Zamknięta droga do Rabki-Zdroju. Jest plan naprawy, ale to dopiero początek - podhale24.pl
Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 2.7 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
48 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
56 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
12.01.2023, 08:51 | czytano: 2961

Zamknięta droga do Rabki-Zdroju. Jest plan naprawy, ale to dopiero początek

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji stabilizacji osuwiska na ulicy Zakopiańskiej. Przypomnijmy, iż jesienią trasa z Rabki-Zdroju do Chabówki została zamknięta, gdy na jezdni pojawiło się - stale powiększające się - pęknięcie.

Fot. Piotr Kuczaj
Fot. Piotr Kuczaj
Rabczański samorząd obarczył za to winą PKP, bowiem pęknięcie pojawiło się w rejonie rozpoczętych wówczas prac przy przebudowie linii kolejowej. PKP odpiera jednak zarzuty.

Sytuacja jest uciążliwa, gdyż ul. Zakopiańska to jedna z głównych dróg wjazdowych do uzdrowiska. Mieszkańcy zmuszeni są do korzystania z uciążliwych objazdów przez Rdzawkę, Zabornię lub Skomielną Białą.

Choć samorząd od początku próbuje rozwiązać problem, procedury są długie i czasochłonne. Nie ma szans, żeby problem rozwiązać w perspektywie najbliższych miesięcy.

Magistrat ogłosił właśnie postępowanie przetargowe na zadanie pn. "„Opracowanie dokumentacji geologiczno – inżynierskiej w ramach zadania pn. „Stabilizacja osuwiska wraz z odbudową drogi gminnej nr 364558K ul. Zakopiańska w km 1+560-1+650 w m. Rabka-Zdrój, Gmina Rabka-Zdrój” wraz uzyskaniem opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych pozwalających na zrealizowanie robót obejmujących przedmiot". Firma, która podejmie się tego zadania, będzie miała 5 miesięcy na wykonanie dokumentacji i pozwoleń. Dopiero wtedy rozpoczną się faktyczne przygotowania do robót.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Dociekliwy12:42, 13 stycznia 2023
"Choć samorząd od początku próbuje rozwiązać problem..." Chciałabym wiedzieć w jaki sposób próbuje rozwiązać ten problem? Przecież przez jałowe dyskusje ,raporty jeszcze nic nie naprawiono. Ale Może rabczańskim władzom to się uda. Trzymać kciuki?
Kazimierz17:58, 12 stycznia 2023
W każdym cywilizowanym państwie najpierw szybko naprawiają drogę a potem się sądują tylko u nas jest zacofanie sodoma i gomora
Aaaa16:38, 12 stycznia 2023
Magistrat uznał że są duże wpływy z opłat uzdrowiskowych, parkingowych etc.i zbyt dużo ludzi przyjeżdża do rabki.aby ograniczyć tłok postanowił zamknąć drogę i nie spieszy się z do otwarcia.D:)))
Drabik14:38, 12 stycznia 2023
A widzieliście jak spierniczyli chodnik obok policji przy zjeździe do mostu, który mieszkańcy już nazywają mostem do Świdra? Dopiero co położona kostka, rozłazi się pełna w niej szpar. Tak jest z jednej i drugiej strony ulicy. Nikt w samorządzie tego nie dostrzega?Kto to w ogóle odebrał? Ci sami radni fachowcy i rzeczoznawcy, którzy odbierali bulwary? Chyba tak!
Stanisław Wójciak13:56, 12 stycznia 2023
Takie postępowanie przetargowe powinno być ogłoszone natychmiast po zdarzeniu! Teraz ogłosili postępowanie? Kpina i okazanie mieszkańcom najwyższej pogardy!Precz z magistratu! Banda nieudaczników łasych na pieniądze podatnika!Bawcie się dalej, spotykajcie na komisyjkach i naradkach. Hańba!
Nie Dojda11:29, 12 stycznia 2023
Magistrat ogłosił właśnie postępowanie przetargowe...Jak to czytam , to trafia mnie jasny szlag!Sposób działania tych pseudo działaczy samorządowych woła o pomstę do nieba!Nie mają za grosz pojęcia o zarządzaniu!Towarzystwo wzajemnej adoracji od siedmiu boleści. Prawdziwy włodarz to przedsiębiorca! Samorządowcy konkretni, wiedzą do kogo i gdzie oraz pod jakim kontem uderzyć, żeby sprawę zamknąć, bo działają dla miasta i jego mieszkańców! Ale nie...Nasi będą pisać opracowania geologiczno inżynierskie.Trzask-prask,zrobiliśmy robotę, ręce umyte,sprawa pchnięta. Podatnicy wy...ni, możemy sobie przyznać nagrody!
jarek11:05, 12 stycznia 2023
Takie zdążenia wypadki powinny być robione z funduszu rezerwowego nienaruszalnego który powinien być w każdej gminie mieście państwie.
Więcej odsetek bankowi Rabka płaci za długi niż wyniesie koszt naprawy drogi. Jeśli byśmy policzyli za ostatnie 30 lat odsetki płacone bankom to pewnie kilka budżetów miasta zdefraudowane zgodnie z prawem a płaci obywatel. Wybieramy włodarzy którzy coś robią dla wizerunku a płótno w kieszeni.
Zaniepokojony10:19, 12 stycznia 2023
A czy się coś dzieje w sprawie ul.za Rabą w Rabce Zdrój ,czy poprostu nic,sprawa zostawiona sama sobie bo może to jakoś będzie? A co z przejazdem służb ratunkowych ,liczy się nieraz każda minuta pomyślał ktoś o tym?
Mhm09:53, 12 stycznia 2023
Kraj z dykty, gdzie nic się nie da...
Wjechać do Rabki z pozostałych możliwych dojazdów przy dużych opadach śniegu jest bardzo ciężko (wszystkie pozostałe 3 dojazdy to zjazd ze stromych górek).
Najlepiej postawić zakaz ruchu i obwiniać się nawzajem.
W normalnym (nie z dykty) kraju - to droga powinna być doraźnie zabezpieczona, aby umożliwić przejazd, a wszelkie badania, naprawy, szukanie winnego powinno być potem.
Mieszkaniec08:57, 12 stycznia 2023
jakie uzgodnienia ? Jest sytuacja nadzwyczajna i nic nie potrzeba .TYLKO ZROBIĆ.Dziwne ze gdzieindziej jak coś podobnego sie dzieje to tobią z dnia na dzień a w rabce trzeba pewnie z roku na rok
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas