"Mieszkańcy pozdrawiają z mostu, z Drogi Dworskiej" - podhale24.pl
Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 13.176 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
Wiatr: 14.688 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
Wiatr: 15.372 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
Wiatr: 14.724 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
Wiatr: 11.592 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
Wiatr: 8.352 km/h Wilgotność: 63 %
Jakość powietrza
32 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
25.12.2022, 13:36 | czytano: 3696

"Mieszkańcy pozdrawiają z mostu, z Drogi Dworskiej"

KOŚCIELISKO. Trwa duży remont drogi Zagrody Witowskie - Dworska. Inwestycja zaplanowana jest jako zadanie dwuletnie - rozpoczęła się w maju br., a jej zakończenie nastąpi w grudniu 2023 roku. Most na Dworskiej jest już gotowy, co potwierdzili sami mieszkańcy.

zdj. Roman Krupa /FB
zdj. Roman Krupa /FB
"Odbiór musi być" - komentuje zdjęcia w mediach społecznościowych wójt Roman Krupa. "Cieszymy się z tego mostu, będzie krócej - podziękowania dla wójta i wszystkich którzy się do tego przyczynili" - czytamy w jednym z komentarzy.


W ramach inwestycji odbywa się kompleksowy remont drogi Zagrody Witowskie – Dworska przebiegającej przez teren Dzianisza i Witowa, obejmujący roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, nawierzchniowe, remont istniejącego odwodnienia, remont obiektów mostowych, umocnienia brzegów rzeki i terenu pod mostami, chodniki na dojściach do obiektów mostowych. Ponadto wprowadzone zostaną odpowiednie elementy oznakowania, służące zwiększeniu bezpieczeństwa ruchu drogowego na przedmiotowej drodze.

Docelowym efektem wykonanych robót było uzyskanie parametrów wytrzymałościowych drogi zbliżonych do dróg o kategorii ruchu KR 3-4. Na czas remontu powstał most tymczasowy, a teraz jest już gotow nowa przeprawa, w której wymieniono poręcze, dźwigary, wzmocniono podpory, wykonano pomost i wspornik pod chodnik. Zabezpieczono także brzeg z narzutu kamiennego, wykonano chodnik, uformowano i zagęszczono nasypy.


Koszt całej inwestycji drogowo-mostowej to blisko 4,7 mln zł, a dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to ok. 2 mln.

s//
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
złodziej13:45, 26 grudnia 2022
Za tą kasę co na tą ,,kładkę,,poszło z naszych pieniążków(podatników) można se dwa domy wypasione wybudować na krupówkach z żyrandolami,dywanami w środku.Się kiedyś rozliczymy, mam nadzieje.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas