Jachymiak: Klapek i Smog - podhale24.pl
Środa, 06 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 2.124 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 1.872 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 1.584 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
Wiatr: 0.468 km/h Wilgotność: 84 %
Snow
Wiatr: 0.612 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-3°
Wiatr: 1.44 km/h Wilgotność: 85 %
Jakość powietrza
326 %
Nowy Targ
236 %
Zakopane
84 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Zła
PM 10: 163 | 326 %
Zakopane
Dostateczna
PM 10: 118 | 236 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 42 | 84 %
25.04.2023, 10:30 | czytano: 9519

Jachymiak: Klapek i Smog

FELIETON. - Gdybyż prawo w Polszcze było, to Tomasz byłby wzorowym biznesmenem, pod krawatem, w lakierkach. A tak, cznia na wszystko, bo to i tak nie działa. I chodzi w zimie w klapkach po śniegu (jak donosi Onet, osobiście nie widziałem) – pisze Maciej Jachymiak, lekarz, nowotarżanin, były samorządowiec i polityk.

Archiwum autora
Archiwum autora
- Moi Drodzy! Ja tu czasem, dyskretnie, krytykuję Naszą Watahę, ale tym razem muszę oddać honor. Ledwie co rozstrzygnięto konkurs na rzeczniczkę prasową ww.Watahy, a już światowe media trąbią o naszem uroczem mieście !
W dwóch poważnych tytułach, których jeszcze nie zdążyła zakupić dla wodza narodu spółka Orlen, ukazały się duże artykuły z Nowym Targiem w tle. I tak:

W prestiżowym Economist znalazł się tekst o Nowym Targu, jako europejskim liderze zasyfienia. Jest tam i o naszym śniegu w dziwnym kolorze i o wodzu narodu, który przyjechał jesienią do WK Miasta i kazał palić czym popadnie. Tylko bez opon. I, że, mimo wielkiego tu poparcia dla pisuaru, w sezonie grzewczym jednak czuć było te opony w tzw. powietrzu.

Podsumowując swe niewesołe doniesienia Economist podał, że „W całej UE ponad 300 000 ludzi umiera przedwcześnie każdego roku z powodu złej jakości powietrza, wg agendy UE ds. środowiska. To prawie połowa liczby nadmiernych zgonów spowodowanych przez covid, w pierwszych 12. miesiącach pandemii”.

Nasza Wataha wierzy jednak inne badania, autorstwa chopaków z Wieliczki. Że smog jest ok. No i jeszcze w sukurs przyszedł im ten chopak z Żoliborza… Głupi jak but przytrzaśnięty przez burmistrza Waldka, ale naród wpatrzony w niego jak w święty obrazek...

Jakby ktoś chciał się zapoznać z artykułem, to należy wklepać w google: „economist smog nowy targ”. Link wyskakuje jako pierwszy.

Drugie doniesienie ukazało się przedwczora na pierwszej stronie Onet.pl. O znanej nowotarskiej rzemieślniczej rodzinie, związanych z nią romantycznych czasach, gdy Nowy Targ słynął z najlepszych na świecie lodów, a nie z największego smogu.

A senior rodu jak te lody serwował ! Miał miarkę w kciuku. Do miligrama. Jak mu się za dużo wsadziło między wafelki, robił taki ruch tym kciukiem i nadmiar wracał do czeluści. Mrożonej krą z Dunajca… Ach, ta nasza młodość… ten szczęsny czas…

Niestety to tylko wstęp. Dalsza część oburzająca. Jakaś dziennikarzyna czepił się obecnego seniora rodu, i jeszcze go przezywał Cukrem lub Klapkiem. A Tomasz, bo o nim mowa, to niedawno uhonorowany przez Watahę ambasador Miasta! A tu z niego robią krwiopijcę i przestępcę budowlanego. I piszą, że ma 8 miesięcy bezwzględnej odsiadki.
Skandal! Onet nie dostrzega, że to nie Tomasz jest winny tylko pisowskie (wcześniej peowskie) państwo z tektury. 20 lat biznesu w samowoli budowlanej? A kto na to pozwalał? Gdybyż prawo w Polszcze było, to Tomasz byłby wzorowym biznesmenem, pod krawatem, w lakierkach. A tak, cznia na wszystko, bo to i tak nie działa. I chodzi w zimie w klapkach po śniegu (jak donosi Onet, osobiście nie widziałem).

Dla ciekawych całości tekstu – proszę w wklapkać w google „onet klapek”. Najpierw pokaże się kilka doniesień o sprzedaży obuwia, a pod nimi rzeczony artykuł.

Już poza nim, ale wciąż oburzony, chciałbym zaproponować Tomaszowi rozsądny sposób na wyjście z problemów. Musi się zapisać do pisu. Trza mieć dwóch członków wprowadzających. Jednego, też Tomasza, i też z Miasta, biorę na siebie. Drugiego się znajdzie. Pisowcy to, mimo bogoojczyźnianej ściemy, bardzo praktyczni ludzie…

Jak już się Tomasz zapisze i ureguluje fee, to z onetowej czarnej owcy zrazu zostanie okrzyknięty przykładnym Polakiem. A jego nielegalne budowy zostaną zalegalizowane i uznane za sztandarowe inwestycje Rzeczypospolitej 3 i pół. Gorzej, jak platforma wygra na jesieni. Trza będzie manewr powtórzyć. Na szczęście PO od PiS zaś tak się nie różni. Jedni wpatrzeni w Brukselę, drudzy w Toruń. A poza tym…

Maciej Jachymiak
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
MARS18:11, 9 maja 2023
Klapek świetnie pasuje do waszej PO. Syf i dziadownia to wam pasuje. Niemca wam trzeba aby wami rządził.
MARS18:11, 9 maja 2023
Klapek świetnie pasuje do waszej PO. Syf i dziadownia to wam pasuje. Niemca wam trzeba aby wami rządził.
Lubelski góral21:22, 29 kwietnia 2023
Wypociny tego doktorka to rodem ze zdanego egzaminu na tytuł doktora chyba w mleczarni.
Zawistny typ ten jachimiak
LUBELSKI GÓRAL01:07, 29 kwietnia 2023
TEN DOKTOREK TO ZAWISTNY GOŚĆ STWIERDZAM PO PRZECZYTANIU TYCH WYPOCIN ,CHORY OSOBNIK, NORMALNE TO? ON TYTUŁ LEKARZA TO ZROBIŁ W MLECZARNI CHYBA??
Obserwator19:53, 27 kwietnia 2023
Od Burmistrza, ?Pani burmistrz? i całej ekipy z urzedu na krzywej 1 to lepszy jest chyba nawet Burmistrz Humdinger i jego koty. Co do kotów to, niektórzy urzędnicy spia w pracy niczym te sympatyczne puchate czworonogi, czasem az żal im przerywać tak słodko spia. Nawet fuczą jak kotki jak sie im przeszkodzi w śnie, przepraszam w pracy.
abc00:28, 26 kwietnia 2023
Czepiacie sie ,, klapka " a znacie go ? Moze sami cos zrobcie a nie tylko narzekac umiecie i wszystkich krytykowac .
frit00:00, 26 kwietnia 2023
Gratuluje odwagi i narcyzmu !
Podpisac sie pod takim belkotem to jest cos.
Mani21:23, 25 kwietnia 2023
Da się wyczuć ze pracował z psychicznymi.Artykuł sięga dna tak samo jak te wcześniejsze.
turysta21:12, 25 kwietnia 2023
No cóż... Temu panu pomyliły sie i poprzestawiały argumenty. Mózgu brak, wiedzy brak, a pozostał niesmak
ss20:52, 25 kwietnia 2023
He he he! Autor felietonu to powinien występować jako suppotr na koncertach byłego króla europy, który odbywa obecnie tournee po całej Polsce.
nike20:01, 25 kwietnia 2023
Co za chamski durny felieton niby doktor a wyrażenia jak pijak z pod budki z piwem a co kogo obchodzi czy ktoś chodzi w klapkach czy w narciarskich butach bezczelność i buta ,.Kultura u tego pana felietonisty pozostaje wiele do życzenia a nienawiść aż kipi na kilometr.
ja17:44, 25 kwietnia 2023
niby lekarz a chamskie odzywki
Ewka16:58, 25 kwietnia 2023
Jak by to wpatrzenie było najważniejszym argumentem za PO lub PiS. Śmieszy to uproszczenie. Godne Konfederacji, czyżby...?
Osiol16:31, 25 kwietnia 2023
Co do statystyk to pewnie do całej uni..... A co do klapek to ludzie dorobieni filansowo mają ten komfort i mogą chodzić w czym chcą wyglądać jak menele, ich prawo i styl to prowincja ma być domyta tanim mydłem schludna ostrzyżona wypachniona bo rano do roboty zasuwa.
Człowiek wolny nadaje jak celebryta stylu miastu, pamiętam jednego w takim rozciągniętym dresie(obok szkoły nr jeden) garniturów to miał kilka a on lubił... tak a fachowiec z niego....
Jak się dorobicie to i w klapkach, podartych spodniach, dziurawym swetrze, z plamą.... będzie wolno będziecie obojętni na szczekanie.
Siasior16:19, 25 kwietnia 2023
Celny artykuł w punkt. I wątek Waldemara leśnika i obecnego standardu obsługi petentów w UM.
xxx15:38, 25 kwietnia 2023
Po co on ma się zapisać do Pis-u. To PIS zapisał się do niego.Niejaki senator Pis-u Mieczysław Gil słynny opozycjonista z Nowej Huty był w Almie w radzie nadzorczej... ( był bo już nie żyje)
ulla14:18, 25 kwietnia 2023
to po co skupuje ruiny nie pierwsza i nie ostatnią za zgodą odpowiedzialnych włodarzy miasta
ulla14:17, 25 kwietnia 2023
to po co skupuje ruiny nie pierwsza i nie ostatnią za zgodą odpowiedzialnych włodarzy miasta
ulla14:17, 25 kwietnia 2023
to po co skupuje ruiny nie pierwsza i nie ostatnią za zgodą odpowiedzialnych włodarzy miasta
Bolek12:55, 25 kwietnia 2023
Z Nowego Targu już brecha nie tylko cała Polska ale i cały świat. Brawo Watycha. Promocja jak wszystko, na odwrót! Pamiętam jak zaczął kadencję to też pisano wszędzie o... plemnikach w basenie za sprawą jego radnej z Naszeego Miasta.
Fan12:34, 25 kwietnia 2023
Sama prawda.Super artykuł.
Janek12:06, 25 kwietnia 2023
Dla mnie ten jachymiak nie różni się niczym od jego pacjentów, zmarnowałem kilka minut czytając ten felieton.
Janek12:06, 25 kwietnia 2023
/.../ zmarnowałem kilka minut czytając ten felieton.
Halka11:11, 25 kwietnia 2023
Artykuł w Onecie tendencyjny. Nieruchomość w ruinie jakby Tomasz ją doprowadził do ruiny, a on kupił już ruinę.
Tomasz10:50, 25 kwietnia 2023
Felieton dobry, ale ta puenta? Infantylizm!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas