Taddy tuż za podium - podhale24.pl
Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Zakopane
Clouds
20°
Wiatr: 2.772 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
20°
Wiatr: 2.628 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
19°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.448 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
20°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
18°
Wiatr: 8.784 km/h Wilgotność: 88 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
42 %
Zakopane
26 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
11.12.2022, 11:09 | czytano: 2777

Taddy tuż za podium

Sporo emocji dostarczyła pierwsza runda eliminacji do mistrzostw świata w Superenduro, rozegrana w sobotę 10 grudnia w Tauron SArenie w Krakowie. Magnesem dla wielotysięcznej publiczności był występ światowej czołówki włącznie z naszym czempionem, Tadeuszem Błażusiakiem.

Prestiżowy start przed własną publicznością „Taddy” potraktował, jak zawsze zresztą, niezwykle poważnie, nie oszczędzając się mimo nadal trapiącej go kontuzji.

Już na wstępie Błażusiak pokazał klasę w czasówce, która rozdzielała pozycje startowe, ustępując w niej tylko aktualnemu mistrzowi świata. Williamowi Boltowi. Dodatkowym smaczkiem Super Pole była trzecia lokata drugiego naszego reprezentanta, Dominika Olszowego.

W pierwszym finałowym biegu „Taddy” zaspał na starcie, ale będąc z tyłu stawki, we właściwym sobie stylu rozpoczął szaleńczą pogoń za czołówką, aby swym GasGasem dojechać do mety na czwartej pozycji.

W drugim biegu nowotarżanin wystrzelił ze startu i długo prowadził, ale fenomenalnie dysponowany Bolt dopędził go na dystansie na swojej Husqvarnie, a przed metą dopadł go jeszcze Walker; pozostało więc trzecie miejsce.

Ostatni wyścig to znów powtórka pierwszej gonitwy: słaby start, pogoń za czołówką i czwarte miejsce na mecie.

Z takim też rezultatem Tadeusz Błażusiak zakończył zmagania w pierwszej rundzie cyklu, w której bezkonkurencyjny był Brytyjczyk „Billy” Bolt, wygrywając wszystkie biegi. Także lepszy okazał się drugi we wszystkich startach, Amerykanin „Jonny” Walker, którego Beta nie zawiodła na wertepach Tauron Areny. Trzecie miejsce na podium przypadło innemu Amerykaninowi, Cody Webbowi na Sherco, który z tą sama liczbą punktów (43) wyprzedził Polaka lepszym bilansem miejsc.

Trzeba także odnotować dobry wynik innego naszego reprezentanta, Dominika Olszowego, który pierwszą eliminację mistrzostw świata zakończył na wysokim 11 miejscu.

Kolejna runda odbędzie się za miesiąc, 7 stycznia 2023 roku w niemieckim Riese w Saksonii. W wolnym tłumaczeniu nazwa tej miejscowości wielkości Nowego Targu brzmi „Olbrzym”, co może przełożyć się na …ale nie zapeszajmy! „Taddy” - nasz motocyklowy gigant może wreszcie w rodzinnej atmosferze pozbierać siły do ataku na czołową pozycję światowego rankingu

Jacek Sowa
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Autor15:03, 12 grudnia 2022
Ewa, rower : niestety, nie miałem dostępu do szczegółowych wyników FIM, które ukazują się z poślizgiem. Póki co, skupiam się na Taddym, na młodych przyjdzie też kolej; wszakże to także podhalańskich kółek czar...
0
rower11:23, 12 grudnia 2022
Jacku, a Mariusz Stefaniak , Oskar Kaczmarczyk i Kacper Dudzic to nie startowali??
0
hajduk11:10, 12 grudnia 2022
o i takich sportowców trzeba wspierać bo przynajmniej robią jakieś osiągnięcia ale według władzy lepiej na..ć w każdej wsi orlików
0
Ewa17:38, 11 grudnia 2022
Jacek Sowa. Nie wspominasz o Kacprze Dudzicu startującym w juniorach.Rabczanin o ogromnym talencie!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas