Inwestycja będzie polegać na kompleksowej przebudowie i rozbudowie stadionu w Czarnym Dunajcu, w celu utworzenia Transgranicznego Centrum Rozwoju Sportu z nowoczesnym zapleczem szkoleniowo-szatniowym. Na terenie obiektu powstanie nowa płyta pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej o nawierzchni naturalnej, 400-metrowa bieżnia, skocznia do skoku w dal, rzutnia do pchnięcia kulą, trybuny na 300 osób, 60 ogólnodostępnych miejsc parkingowych, nowoczesny budynek szatniowy z zapleczem szkoleniowym oraz siłownia zewnętrzna.
Koszt prac to 17 mln zł, z czego prawie 10 mln zł to dofinansowanie z programu Polski Ład, a ponad 7 mln to wkład własny gminy.
Burmistrz Marcin Ratułowski podkreśla ogromną wagę inwestycji nastawionych na rozwój i promowanie kultury fizycznej. W tym wypadku jest to także spełnienie jego obietnicy wyborczej z kampanii o przywrócenie praw miejskich Czarnemu Dunajcowi.
- Mamy w naszej gminie doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych, rozbudowaną sieć tras rowerowych, prężnie działa Akademia Piłkarska „Wisła”, kluby piłkarskie: GKS Czarny Dunajec i Delta Pieniążkowice, w liceum utworzono klasy sportowe, a dzięki Transgranicznemu Centrum Rozwoju Sportu, możliwe będzie także trenowanie dyscyplin lekkoatletycznych. Taka różnorodność i nowoczesny obiekt na pewno przyciągną nie tylko miejscowych, ale także przyjezdnych sportowców - podkreśla włodarz gminy.
Źródło: UM Czarny Dunajec, oprac. r/
Skontaktuj się z nami
+48 796 024 024
+48 18 52 11 355redakcja@podhale24.pl
m.me/portalpodhale24
Adres korespondencyjny
Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Informacje
Obserwuj nas