Bilet do Muzeum Tatrzańskiego za złotówkę - podhale24.pl
Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego
Czarny Dunajec
Clouds
-2°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-1°
Wiatr: 3.096 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-1°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-1°
Wiatr: 1.26 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-0°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
-3°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
234 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 117 | 234 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
07.04.2023, 17:42 | czytano: 1343

Bilet do Muzeum Tatrzańskiego za złotówkę

ZAKOPANE. Wszystkie filie Muzeum Tatrzańskiego oferują specjalny bilet dla miejscowych. - Pomysł pojawił się z potrzeby udostępnienia mieszkańcom zasobów Muzeum Tatrzańskiego. Mieszkańcy tego regionu w zasadzie są właścicielami tego dziedzictwa - mówi Michał Murzyn, dyrektor Muzeum Tatrzańskiego, zaznaczając, że cena biletu nie może być barierą, która uniemożliwia zwiedzanie wystaw stałych i czasowych muzeum.

zdj. Marcin Szkodziński
zdj. Marcin Szkodziński
Mieszkańcy powiatu tatrzańskiego oraz gmin Czarny Dunajec, Nowy Targ, Szaflary oraz miasta Nowy Targ mogą odwiedzać wszystkie placówki należące do Muzeum Tatrzańskiego płacąc za wstęp jedynie 1 zł.

- Mieszkańcy powinni mieć wstęp do muzeum. Powinni móc zawsze korzystać. Ja zachęcam do spędzania czasu w Muzeum Tatrzańskim. Zachęcam do tego żeby przychodzić tu na spacery, żeby nawet codziennie przychodzić, żeby te dzieci, które wzrastają w tej tradycji też mogły jej dotknąć. Muzeum to jest z jednej strony instytucja, która gromadzi, ale z drugiej strony miejsce, w którym możemy się cofnąć w czasie - zaznacza Michał Murzyn, dyrektor Muzeum Tatrzańskiego. - Możemy dzieciom pokazać jak wyglądała kiedyś chałupa góralska, jak kiedyś malowano, jakich technik stosowano. też wystawy poświęcone przyrodzie i zwierzętom. Nie zawsze można spotkać niedźwiedzia, ale np. na wystawie w Gmachu Głównym możemy zobaczyć różnicę między jeleniem, a sarną. Często mówi się ze sarna, to żona jelenia, ale to są dwa różne gatunki. W Gmachu Głównym one stoją obok siebie. Można porównać czym się różnią, a różnią się np. kilkuset kilogramami. To taka nauka przez oglądanie - dodaje.

Wstęp byłby bezpłatny, gdyby nie konieczność uiszczenia opłaty, stąd powstał pomysł na symboliczną złotówkę.

- Ta promocja muzeum wśród mieszkańców Podhala ma na celu nie tylko przyciągnięcie odwiedzających, ale także wytworzenie w nich specyficznego uczucia, że to nie jest historia muzealna, a historia ich dziadków i pradziadków. Mieszkańcy Podhala są osobami, które zajmują się tym dziedzictwem. My je gromadzimy, prezentujemy i staramy się, żeby przetrwało dalej. Jednak bez tej żywej kultury bez tego żywego zaopiekowania się tym, co gromadzimy w muzeum, to ta kultura jest martwa - mówi dyrektor Muzeum Tatrzańskiego. - Mieszkańcy powinni poczuć, że to muzeum jest ich - przypomina.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Osiol22:04, 7 kwietnia 2023
Jak górale miejscowi pójdą po sezonie za złotówkę to w sezonie wyślą tłumy po 20 od łba... Tak ma działać ta ograniczona do miejscowych promocja??he he he he he
Nie chcem, ale muszem20:08, 7 kwietnia 2023
A do sali kontemplacji już można?
Saba19:36, 7 kwietnia 2023
Super pomysł
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas