Zakopanem nie było, żeby mieszkańcy wyszli z inicjatywą odwołania przewodniczącego komisji. Mieszkańcy nie przyszli tu bo nie lubią pana Kalaty. Oni przyszli tu bo mają problem - mówił o sytuacji radny Marek Donatowicz. - Dlaczego nie stać Cię na słowo przepraszam, zawaliłam. Cały czas jest “moja racja, ja jestem ok.”. Brakuje mi słowa przepraszam - dodaje.

- Teraz będziemy głosowali w jaki sposób mieszkańcy są traktowani przez radę miasta. Z jednej strony jest merytoryka prowadzenia komisji. Z drugiej strony są ludzie. Dwa stowarzyszenia zrzeszające ponad 400 osób, które przychodzą i mają wrażenie, że nie mogą nic wskórać - mówi Tymoteusz Mróz, radny Miasta Zakopane.

Wystąpienia radnych kończyły się aplauzem ze strony przybyłych mieszkańców na salę obrad.

Po wypowiedzi kilku radnych przewodniczący poddał wniosek o dodanie punktu do porządku obrad. Radni 20 głosami poparcia zdecydowali się wprowadzić punkt do porządku obrad. Przeciwny był jedynie wiceprzewodniczący Rady Miasta Wojciech Tatar.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas