Statuetka dla Elżbiety Gryz - podhale24.pl
Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Szczawnica
Clouds
-2°
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
-2°
Wiatr: 10.08 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
-1°
Wiatr: 7.02 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
-1°
Wiatr: 7.704 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
-0°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-3°
Wiatr: 7.74 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
46 %
Nowy Targ
4 %
Zakopane
48 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 2 | 4 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
08.12.2022, 09:50 | czytano: 1564

Statuetka dla Elżbiety Gryz

Władze miasta wręczyły Elżbiecie Gryz statuetkę Osobowość Rabki-Zdroju.

Fot. Piotr Kuczaj
Fot. Piotr Kuczaj
Podczas spotkania mikołajkowo-świątecznego dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin w „Siwym Dymie”, zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) koło w Rabce-Zdroju, miała miejsce miła uroczystość.

- To doskonała okazja, żeby tutaj, w tym gronie, docenić pracę jednej z osób. Pani Elżbiety Gryz - powiedział do zebranych burmistrz Leszek Świder, dziękując jej nie tylko za pracę na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie, placówki, ale też na rzecz całej społeczności lokalnej. Elżbieta Gryz otrzymała statuetkę Osobowość Rabki-Zdroju w kategorii Zdrowie. Jest ona współzałożycielką koła PSONI, społecznie, nieprzerwanie od 1998 roku pracuje w zarządzie koła sprawując funkcję koordynatora ds. organizacyjnych związanych z remontem budynku PSONI. Działa na rzecz osób niepełnosprawnych na terenie gminy i zawodowo pracuje z dziećmi o specjalnych potrzebach i z różnymi niepełnosprawnościami. Jest także ekspertem ds. awansu zawodowego nauczycieli. W jej działalności ważne miejsce zajmuje pozyskiwanie grantów i organizowanie wycieczek turystyczno-krajoznawczych, wyjazdów do teatrów, warsztatów artystycznych, paczek mikołajowych, a wszystko to dla podopiecznych PSONI. Od 2003 roku była także współorganizatorką Spartakiady dla Osób z Niepełnosprawnością.

- Jej wieloletnia działalność zasługuje na uhonorowanie człowieka, który wkłada wiele wysiłku i pracy, aby świat osób niepełnosprawnych stawał się przyjazny, życzliwy i bardziej kolorowy - powiedział przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Żółtek, wręczając wraz z burmistrzem statuetkę pani Elżbiecie Gryz.

- 25 lat temu Halinka Skwarek przyszła do nas, do domu i powiedziała: Ela, zróbmy coś dla dzieci. Myśmy mieli dwójkę dzieci niepełnosprawnych w domu, Halinka Piotrusia. Postanowiłyśmy spróbować otworzyć świetlicę. Nie udało nam się. Przecierałyśmy ścieżki, wtedy do Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu, jeździłyśmy naprawdę w różne miejsca. I do tej pory nieustannie przecieramy różne szlaki. Przez wiele lat budowaliśmy zaufanie społeczne. Sukcesem jest to, że zgromadziliśmy naprawdę bardzo dużo osób. To jest praca wszystkich, którzy tutaj są, tych, którzy nie mogli być z nami i tych, którzy już odeszli i oddawali serce temu stowarzyszeniu – powiedziała laureatka.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas