Powstanie kolejna młodzieżowa rada gminy - podhale24.pl
Piątek, 24 marca
Imieniny: Gabriela, Marka, Gabora
Zakopane
Clouds
10°
Wiatr: 6.84 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
11°
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
11°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
11°
Wiatr: 7.74 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
10°
Wiatr: 7.668 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
11°
Wiatr: 9.288 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
26.01.2023, 14:36 | czytano: 1584

Powstanie kolejna młodzieżowa rada gminy

Rada Gminy Lipnica Wielka wyraziła zgodę na utworzenie młodzieżowej rady gminy.

Styczniowe wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Nowego Targu. Fot. Szymon Pyzowski
Styczniowe wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Nowego Targu. Fot. Szymon Pyzowski
Wniosek w tej sprawie zgłosiła młodzież, uczniowie klas 7 i 8 lipnickich szkół podstawowych oraz szkół ponadgimnazjalnych. Chcą oni brać aktywny udział w działaniach samorządu, wprowadzać w życie własne pomysły i mieć wpływ na realizowane przez gminę przedsięwzięcia.

Organizacją wyborów zajmie się Urząd Gminy w Lipnicy Wielkiej. Na mocy uchwały gmina ma na to 60 dni czasu. W wyborach mogą brać udział nie tylko uczniowie lipnickich szkół, ale też młodzi lipniczanie uczący się poza terenem gminy.

Będzie to kolejna młodzieżowa rada w naszym regionie. Działają już m.in. w Nowym Targu, Zakopanem czy Rabce-Zdroju, a także w Czarnym Dunajcu, Krościenku czy Ochotnicy Dolnej.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Edi07:49, 27 stycznia 2023
A nikt nie pomyślał , że te rady seniorów i młodzież powstają po to żeby agitować w wyborach za obecnymi wójtami ,czy burmistrzami , bo z tego co obserwuję to oni najbardziej się angażują w to żeby powstały.
Podhalanin23:30, 26 stycznia 2023
Do "P" żeby młodzi nie byli takim burakiem jak ty... xD :)
Każda taka inicjatywa wdraża młode osoby w samorząd i pokazuje jak ma działać! Z czasem być może będzie mniej buraków, a więcej ludzi, którzy rozumieją czym jest polityka i jak ma działać! Czym skorupka za młodu... Młodzi z reguły angażują się w działania, do których są powoływani..., w przeciwieństwie do starych radnych gmin, którzy nie nie potrafią nawet uchwał przeczytać i często nie wiedzą nad czym głosują! Stare wyjadacze spowalniające rozwój samorządów!
mieszkaniec21:14, 26 stycznia 2023
Rada seniorów czy Rada młodzieży to bardzo dobra inicjatywa. Dla seniorów możliwość spędzenia wolnego czasu i porozmawiania o ważnych dla nich tematach, możliwość wyjścia z domu, spotkania się, zapytania o to co ich nurtuje. Dla młodzieży to piękna lekcja demokracji, lekcja postaw obywatelskich. Dziwię się komentarzowi o stołkach, malkontenci zawsze i wszystko krytykują, albo po prostu nie chcą zrozumieć i nie rozumieją tematu.
zaniepokojony niezalezny wyborca16:19, 26 stycznia 2023
Juz dziala rada seniorow, i co robia??? pierdza w stolki, teraz rada mlodych.Dzialania ktore zmierzaja do obsadzenia stolkow na przyszlosc dla parti wiadacych w tym regionie!
p15:07, 26 stycznia 2023
ja się pytam na co , i po co ?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas