Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR z nowym mobilnym centrum dowodzenia - podhale24.pl
Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 3.816 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.284 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
86 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
46 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 43 | 86 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
27.01.2023, 15:10 | czytano: 1556

Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR z nowym mobilnym centrum dowodzenia

Jak przypominają ratownicy - poszukiwania zaginionych w górach to jedno z ważniejszych zadań, jakie wykonują w swojej pracy. "Końcem 2022 r. dzięki realizacji zadania publicznego pod tytułem: "Utrzymanie przez Grupę Podhalańską GOPR gotowości ratowniczej przez zakup samochodu specjalnego do zarządzania działaniami ratowniczymi w terenie", otrzymaliśmy nowe centrum dowodzenia na czterech kołach" - dodają.

zdj. GP GOPR/FB
zdj. GP GOPR/FB
"Nowoczesne systemy, komputery, gps-y to z pewnością pomocne narzędzia, ale nadal najważniejszy jest planista - człowiek, który dokładnie planuje co, gdzie, kiedy i kto będzie robił. On wybiera naszą strategię działania, decyduje, który teren ma zostać przeszukany przez szybką trójkę, które drogi mają sprawdzić quady, które sektory mają przeszukać psy. Gdzie możecie znaleźć takiego gościa? Najczęściej w samochodzie, który my nazywamy mobilem. Nasz mobil na każdych poszukiwań stanowi centrum, wokół którego wszystko się kręci" - komentują ratownicy.


Środki na zakup samochodu pochodzą z budżetu Województwa Małopolskiego.

s/ zdj. GP GOPR
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
jan07:31, 28 stycznia 2023
żeby jeszcze miał napęd na 4 koła?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas