Gorce zamknięte w nocy - podhale24.pl
Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada
Jabłonka
Snow
-2°
Wiatr: 5.256 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-1°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-1°
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-1°
Wiatr: 5.58 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-2°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
22 %
Nowy Targ
80 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 40 | 80 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
17.04.2023, 08:36 | czytano: 3081

Gorce zamknięte w nocy

Z uwagi na konieczność ochrony niektórych gatunków, Gorczański Park Narodowy zdecydował się zamknąć na miesiąc część szlaków w porze nocnej.

"Z uwagi na ochronę gatunków rzadkich zamknięte zostają niektóre szlaki i odcinki szlaków w porze nocnej. Gorce są ostoją wielu gatunków zwierząt, nie zakłócaj im spokoju schodząc z wyznaczonych szlaków. Wędruj od świtu do zmierzchu, pozostałą część doby zostaw zwierzętom. Podaruj im ciszę i spokój. Przypominamy, że na obszarze GPN psy można wprowadzać na smyczy tylko na niektórych szlakach i ich odcinkach. W każdym, nawet najbardziej udomowionym pupilu są geny drapieżnika i nie wiemy jak zachowa się w kontakcie z dzikimi zwierzętami. Pies może zniszczyć lęgi i płoszyć zwierzynę, właściciel jest odpowiedzialny za jego zachowanie" - czytamy w komunikacie parku.

Wykaz zamkniętych szlaków na grafice.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
e216:43, 17 kwietnia 2023
Czy w tym kraju może być normalnie? Czy ciągle ktoś wyskakuje z głupotami, tak jak w czasie pandemi był zakaz wejścia do lasu i pilnowała policja! Kto normalny w nocy chodzi po górach??? No chyba, że zabłądzi!
Brzmi podejrzanie !!!09:21, 17 kwietnia 2023
JUŻ MI TO ŚMIERDZI !!!!

O coś chodzi, ale na pewno nie o ochronę zwierząt !!!!

To sygnał!!! Pilnuj lasu gospodarzu, bo rząd coś kombinuje !!!
Łoś09:20, 17 kwietnia 2023
Dzikie ludzie i tak wtargną
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas