Spotkanie Noworoczne burmistrza Rabki-Zdroju i koncert Stanisławy Celińskiej (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny, Teofila
Jabłonka
Clouds
-1°
Wiatr: 20.448 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
-1°
Wiatr: 22.896 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
-0°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
-0°
Wiatr: 18.612 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
-0°
Wiatr: 10.008 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
-1°
Wiatr: 16.092 km/h Wilgotność: 73 %
Jakość powietrza
46 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
24.01.2023, 13:00 | czytano: 3020

Spotkanie Noworoczne burmistrza Rabki-Zdroju i koncert Stanisławy Celińskiej (zdjęcia)

W sali Teatru Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju odbyło się Spotkanie Noworoczne. Na zaproszenie burmistrza Leszka Świdra wzięli w nim udział mieszkańcy, przedstawiciele samorządu i rabczańskich instytucji, radni i zaproszeni goście, wśród nich Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Edward Siarka.

Podziękowania odbiera Małgorzata Rybińska. Fot. Piotr Kuczaj
Podziękowania odbiera Małgorzata Rybińska. Fot. Piotr Kuczaj
Obecnych powitał dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Promocji Bolesław Bara, a następnie oddał głos gospodarzowi, burmistrzowi Leszkowi Świdrowi.

Ważnym punktem Spotkania Noworocznego były podziękowania za zaangażowanie i wkład w rozwój gminy.

- Chcieliśmy dziś podziękować ludziom, instytucjom, stowarzyszeniom, czy klubom sportowym, którzy działają na rzecz lokalnej społeczności i naszej gminy. Chcemy im podziękować za to, że nie tylko rozwijają swoje pasje, ale również tymi pasjami zarażają innych, organizują ważne i istotne wydarzenia, obejmujące naszą gminę i wykraczające poza nią. Ludzie, którzy w nich pracują, poświęcają do tego swój czas i nikt im za to nie płaci. Dlatego chcielibyśmy dziś, choćby w ten sposób, im za to podziękować za tę pracę i wkład – mówił włodarz gminy.

Z jego rąk i wiceburmistrz Małgorzaty Gromali podziękowania odebrali: Jan Ceklarz - Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec, Iwona Haberny - Rabka Festival, Jacek Klinowski – Orkiestra Dęta OSP w Rabce-Zdroju, Małgorzata Rybińska - Stowarzyszenie Dawnej Rabki Czar, Maria Daszkiewicz - Fundacja Rozwoju Regionu Rabka, Barbara Moś – Stowarzyszenie Europe4Youth, Adrian Gut – Street Workout Caliathletics Highlander Cup, Tomasz Koperniak - Rabczańskie Stowarzyszenie Rowerowe Cyklo-Rabka, Marek Szarawarski - Ogólnopolska Zimowa Senioriada w Rabce-Zdroju, Leszek Świder - Puchar Szlaku Solnego, Daniel Kościelniak - Didigol Rabka-Zdrój, Joanna Lichoń - UKS ROMER Rabka-Zdrój oraz Michalina Maciuszek- Stowarzyszenie Olympic.

Potem przyszedł czas na podziękowania od dyrektorów szkół i przedszkoli dla nauczycieli, rodziców i osób szczególnie wyróżniających się w działalności na rzecz tych placówek. Podziękowania odebrał też na scenie Czesław Rapacz, prezes OSP Ponice.

Po podziękowaniach głos zabrał wiceminister Edward Siarka, który dodał, że podziękowania należą się również wszystkim tym, którzy dostrzegając tragedię wojenną naszych sąsiadów zza wschodniej granicy, ruszyli z pomocą ofiarom wojny na Ukrainie. - Otworzyliśmy serca i pokazaliśmy, że możemy liczyć na drugiego człowieka – zaznaczył. - Wszyscy, którzy pomagali i pomagają, zasługują na wielkie uznanie.

Potem przyszedł czas na noworoczne życzenia od przewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Żółtka i burmistrza. - W Nowy Rok wchodzimy z nadzieją, wierząc że będzie on lepszy i przyniesie nam – obok nowych wyzwań – także wiele sukcesów. Życzę Państwu, by 2023 rok był dla nas wszystkich rokiem wspaniałych pomysłów i przedsięwzięć. Wierzę, że nadchodzący czas da nam okazję do budowania silnej lokalnej społeczności - po życzeniach na nowy rok, które złożył burmistrz Leszek Świder, odbył się koncert. W tym roku przed rabczańską publicznością wystąpiła uznana aktorka i pieśniarka – Stanisława Celińska z zespołem, której udany występ publiczność nagrodziła owacyjnymi brawami. W foyer teatru na gości Spotkania Noworocznego czekały przysmaki przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rdzawce.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Armani23:32, 26 stycznia 2023
do rab - oho, ktoś tu komuś czegoś zazdrości... Sukienka nie taka znowu mini i z pewnością nie na potańcówkę, a poza tym "ładnemu we wszystkim ładnie"
Autor08:55, 25 stycznia 2023
Do Janek - nie bądź śmieszny bo za pieniądze Rdzawian wcale nie można dużo zrobić. Samo odśnieżanie dróg zimą, wszystkie osiedla, rusz się z Rdzawki pojedź w Polskę, zobaczysz jak drogi osiedlowe są ''odśnieżane''. Ile ludzi u was jest na krusie i robi za granicą? Bilans jest taki że do was idzie jeszcze więcej pieniędzy niż z waszych podatków z powrotem także nie pisz bzdur.
rab17:38, 24 stycznia 2023
Czekam aby z-ca burmistrza szanowała swój urząd i odpowiednio dobierała stroje.Mini na taką uroczystoś zupełnie nie pasuje.Może potrzeba Pani stylistki bo taką sukienkę to można ubrać na wiejską potańcówkę a nie na taki,specjalny wieczór.
Osiol15:16, 24 stycznia 2023
Hm czy przestawianie i dekorowanie foteli na Titanicu zapobiegnie utonieciu???
Janek13:52, 24 stycznia 2023
Burmistrzu, kiedy zrobisz chodnik przez Rdzawkę, na górę OBIDOWA? Obiecałeś przed wyborami że to priorytet. Chodnika nadal niema, a hulanka już 4 rok w Robce na całego za piniondze Rdzawianów.
epo13:35, 24 stycznia 2023
A ja ?ycz? naszej W?adzy aby w ko?cu zrealizowa?a obietnice wyborcze ,oraz przejrzenia na oczy i zrozumie jak powinna wygada? miejscowo?? uzdrowiskowa, bo by? u w?adzy to nie administrowa? , lecz ci??ko i efektywnie pracowa? .
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas