Prezydent na koncercie w Jaworkach (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Czarny Dunajec
Clouds
16°
Wiatr: 7.668 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
16°
Wiatr: 8.64 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
23°
Wiatr: 7.236 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
21°
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
78 %
Nowy Targ
68 %
Zakopane
50 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 39 | 78 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
15.01.2023, 13:39 | czytano: 5023

Prezydent na koncercie w Jaworkach (zdjęcia)

W sobotni wieczór w kościele pw. Jana Chrzciciela w Jaworkach odbył się świąteczno-noworoczny koncert, którego organizatorem była Niepubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia z Krościenka. Jednym z zaproszonych gości był prezydent Andrzej Duda.

zdj. Joanna Dziubińska
zdj. Joanna Dziubińska
Wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej w Krościenku nad Dunajcem oraz uczniowie z miejscowości Brody na Ukrainie, Polski Zespół Instrumentów Dętych, Kapela Jaworcanie oraz duet Towariszky prezentujący folklor muzyczny dawnych Rusinów Szlachtowskich, a także soliści: Katarzyna Ryczkowa, Klaudiusz Leśniak, Oleh Malovichko, Wojciech Kwiatek, Jarosław Olszewski, Maciej Osiecki, Agnieszka Michalik, Anna Śliwa, Patryk Citak, Paulina Pietrusza, Maria Korzeniowska, Wacław Golonka, Emilka Knutelska, Malwina Knutelska, Zosia Potoniec , Marta Hamerska, Ania Garncarczyk, Emilka Andruszko, Franek Kwiatek, Asia Hamerska, Ania Kołodziej, Martyna Nowaczyk.

W czasach tak trudnych, w dawnej łemkowskiej cerkwi wspólne granie i śpiewanie Górali, Łemków i Ukraińców nabrało symbolicznego znaczenia. To właśnie Święta Bożego Narodzenia są symbolem pokoju, jedności i miłości.

Na zakończenie koncertu głos zabrał prezydent Andrzej Duda. Dziękując za zaproszenie podkreślał on, że to niezwykle wzruszający wieczór, pełen przyjaźni, braterstwa, a jednocześnie wielkiego optymizmu oraz wiary w zwycięstwo sprawiedliwości, uczciwości i wolności, w zwycięstwo Ukrainy nad brutalnymi napastnikami. Prezydent życzył wszystkim gościom z Ukrainy, aby mogli spokojnie wrócić do domu oraz by wrócili ich najbliżsi, którzy dzisiaj są na linii frontu.
Koncert prowadziła Aneta Legierska

jd/ zdj. Joanna Dziubińska
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
Radek19:35, 17 stycznia 2023
I poto trzeba było tak gnać zakopianka na sygnałach 15 aut z niebezpieczna prędkością . Nie wystarczy jeden opancerzony wóz . Tyle paliwa zmarnować i jechać jak szaloni z zawrotną prędkością .Ich przepisy drogowe nie obowiązują ?
widz.07:29, 17 stycznia 2023
Pieknie grali i śpiewali .
Kloss18:44, 15 stycznia 2023
A gdzie mis z torebką .
Osiol15:14, 15 stycznia 2023
No sukces tyle dzieci zgromadzić w sobotni wieczór, i połączyć z promocją prywatnej szkoły i to jeszcze nieoficjalnie.
Bez małżonki która już pewnie ma dość słuchania kolend,jakoś taki zagubiony.
Apropo Mychajlo mówił że ma coś większego niż,, leopardy''ma w styczniu ogłosić więc może..... Się skupia....
Cień mgły14:16, 15 stycznia 2023
Pisowska kraina pisowcy goście
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas