Współpraca Policji ze służbami parków narodowych - podhale24.pl
Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada
Czarny Dunajec
Snow
Wiatr: 2.556 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 100 %
Clouds
-0°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-1°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
10.04.2023, 19:47 | czytano: 2096

Współpraca Policji ze służbami parków narodowych

Na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego zorganizowane zostało spotkanie przedstawicieli Policji z dyrektorami parków narodowych znajdujących się na terenie województwa małopolskiego. Rozmawiano o wspólnych akcjach prowadzonych na obszarach chronionych.

zdj. KWP w Krakowie
zdj. KWP w Krakowie
W spotkaniu uczestniczyli komendanci jednostek organizacyjnych Policji garnizonu małopolskiego, na terenie których znajdują się parki narodowe oraz przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie i Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Mówiono o wspólnych działaniach dotyczących zwalczania przestępstw i wykroczeń, popełnianych ma terenie parków narodowych przeciwko ochronie przyrody oraz związanych z ochroną mienia.


Do najczęściej występujących zagrożeń zaliczono: poruszanie się poza szlakami, turystyka i uprawianie sportów poza wyznaczonymi obszarami; ruch pojazdów poza drogami publicznymi; wprowadzanie psów na obszary objęte ochroną ścisłą i czynną; palenie ognisk i wyrobów tytoniowych; biwakowanie z wyjątkiem miejsc wyznaczonych; zbiór dziko występujących roślin i grzybów.

Podczas spotkania zwrócono także uwagę na zakaz lotów bezzałogowych statków powietrznych (drony), na terenach parków narodowych.


W województwie małopolskim znajduje się 6 parków narodowych - Tatrzański, Ojcowski, Gorczański, Babiogórski, Pieniński i Magurski Park Narodowy. Łącznie zajmują one 56 tys. ha.

KWP w Krakowie, opr.s/
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Lasowy17:57, 11 kwietnia 2023
Lesniczy, racja, taka jest prawda,ale tylko pojazdy mechaniczne totalne zło
komuno wróć16:49, 11 kwietnia 2023
Kolejna nagonka chyba z polecenia PiS!
Leśniczy09:15, 11 kwietnia 2023
Aplikacja i pobierać opłaty za każde wejście w las od osób które nie są z terenu Podhala.
Mam już dość tych pijanych wylgarnych pseudo miłośników przyrody za którymi co tydzień zworzę 2-3 worki śmieci ze szlaku który prowadzi do bacówki pod turbaczem. A najwieksze kwiatki są teraz po zimie. Zwykła chołota co do lasu wstępu mieć nie powinna.
Heb07:15, 11 kwietnia 2023
Czy mi sie zdaje czy Sokolowskiego z ppnu nie bylo? Jak zwykle najmadrzejszy.
Osiol21:41, 10 kwietnia 2023
Bierzecie za bilety macie straż więc sami do roboty.....nie szukajcie naiwnych by wasze obowiązki policja...... A wy tylko kasę liczyli
Obidowianin20:46, 10 kwietnia 2023
Przyrodę Parków Narodowych chronić jak najbardziej,pilnować,karać za wjazdy ale proszę odczepcie się od terenów prywatnych, tam jazda zawsze będzie pojazdami mechanicznymi, tego nie zmienicie,tym bardziej przyjezdni turyści
MAMUSIU RATUJ20:42, 10 kwietnia 2023
Wy sobie rozmawiacie a w Nowym Targu w strefie chronionej,truciciele z rancho lotu zrobli sobie zrzut sciekow.I co wy na to?!Dziwne ze nadlesnictwo Nowy Targ nic sobie z tego nie robi.Wiec jak?!!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas