Zmiany w planowanym wyciągu narciarskim w Łopusznej - podhale24.pl
Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego
Nowy Targ
Clouds
-2°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
-2°
Wiatr: 2.772 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-2°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-1°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-1°
Wiatr: 8.784 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
-3°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
234 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 117 | 234 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
10.01.2023, 12:00 | czytano: 5743

Zmiany w planowanym wyciągu narciarskim w Łopusznej

Na prośbę inwestora, gmina Nowy Targ wprowadza zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego, które pozwolą na zmianę lokalizacji planowanej dolnej stacji wyciągu narciarskiego na granicy Łopusznej i Ostrowska.

Ostrowsko. Arch. Podhale24.pl
Ostrowsko. Arch. Podhale24.pl
Na zmiany zgodziła się Rada Gminy Nowy Targ. Spółka, która wydzierżawiła lub wykupiła już część gruntów na Górze Legutków na granicy wspomnianych dwóch miejscowości, wystąpiła do gminy o zmiany w planie zagospodarowania. Jak tłumaczy wójt Jan Smarduch, chodzi o możliwość przeniesienia dolnej stacji wyciągu w inne miejsce, co pozwoli na oszczędności w budowie. Zasugerował to projektant stacji.

- Jesteśmy już w trakcie opracowywania - informuje wójt nowotarskiej gminy.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Def12:32, 11 stycznia 2023
A taka to była spokojna wieś, a teraz to stonka i szarańcza.. Mała Góra to już prawie enklawa.. Ech mieszkańcy, sprzedajecie ojcowizny? Wiecie komu?!
Mieszkaniec gminy08:36, 11 stycznia 2023
Oczywiście, że tam powstaną działki pod zabudowę na sprzedaż lub wynajęcie, a drogę i pozostałą infrastrukturę zrobi Gmina za pieniądze podatników, ponieważ udziałowcami Spółki są ....... Domyślcie się sami. Już jedną piękną drogę zrobili do niby przyszłego wyciągu.
Mieszkaniec gminy08:35, 11 stycznia 2023
Oczywiście, że tam powstaną działki pod zabudowę na sprzedaż lub wynajęcie, a drogę i pozostałą infrastrukturę zrobi Gmina za pieniądze podatników, ponieważ udziałowcami Spółki są ....... Domyślcie się sami. Już jedną piękną drogę zrobili do niby przyszłego wyciągu.
chłop08:32, 11 stycznia 2023
jeżeli ktoś był przynajmniej raz na wyciągu narciarskim, takim prawdziwego zdarzenia to wie że dojazd i parking to podstawa oraz inflastruktura turystyczna tzn hotel, gastro itp. w tym przypadku jakos nie moge sobie wyobrazić jak ta tej wąskiej i pod góre drodze bedą jezdzic masowo samochody.
Smok23:29, 10 stycznia 2023
No i droga dojazdowa już zrobiona miastowy :-)
z tąd23:24, 10 stycznia 2023
Ale jesteście malkontenci.Przecież na tak pięknym stoku z Takimi widokami takie krzesełko zrobi furorę przez cały rok.Jeszcze ,,knajpki,, na dole z regionalnym żarałkiem i na górze z widokiem na wszystko Cudo!Bez takiej dodatkowej ,,atrakcji,, Łopuszna jest cudowna.
Tik Tak17:47, 10 stycznia 2023
Szkoda, że dopiero teraz włodarze wymienionych miejscowości dojrzeli do budowy wyciągu dużo za próżno. CNB "Gorce" też mogło już istnieć conajmniej 15 lat. Nikt z władz nie myślał o rozwoju turystycznym gminy. Zafascynowani nadmiwrnym tradycjonalizem myśleli, że strojność góralska da utrzymanie,a tak nie jest .Rolnictwo, wypas owiec kiedyś był profitodajną działalnością A dzisiaj nawet ma halach nieużytki bo się nie opłaca ( to raczej się nie chce pracować) zachraszczone Gorce czy nie można by wykorzystać na wypas? Lenistwo to atut dzisiejszych czasów, a tradycjpnalizm nie rozwojowy jest.Starania trzeba czynić by powstawałyby nowe miejsca pracy w turystyce. Budować- dać szansę nowym inwestorom i tam robić zmiany w planach przestrzennych gminy.Ludzie oczekują zmiany w planach ale idzie to opornie. A inne gminy to wykorzystują i tym samym szybciej rozwijają się. Może będzie szło ku lepszemu??!!
Sobek16:06, 10 stycznia 2023
Na tego typu budowę Anglicy mówią. Not my circus, not my monkeys, (Nie mój cyrk, nie moje małpy).
miastowy15:03, 10 stycznia 2023
Ptaszki ćwierkają że ten wyciąg to tylko przykrywka, mydlenie oczu, wykup działek po okazyjnej cenie A po co? finalnie maja tam powstać działki pod zabudowe domów jednorodzinnych... wystawka południowa, widok na tatry i relatywnie płasko.
do prawie etatowych malkontentów14:58, 10 stycznia 2023
Nie specjaliści, a realiści, którzy widząc co się obecne dzieje z klimatem. Ale skoro wiesz lepiej, ba, może to i Twoja budowa... buduj chłopie! Będziemy kibicować!
do prawie etatowych malkontentów14:48, 10 stycznia 2023
specjaliści się odezwali, jeden lepszy od drugiego, haha (:
agrestchoinkowy14:46, 10 stycznia 2023
Narciarstwo się kończy przez zmianę klimatu. Z masowego sportu zostanie coś dla grupki zapaleńców. A ci, jak już będą mieli szukać warunków i śniegu, to pojadą na większe stoki i wyżej. Warunki na narty będą krótko i rzadko, to kto by marnował czas na jakiś mikro wyciąg w Łopusznej ? Pomysł miałby jakieś szanse kilkadziesiąt lat temu, dzisiaj to bezsensowne marnowanie pieniędzy. Ale nie moja kasa, niech się martwi ten co ją wyda. Gorzej ze środowiskiem, bo jak pobuduja parkingi, dojazdy, powyrównują stok spychami, wytną jakies drzewa - to się nie wróci. I na tym wszyscy stracą.
wodnik14:39, 10 stycznia 2023
Wyciąg na południowym stoku w dzisiejszych czasach ? jeżeli ktoś chce wywalić kasę w błoto, to czemu nie. Ktoś nie pomyślał i nie policzył. Ile moze kosztować naśnieżanie takiego stoku ? Przy plusowej temperaturze to nawet naśnieżać sie nie da. Teraz zamykają stoki nawet wyżej w górach, w znanych od lat lokalizacjach, bo za ciepło na utrzymanie tras. Raz na parę lat trafi się zima z kilkoma śnieżnymi tygodniami. A kto wtedy przyjedzie na mały, nieznany wyciąg w Ostrowsku czy Łopusznej ? ktoś tam się przypadkiem trafi, ale żeby z tego sie koszty zwróciły, to nie widzę.
Dano temu wybudowali wyciąg (orczyk)w Myślenicach, z zakopianki był dobrze widoczny. Przez chyba trzydzieści lat był czynny w sumie kilka dni. Poza tym śniegu nie było na tyle żeby jeździć. Stał i stał... Chyba go juz rozebrali. I tak samo się skończy z tym.
Do Jeżyk13:46, 10 stycznia 2023
A czego się spodziewałeś, po kimś, kto się zasiedział i nie zauważył, że klimat się zmienia. Narty wodne?
lb13:41, 10 stycznia 2023
@Jeżyk - bardziej zastanawia południowa wystawa i stosunkowo niskie położenie. swoją drogą ciekawe, czy dojazd do parkingów (ewentualnych) planowany jest ścieżką rowerową?
jam to13:14, 10 stycznia 2023
Jestem nietamtejszy, ale czy ten stok nie jest czasem południowy? Jeśli się nie mylę toż to będzie raczej park wodny z największą zjeżdżalnią na świecie, a nie ośrodek narciarski.
Smok13:11, 10 stycznia 2023
I ciekawe na co to komu
Go13:09, 10 stycznia 2023
W Austrii czy Niemczech ludziom mieszkającym na 1500m n.p.m mówią żeby próbowali przebranżowić się z powodu ocieplania klimatu a tu matołki myślą że na 700m światem zwojują hehe
mogli myśleć o tym 20 lat temu a nie teraz
Jeżyk12:06, 10 stycznia 2023
Trzeba być skończonym durniem, żeby w dzisiejszych czasch wyciąg budować. Ciekawe skąd śnieg wezmą. Z roku na rok będzie tylko coraz cieplej.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas