Brak żółtych worków - podhale24.pl
Środa, 06 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 1.512 km/h Wilgotność: 86 %
Snow
Wiatr: 1.872 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 0.684 km/h Wilgotność: 83 %
Snow
Wiatr: 0.468 km/h Wilgotność: 84 %
Snow
Wiatr: 0.612 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-3°
Wiatr: 1.44 km/h Wilgotność: 85 %
Jakość powietrza
330 %
Nowy Targ
130 %
Zakopane
80 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Zła
PM 10: 165 | 330 %
Zakopane
Umiarkowana
PM 10: 65 | 130 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 40 | 80 %
21.01.2023, 14:09 | czytano: 4724

Brak żółtych worków

Sołtys Łopusznej Robert Chowaniak zgłosił władzom gminy Nowy Targ, że mieszkańcy narzekają na zbyt małą liczbę żółtych worków na plastikowe odpady. - Trzeba zwiększyć ich limit, bo ich najwięcej ubywa i brakuje - mówił na ostatniej sesji rady gminy.

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Jak tłumaczył wójt Jan Smarduch, do końca stycznia na terenie gminy Nowy Targ będzie trwać dystrybucja worków do gospodarstwo domowych. - Jeśli trzeba więcej worków, proszę je zamówić. Nie będzie problemu - takie zapewnienie otrzymał sołtys.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
janka15:31, 24 marca 2023
E nas sołtys to działo ze hej...
Mieszkaniec wsi12:21, 22 stycznia 2023
Niech szanowny Pan Wójt, zapyta w Klikuszowej o tą całą dystrybucję worków
Pan który się tym zajmuje ma już przygotowane niby komplety worków na każdy dom, niby ok a jednak nie.
W takim komplecie są po trzy worki z koloru, w żadnym wypadku nie pokrywa się ilość worków z ilością kursów wywozu odpadów a zaznaczam cze worki wydawane są raz na pół roku.
Na pytanie skąd wziąść resztę potrzebnych worków ?? Pan podpowiada że są w sklepie można sobie dokupić.
@xyx08:23, 22 stycznia 2023
Dokładnie tak samo robimy. Nigdy nie mamy więcej niż 1 worek, a palimy pelletem. A do tego nie kupujemy bez potrzeby w opakowaniach foliowych, ser żółty, wędlny etc. Boleje jeszcze nad tym, że pellet jest w folii, może ktoś jakieś eko wymyśli.
Szambo-Jet19:30, 21 stycznia 2023
Nielegalny wynajem domków budowanych jako BRI, budynków gospodarczych i przerobionych garaży na apartamenty to generuje olbrzymie ilości śmieci.Gminy powinny zrobić inwentaryzację z natury, bo niby domek ma 35 metrów powierzchni a w rzeczywistości w ogłoszeniu posiada jeszcze dwie sypialnie na górze.Tak samo odbiór śmieci powinien być zgłoszony na podstawie prowadzonej działalności. Dlaczego to my mamy dopłacać do interesu "biznesmenów"
xyz17:50, 21 stycznia 2023
@Lis Witalis - może dlatego jedni wystawiają więcej, bo nie zgniatają śmieci. U nas codziennie idą do śmieci trzy - cztery puszki po karmie dla psów i kotów, co już w skali miesiąca jest dużo. Po zgnieceniu same puszki zajmują dwa worki. Sąsiedzi nieraz się dziwią że tak mało żółtych worków wystawiamy i podejrzliwie patrzą na komin, a stamtąd tylko biały dymek.
Mieszkaniec Gminy Nowy Targ17:06, 21 stycznia 2023
Cena za ścieki i śmieci idzie w górę, a między innymi dlatego, że duża część mieszkańców gminy nie płaci za nieczystości ciekłe i stałe. Przybywa dzieci, nowych mieszkańców tj. w wyniku ślubu, powracają za granicy, ze studiów, ale nikt tego nie aktualizuje i nikt nie zgłasza do Gminy i PPK nowych członków rodziny. Jeśliby wszyscy solidarnie płacili, ceny pozostałyby na tym samym poziomie. Pora zrobić z tym porządek i dokonać aktualizacji deklaracji.
Wyrocznia17:06, 21 stycznia 2023
Może mi ktoś napisać czy te żółte worki przysługują mieszkańcom Nowego Targu od firmy odbierającej odpady, czy trzeba je samemu kupić? Bo ja takich worków od lat nie dostaję, a widzę, że większość sąsiadów ma.
worek pieniędzy14:59, 21 stycznia 2023
Czarna strefa wynajmu kwitnie :-) Brawo Wy!
Lis Witalis14:18, 21 stycznia 2023
Sołtysie, zadbaj o to, żeby były naklejki na śmieci, przejedź się po wsi i zobacz ile worków ludzie wystawiają, to się dowiesz, dlaczego worków brakuje, zadbaj o oświetlenie we wsi i tak dalej.. Więcej Robert zainteresowania sprawami mieszkańców. Sprawdź nie dlaczego worków brakuje, tylko dlaczego tak dużo niektórzy wystawiają. Jeden dom wystawi 1 worek a inny 10 i tak za każdym razem.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas