Dwa przysiółki chcą się odłączyć od Murzasichla. Będą konsultacje - podhale24.pl
Poniedziałek, 02 października
Imieniny: Teofila, Dionizego, Trofima
Jabłonka
Clouds
18°
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
18°
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
19°
Wiatr: 2.232 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
18°
Wiatr: 0.324 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 76 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
10 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
04.03.2023, 11:10 | czytano: 5625

Dwa przysiółki chcą się odłączyć od Murzasichla. Będą konsultacje

Mieszkańcy Lichajówek i Błocisk ponowili wniosek o odłączenie się od Murzasichla i przyłączenie do Małego Cichego. Petycje w tej sprawie przyjęła Rada Gminy Poronin.

Murzasichle / Fot. UG Poronin
Murzasichle / Fot. UG Poronin
To już kolejne podejście. Rok temu, w styczniu, wypowiedzieli się w tej sprawie mieszkańcy Murzasichla, którzy byli przeciw odłączeniu przysiółków. Po zliczeniu głosów z ankiet okazało się, że za zmianą opowiedziało się 306, a przeciwko 508 osób.

Mieszkańcy przysiółków upierają się jednak przy swoim. Dlatego radni zdecydowali, że odbędą się ponowne konsultacje społeczne w Murzasichlu w tej sprawie. Głosy mieszkańców będzie zbierał pracownik Urzędu Gminy Poronin, który będzie miał dyżur we wsi.

Mieszkańcy Lichajówek i Błocisk podkreślają, że od zawsze chodzili do szkoły i do kościoła w Małem Cichem, należą do OSP w Małem Cichem, na cmentarzu w Małem Cichem spoczywają ich bliscy, dlatego odłączenie się od Murzasichla i przyłączenie do tej miejscowości jest logiczne i oczywiste. "Nasze życie i przyszłość pragniemy związać z Małem Cichem, miejscowością, która jest pod każdym względem nam bliższa" - przekonują.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Informator13:03, 9 marca 2023
Podstawa prawna - Uzupełnienie.Art. 57. Zasada nieograniczonej rozporządzalności prawem zbywalnym
Dz.U.2022.0.1360 t.j. - Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny
§ 1. Nie można przez czynność prawną wyłączyć ani ograniczyć uprawnienia do przeniesienia, obciążenia, zmiany lub zniesienia prawa, jeżeli według ustawy prawo to jest zbywalne.
§ 2. Przepis powyższy nie wyłącza dopuszczalności zobowiązania, że uprawniony nie dokona oznaczonych rozporządzeń prawem.
Informator12:10, 8 marca 2023
Dwa przysiółki chcą się odłączyć od Murzasichla. Będą konsultacje
1. To już kolejne podejście. Rok temu, w styczniu, wypowiedzieli się w tej sprawie mieszkańcy Murzasichla, którzy byli przeciw odłączeniu przysiółków. Po zliczeniu głosów z ankiet okazało się, że za zmianą opowiedziało się 306, a przeciwko 508 osób. - Skąd się wziął wynik ogólny głosujących 814 dorosłych prawnie gdy w obu przysiółkach mógł być nie większy niż ( wg mojej wiedzy ) 150? Zatem mamy do czynienia z rażącym przekłamaniem.
2. Mieszkańcy Lichajówek i Błocisk podkreślają, że od zawsze chodzili do szkoły i do kościoła w Małem Cichem, należą do OSP w Małem Cichem, na cmentarzu w Małem Cichem spoczywają ich bliscy, dlatego odłączenie się od Murzasichla i przyłączenie do tej miejscowości jest logiczne i oczywiste. "Nasze życie i przyszłość pragniemy związać z Małem Cichem, miejscowością, która jest pod każdym względem nam bliższa" - przekonują.
Czy ta przesłanka nie jest wystarczająca?
3. "zasada samostanowienia20:57, 4 marca 2023 Przy okazji powinni wystąpić EU." w artykule nie ma nic o tym.
Emeryt 99+16:37, 5 marca 2023
Ja bym chciał mieszkać na wiejskiej ulicy
Jaro Sław16:35, 5 marca 2023
Mają ludzie problemy .. jedni chcą biogazownie inni niechca być z Murzasichla itp. powinni tego zabronić .
zasada samostanowienia20:57, 4 marca 2023
Przy okazji powinni wystąpić EU.
Informacja15:33, 4 marca 2023
"Mieszkańcy przysiółków upierają się jednak przy swoim. Dlatego radni zdecydowali, że odbędą się ponowne konsultacje społeczne w Murzasichlu w tej sprawie. Głosy mieszkańców będzie zbierał pracownik Urzędu Gminy Poronin, który będzie miał dyżur we wsi. " To jest patologiczne rozwiązanie prawne w myśl tezy - nic o nas bez nas. Murzasichle nie ma nic do tego. To mieszkańcy Lichajówek i Błocisk sami się mają wypowiedzieć bo tak się działo w innych miejscowościach w Polsce. Sami zainteresowani się w takich sprawach wypowiadali bez udziału miejscowości gmin zdającej i przyjmującej. U nas tak właśnie było. Więc niechaj Organy Gminy to uszanują i nie przeszkadzają w ramach zasad współżycia społecznego w trybie Art 58 § 2 Kodeksu cywilnego.
Zainteresowany.11:32, 4 marca 2023
Brawo społeczność Lichajówek i Błocisk. Akurat jestem tym zainteresowany z pewnych względów.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas