Spotkanie z mistrzami na Kasprowym Wierchu (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Szczawnica
Rain
28°
Wiatr: 7.524 km/h Wilgotność: 44 %
Clouds
29°
Wiatr: 7.524 km/h Wilgotność: 72 %
Rain
29°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 40 %
Rain
29°
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 38 %
Clear
31°
Wiatr: 14.4 km/h Wilgotność: 43 %
Rain
29°
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 50 %
Jakość powietrza
92 %
Nowy Targ
68 %
Zakopane
38 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 46 | 92 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
26.04.2023, 08:56 | czytano: 2859

Spotkanie z mistrzami na Kasprowym Wierchu (zdjęcia)

ZAKOPANE. Na Kasprowym Wierchu odbyło się spotkanie z najlepszymi polskimi zawodnikami i zawodniczkami. Oskar Kwiatkowski, Aleksandra Król i Maryna Gąsienica-Daniel, to czołówka polskich reprezentantów w sportach zimowych. Z nimi oraz całą kadrą wraz z trenerami można było się spotkać w najwyżej położonej restauracji “Restauracja Poziom 1959”.

Fot. Marcin Szkodziński
Fot. Marcin Szkodziński
W spotkaniu udział wzięło wielu młodych i bardzo młodych zawodników, dla których wyniki reprezentantów Polski, to marzenie.

- Chciałem pogratulować. Super wyniki wszyscy osiągnęli. Fajnie, że ten sport się rozwijał. Dla nas do bardzo dobrze, bo Kasprowy Wierch powstał, żeby rozgrywać właśnie tu zawody. Cieszymy, się, że taką drobną cegiełką możemy dokładać się do tego sukcesu poprzez przygotowywanie tras i wsparcie finansowe - mówił Patryk Białokozowicz, prezes Polskich Kolei Linowych, które wspierają sportowców.

Niestety ze względu na niesprzyjającą aurę zaplanowany trening w Kotle Gąsienicowym się nie odbył. Młodzi zawodnicy mieli jednak możliwość porozmawiać z reprezentantami Polski.

- Sezon wspominam bardzo dobrze, chociaż był to jeden z najtrudniejszych sezonów dla mnie. Zmagałam się z jakimiś problemami, ale dawałam z siebie wszystko. To piąte miejsce uznaję za sukces - mówiła Maryna Gąsienica-Daniel. - Moimi marzeniami wynikowymi są medale i podia. Za rok jest to medal Mistrzostw Świata - dodała.

Pierwszy w historii Polski medal Mistrzostw Świata w snowboardzie wywalczyła Aleksandra Król - Długo czekałam na ten medal, bo zajęło to kilka lat. Trzeba trenować i jeździć. Spełniło się moje marzenie. Wynagradza to cały ten wysiłek i trud. To taka wisienka na torcie i zapowiedź lepszych wyników i medali - mówiła Aleksandra Król.

Na Kasprowym Wierchu swoje 27. urodziny świętował ze sportowcami Oskar Kwiatkowski, któremu odśpiewano 100 lat i przyniesiono tort. - Doszło trochę obowiązków po tym sukcesie i tak jak wcześniej spokojnie nie można już trenować - mówił o odniesionym sukcesie Oskar Kwiatkowski.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas