Sprzedaż węgla w Zakopanem bez kolejek (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Szczawnica
Clouds
-3°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
-3°
Wiatr: 9.612 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
-3°
Wiatr: 7.092 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
-2°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-1°
Wiatr: 8.712 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
-4°
Wiatr: 8.352 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
07.12.2022, 11:46 | czytano: 4872

Sprzedaż węgla w Zakopanem bez kolejek (zdjęcia)

Jak tylko otrzymujemy z Urzędu Miasta listę osób, które uregulowały należność, to na drugi, trzeci dzień te osoby są już umawiane po odbiór - zapewnia Monika Jaźwiec, prezes spółki TESKO, która z ramienia gminy Zakopane zajęła się częścią logistyczną sprzedaży węgla po preferencyjnych warunkach.

Do Zakopanego na wyspę ekologiczną dotarł węgiel, który miasto zamówiło dla swoich mieszkańców, aby mogli kupić opał po preferencyjnych cenach. Koszt tony węgla, to 1890 zł. Cena nie uwzględnia jednak transportu, który osoby odbierające opał same muszą sobie zorganizować. O tym jak wygląda procedura wydawania opału mieszkańcom opowiedziała prezes spółki TESKO.

- Po otrzymaniu informacji z urzędu miasta, że osoba, której zakup węgla przysługuje i która dokonała wpłaty dzwonimy do tych państwa i umawiamy się na konkretne dni i godziny po odbiór węgla. Zazwyczaj jest to na drugi, trzeci dzień - informuje Monika Jaźwiec, prezes spółki TESKO.

Pracownikom spółki udało się tak zorganizować kontakt z klientem, że przed miejskim składem węgla nie tworzą się kolejki. Osoby odbierające węgiel też są zdyscyplinowane, dzięki czemu wszystko przebiega sprawnie.

- Na razie nie ma problemów. Obowiązkiem osoby odbierającej jest zapewnić sobie transport, którym my nie dysponujemy. W regulaminie jest napisane, że musi być odbierana cała przysługująca ilość węgla, czyli 1,5 tony - zaznacza prezes TESKO.

Załadunek opału odbywa się bezpośrednio przy składzie, a następnie pojazd wjeżdża na wagę, gdzie dosypywana jest brakująca ilość węgla. Dziennie w ten sposób opał odbiera nawet kilkadziesiąt osób.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Fhjk15:22, 13 grudnia 2022
Wyborcza podawala ze ten wegiel sie nie pali
Analityk21:46, 8 grudnia 2022
Czyli wystarczy sobie kupić ciężarówkę i zrobić prawko na w/w.
Andrzej21:15, 8 grudnia 2022
W mieście- N.Targu bez pośpiechu.
Wnioski dopiero można było składać w listopadzie?
Mamy grudzień. Kiedy będzie dowóz węgla za 1950 zł, bo idą mrozy!
......................
P.S.
Niektórzy kupili w Bukowinie już w październiku, ponosząc koszty dowozu.
to już nie Polska18:42, 8 grudnia 2022
Energetyki to jedno. Wysyłanie na Ukrainę naszych rezerw to drugie. Ale mało kto zdaje sobie sprawę że polscy podatnicy zostali również dystrybutorami ukraińskiego zboża. A to za pośrednictwem firmy elewarr która powołana była do gromadzenia zapasów POLSKIEGO zboża i stabilizowania rynku. Obecnie natomiast postanowiła walczyć z "głodem na świecie" i zajmuje się eksportem zboża do "głodującej" Afryki i innych "głodujących" rejonów świata eksploatowanych przez usa i chińczyków.
Dojna zmiana13:00, 8 grudnia 2022
Do ED
Baryłka ropy swego czasu kosztowała 150$ a litr bezyny kosztował 4zl teraz baryłka kosztuje 60$a na stacjach (obajteka) 8zł paliwo KUMASZ! !
ciekawski23:51, 7 grudnia 2022
@ED
Koszt wydobycia 1 tony węgla to ok 400 zł. Cena ok 2000 zł. za tonę, to lichwa PAŃSTWOWYCH spółek, które za przyzwoleniem albo i nakazem żydopisowskiego rządu okradają Polaków z wypracowanych oszczędności. Jak myślisz, kto zgarnia różnicę ? Amber Gold i Skok W. to kropla w morzu wobec ... resztę dopowiedz sam.
ED16:29, 7 grudnia 2022
[ Dojno zmiano]Ciesom się co wygiel jes A co do ceny jak ci nie pasuje TAKA to na składach opałowych jest troszkę inna i bez kolejki cie obsłużą BA nawet przywiozą KUMASZ
ciekawski15:39, 7 grudnia 2022
@Dojna zmiana
Żydopisowski rząd nie ma własnych pieniędzy a skoro wprowadzili socjal - 13 - 14 emerytury, 500+, itd. które przysługują również Ukraińcom jak i setki tysięcy ton nośników energii (węgiel, paliwo) które ZA DARMO jadą na Ukrainę, ktoś na to musi się złożyć a najlepiej jest łupić podatkami Polaków z kasy, dlatego dla Polaków węgiel jak i paliwa (etyliny, olej napędowy) mają taką cenę, jaką mają.
matousz15:31, 7 grudnia 2022
hahah ,polacy beda kopac i zasypywac rowy za miske ryzu,slowa vatowieckiego ,tasmy u sowy. Jak wszystko pieknie realizuja kropka w kropke
Dojna zmiana12:39, 7 grudnia 2022
Za półtorej tony węgla trzeba zapłacić okalo siedmiu set złotych podatku VAT to prawie tyle co w tamtym roku kosztowala tona węgla wiec kto nas tak doji a ludzie się cieszą ze węgiel tani
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas