Nowa Młodzieżowa Rada Miasta Zakopanego zaczęła obrady (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 01 lutego
Imieniny: Brygidy, Ignacego, Renaty
Rabka Zdrój
Clouds
-0°
Wiatr: 15.12 km/h Wilgotność: 80 %
Snow
-1°
Wiatr: 16.056 km/h Wilgotność: 95 %
Snow
Wiatr: 15.948 km/h Wilgotność: 80 %
Snow
Wiatr: 17.532 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 15.192 km/h Wilgotność: 84 %
Snow
-1°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
06.12.2022, 08:49 | czytano: 1276

Nowa Młodzieżowa Rada Miasta Zakopanego zaczęła obrady (zdjęcia)

15 młodych uczniów i uczennic z Zakopiańskich szkół rozpoczęło obrady. Na pierwszym posiedzeniu rada ukonstytuowała się poprzez wybór przewodniczącego, jego zastępcy oraz sekretarza. Na czele młodzieżowej rady stanął Dawid Plewa.

Fot. Marcin Szkodziński
Fot. Marcin Szkodziński
“Ślubuję uroczyście obowiązki młodzieżowego radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro Zakopanego i jego mieszkańców”

Te słowa usłyszało 15-tu młodych zakopiańczyków ze szkół podstawowych i średnich przed rozpoczęciem pełnienia obowiązków młodzieżowego radnego miasta Zakopane. Pierwszą sesję poprowadził ustępujący wiceprzewodniczący poprzedniej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Zakopanego, który udzieli kilku wskazówek swoim młodszym kolegom i koleżankom.

- Powiem wam kilka słów od młodego dla młodych. Nie bójcie się próbować i ponosić porażek. Jak coś nie wyjdzie, to nie koniec świata. Przychodzicie tu z pomysłami. Nie bójcie się próbować i przeskakiwać kłód, żeby nie przytłoczy was niepowodzenia. Do sukcesu czasem prowadzi ścieżka usłana porażkami. Nie zawsze było łatwo. Wierzcie w swoje umiejętności. Nie patrzcie tylko na siebie, ale jesteście grupą. Bądźcie z siebie zadowoleni - mówił Michał Króżel, wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Zakopanego kadencji 2018-2022.

Pierwszym zadaniem, przed którym stanęli młodzi radni był wybór przewodniczącego, jego zastępcy oraz sekretarza. W głosowaniu jawnym spośród trzech kandydatów na przewodniczącego wybrano Dawida Plewę z Państwowego Liceum Sztuk Pięknych im. Antoniego Kenara w Zakopanem.

- Liczę, że nasze świeże spojrzenie i kreatywność doprowadzi do rozwoju miasta. Liczę na przyszłą współpracę, którą zaczniemy dzisiaj. Liczę, że pomysły odznaczą się na przyszłości - mówił tuż przed głosowaniem Dawid Plewa.

Wiceprzewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Zakopanego został Franciszek Zięba, uczeń klasy VIII POSA, a funkcję sekretarza pełnić będzie Weronika Kuscorz - Mrowca z Państwowego Liceum Sztuk Pięknych im. Antoniego Kenara w Zakopanem.

Pierwszym obradom nowej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Zakopanego bacznie przyglądali się wiceburmistrz, radni i urzędnicy z zakopiańskiego magistratu.

- Życzę wam satysfakcji z pracy i owocnych działań. Oferuje także swoją pomoc - mówiła Agnieszka Nowak-Gąsienica, wiceburmistrz Zakopanego, która wraz z przewodniczącym Rady Miasta Zakopanego Janem Glucem odebrała ślubowanie świeżo upieczonych młodzieżowych radnych.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Osiol09:58, 6 grudnia 2022
Władza deprawuje przebywanie w jej otoczeniu też. Czy świadome pchanie dzieci w pobliże władzy....
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas