Na Kasprowym Wierchu mgła i silne podmuchy wiatru (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 2.7 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
48 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
56 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
02.02.2023, 12:51 | czytano: 2023

Na Kasprowym Wierchu mgła i silne podmuchy wiatru (zdjęcia)

Kolej w Dolinie Goryczkowej ze względu na silne podmuchy wiatru została wyłączona. Widoczność jest niemal zerowa do tego wieje silny wiatr i pada śnieg.

Fot. Marcin Szkodziński
Fot. Marcin Szkodziński
Tatrzański Park Narodowy oraz ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odradzają wychodzenie powyżej górnej granicy lasu. Ze względu na silnie wiejący wiatr połączony z intensywnymi opadami śniegu szlaki są nieprzetarte. Bardzo ograniczona jest także widoczność, przez co łatwo zabłądzić.

Obecnie w Tatrach obowiązuje od wysokości 1700 m n.p.m. trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Wiatr przenoszący śnieg tworzy nawisy i depozyty śnieżne, które w każdej chwili mogą samoistnie uwolnić lawinę.

Na Kasprowym Wierchu podmuch wiatru sięgają ok. 90 km/h. Z uwagi na bezpieczeństwo narciarzy kolej krzesełkowa z Dolinie Goryczkowej została wyłączona, a Kolej Linowa na Kasprowy Wiech jeździ wolniej.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas