Sala gimnastyczna w Dzianiszu już w 2025 roku? - podhale24.pl
Sobota, 18 maja
Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
Wiatr: 2.952 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
10°
Wiatr: 3.348 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
10°
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 94 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
56 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
30.11.2022, 12:20 | czytano: 1423

Sala gimnastyczna w Dzianiszu już w 2025 roku?

Sala gimnastyczna powstanie tuż przy Szkole Podstawowej im. Kurierów Tatrzańskich w Dzianiszu. - Wybraliśmy koncepcję, która zakłada budowę sali gimnastycznej w miejscu dzisiaj istniejącego boiska asfaltowego. Sala gimnastyczna będzie budowana na tym samym poziomie co szkoła - mówi Roman Krupa, wójt gminy Kościelisko.

Fot. Marcin Szkodziński
Fot. Marcin Szkodziński
Samorządowcy z Kościeliska kontynuują prace nad projektem budowy sali gimnastycznej dla dzieci z Dzianisza. - W ramach tegorocznego budżetu już mieliśmy zarezerwowane środki na przygotowanie projektu budowy sali gimnastycznej. Ten projekt będzie kontynuowany w roku przyszłym. Jesteśmy po spotkaniach zarówno z radnymi sołeckimi, jak dyrektorem szkoły - informuje Roman Krupa.

Projekt sali gimnastycznej zakłada budowę poza dużym boiskiem także mniejszych pomieszczeń i sanitariatów. Całość ma być połączona z budynkiem szkoły.

- Sala gimnastyczna będzie budowana na tym samym poziomie co szkoła. Będzie połączona ze szkołą poprzez przewiązkę. Chcemy też wygospodarować część przestrzeni na jadalnię zaraz koło wejścia. Dodatkowo obok sali gimnastycznej będą zlokalizowane pomieszczenia dla ćwiczeń pojedynczych. Będą to mniejsze salki, gdzie będzie można zagrać np. w tenisa stołowego, przeprowadzić jakie dodatkowe zajęcia, czy popołudniowe zajęcia typu fitness - zaznacza wójt gminy Kościelisko.

Otwarcie sali gimnastycznej byłoby możliwe w 2025 roku, gdyby do połowy 2023 roku udało się zgromadzić kompletną dokumentację i pozyskać środki finansowe na budowę. Niestety obecne zawirowania na rynku materiałów budowlanych uniemożliwiają dokonanie dokładnej wyceny. Koszt takiej inwestycji do niedawna szacowany był na ok. 5 mln zł.

- Bez zewnętrznego dofinansowania ten projekt nie będzie mógł być zrealizowany. Zakładamy wystąpienie o środki z rządowego programu Sportowa Polska. Być może w przyszłości będzie kontynuowany rządowy program inwestycji strategicznych Polski Ład, który też daje taką możliwość. Może KPO, kiedy środki zostaną odblokowane to też taka możliwość się pojawi. Ta perspektywa pozyskiwania środków dopiero przed nami i będziemy starali się skutecznie o nie zawalczyć - zapowiada wójt. - Dzisiaj się nie odważę, żeby oszacować koszty, bo te zmiany z miesiąca na miesiąc ulegają korekcie. Będziemy posiadali kosztorys inwestorski, to tam ta kwota się pojawi.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas