Byliśmy i sprawdziliśmy Bramę w Gorce. Dojazd to największy mankament. 100 zł od rodziny za sam parking i transport - podhale24.pl
Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada
Nowy Targ
Snow
-2°
Wiatr: 5.256 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-1°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-1°
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-1°
Wiatr: 5.58 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-2°
Wiatr: 5.256 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
24 %
Nowy Targ
92 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 46 | 92 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
01.05.2023, 22:45 | czytano: 35838

Byliśmy i sprawdziliśmy Bramę w Gorce. Dojazd to największy mankament. 100 zł od rodziny za sam parking i transport

Dojazd to największy mankament nowo otwartej atrakcji w Waksmundzie. Kiedy jedziemy na narty albo na termy na Podhalu, to z reguły za parkingi nie musimy płacić. Inaczej jest w tym przypadku. Czteroosobowa rodzina za pozostawienie samochodu na parkingu i dojechanie do atrakcji busem oraz powrót musi się liczyć z wydatkiem rzędu 100 złotych. Do tego dochodzą koszty biletów wstępu.

Fot. Monika Para-Miśkowiec
Fot. Monika Para-Miśkowiec
W niedzielę 30 kwietnia w Waksmundzie została otwarta pierwsza na Podhalu ścieżka w koronach drzew „Brama w Gorce”. Dziś przeżyła oblężenie. Odwiedziło ją kilka tysięcy turystów.

W poniedziałek 1 maja sprawdziłam, jak wygląda dojazd do atrakcji, ponieważ ta kwestia poruszana była najczęściej w komentarzach na Podhale24. Wiele osób szukało informacji o tym, gdzie można zaparkować, czy na miejsce trzeba iść pieszo i jak daleko od parkingu. Postanowiłam sprawdzić, jak to wygląda od strony Waksmundu. Od strony Nowego Targu i Długiej Polany droga została zamknięta około południa, z powodu paraliżu komunikacyjnego.

Na parkingu miejsc brak

Około godz. 14 ruszam w kierunku Waksmundu. Nawigacja Google informuje mnie, że „Parking Brama w Gorce” jest przy ulicy Kościelnej. Dojeżdżam około godziny 14.30 i nie ma wolnych miejsc. Uprzejma pani z obsługi parkingu radzi zaparkować naprzeciwko szkoły. Jadę więc dalej, zgodnie ze wskazówką. Parking urządzony jest na nieutwardzonym terenie na łące. Kiedy spadnie deszcz, parkowanie raczej może tu być utrudnione.

Miejsca wolnego jest sporo. Pani, która kieruje samochodami na wjeździe, informuje mnie, że zapłacić trzeba na parkingu przy Kościelnej, ponieważ nie ma ona możliwości wydrukowania paragonu. Pieszo wracam więc na parking przy Kościelnej, oddalony około 300 metrów od szkoły. Płacę 20 złotych - zgodnie ze stawką widoczną na tablicy parkingowej – i dostaję paragon.

Parking naprzeciwko szkoły w Waksmundzie.

Na parkingu przy Kościelnej od obsługi dowiaduję się, że „Brama w Gorce” oddalona jest o 4 kilometry. Dalej nie można już jechać samochodem, trzeba zostawić tutaj. Można stąd dojechać busem, albo „ciuchcią”, czyli traktorem, który został przystosowany do przewożenia turystów i stał się atrakcją dla dzieci. Ale za dojazd trzeba zapłacić 10 zł od osoby w jedną stronę. - Bo wie pani, nie każdy później chce wracać busem, a woli pieszo – tłumaczy mi pani z obsługi. Pracownicy chętnie udzielają informacji, wyjaśniają, cierpliwie odpowiadają na pytania turystów. Dowiaduję się, że ciuchcia odjeżdża co półtorej godziny. A na busa trzeba poczekać, aż wróci, bo pojechał właśnie z turystami do góry.

W międzyczasie przychodzi sześć osób dorosłych z dziećmi. Pytają o dojazd do ścieżki. Decydują się na skorzystanie z busa. - Za dzieci też trzeba płacić 10 złotych? - pyta jeden z rodziców. - Jeśli dziecko można wziąć na kolana, to nie – odpowiada parkingowa.

Sumując koszty parkowania i dojazdu busem, wychodzi nam niemała kwota. Przykładowo, czteroosobowa rodzina musi zapłacić za wszystko 100 zł – 20 zł za parking i 20 zł od każdej osoby za dojazd w obie strony. Do tego trzeba doliczyć bilety wstępu – normalny 65 złotych, dla dzieci w wieku 3-14 lat - 50 zł albo rodzinny 4-osobowy - 180 zł. 

Z parkingu do Bramy w Gorce można dojechać ciuchcią albo busem.

Droga jest wąska

Na busa czekałam 20 minut. Ze mną wsiadają tylko dwie osoby. Kierowca uprzejmie pyta, czy możemy jeszcze chwilę poczekać z odjazdem. Zgadzamy się. Po chwili dosiada się jeszcze dwóch pasażerów i ruszamy.

Droga dojazdowa do Bramy w Gorce jest wąska. Najpierw jedzie się asfaltem. Później na sporym odcinku droga jest kamienista. Co jakiś czas słychać, jak kamienie uderzają o nadwozie busa. Następnie znowu asfaltowa.

Pusty parking tuż przed Bramą w Gorce. Tutaj turyści nie mogą wjeżdżać.

Drogą maszeruje wielu turystów, rodzin z dziećmi. Jadą rowerzyści. A pomiędzy nimi przeciskają busy. Niewątpliwie brakuje miejsca do swobodnego spacerowania. Za każdym razem turyści muszą zejść z drogi, aby mogły przejechać busy i ciuchcia.

Nie żałuję, że skorzystałam z transportu. Droga pnie się cały czas w górę i jeśli ktoś zdecyduje się na pójście na piechotę, trzeba przygotować się, jak do górskiej wędrówki. Mieć odpowiednie obuwie (widziałam panie w balerinach i szczerze im współczuję) i prowiant, zwłaszcza gdy idziemy z dziećmi. Trzeba też wziąć pod uwagę to, że jeśli dzieci przejdą pieszo 4-kilometrową trasę, pod górę, mogą już być mocno zmęczone.

Atutem pieszej wędrówki z Bramy w Gorce na parking są z pewnością piękne widoki na Tatry.

Podróż busem zajmuje około 10 minut. Po drodze mijamy duży wyasfaltowany parking, ale jest on pusty. Zresztą i tak w to miejsce nie można dojechać. Na początku drogi jest znak z zakazem wjazdu, który nie dotyczy tylko mieszkańców.

Dojeżdżamy niemal pod samo wejście Bramy w Gorce. Widok ścieżki robi wrażenie. Ale budynek z kasami wygląda jeszcze jak w trakcie budowy. I to może trochę rozczarować tych, którzy liczą na efekt „wow” na wejściu.

Do kasy długa kolejka

Jedna z turystek, która jest już blisko okienka, mówi mi, że czeka już 45 minut, żeby kupić bilet. Rezygnuję więc ze stania w kolejce. Idę dalej, żwirową, leśną drogą pod ścieżką w koronach drzew. Drewniane konstrukcje nad głową są imponujące. Osoby z lękiem wysokości mogą mieć problem z pokonaniem całej trasy.

Kolejka do kasy.

Dalej, po lewej stronie mijam czynną kawiarnię. Czysto i schludnie. Tłumów nie widać. Znalezienie wolnego stolika nie stanowi problemu. Plusem jest to, że turyści mogą skorzystać tutaj z bezpłatnych toalet.

Mijam też plac zabaw, do którego obowiązuje wstęp za opłatą. Spółka Brama w Gorce, oprócz ścieżki reklamuje pawilon edukacyjny. Można do niego wejść ze ścieżki, z biletem wstępu.

Po spacerze wracam na plac, z którego odjeżdżają busy. Niestety, nie znalazłam informacji z rozkładem jazdy. Nie ma też nikogo z obsługi. Czeka za to sporo osób, które chcą wracać na parking. - Te busy jeżdżą mega rzadko – komentuje jeden z turystów i z grupą znajomych ruszają w dół pieszo.

Turyści w tym miejscu czekają na busy. W tle jeszcze nie gotowy budynek, w którym są kasy.

Po kilku minutach podjeżdża 9-osobowy bus i zabiera oczekujących. Ale zostaje jeszcze spora grupa. Na podstawie ich liczby oceniam, że nie zmieszczę się do następnego busa, ani do kolejnego. Decyduję się więc na pieszą wędrówkę. Dopiero po 20 minutach marszu mija mnie pierwszy powrotny bus. Gdzieś w połowie drogi jedzie w górę traktorowa „ciuchcia” z turystami.

Po 50 minutach pieszej wędrówki wracam na parking.

Wnioski

Podsumowując – jeśli zdecydujemy się na wycieczkę do Bramy w Gorce, warto, mimo dodatkowych kosztów, rozważyć dojazd busem albo ciuchcią. Droga, zwłaszcza na początkowym odcinku jest bardzo stroma i wymagająca. Ktoś, kto nie jest wprawiony w górskie wędrówki, może nie dać rady. Idąc z dziećmi, może się okazać, że po pewnym czasie, trzeba będzie zawrócić. Starsze osoby też mogą mieć problem z pokonaniem 4-kilometrowej trasy.

Warto podkreślić na koniec, że dużą zaletą na wstępie wycieczki jest miła obsługa zarówno na parkingu jak i w busie.

Monika Para-Miśkowiec

Ścieżka robi wrażenie.

Plac zabaw.

Wieża widokowa.
Ankieta
Ankieta zakończona

Wybierasz się do Bramy w Gorce?

 • 20%
  Tak
 • 40%
  Nie
 • 27%
  Może kiedyś
 • 13%
  Nie interesuje mnie to
Oddanych głosów: 3244
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Tomek13:59, 26 czerwca 2023
Byłem niedawno i jestem mocno zawiedziony.W opisie gwarantowana dostępność dla niepełnosprawnych na wózkach a to kompletna bzdura!!! Trasa pod właściwym kątem ale deski położone wzdłuż z dużymi odstępami,koła co chwilę się zapadają,panim nie polecam obuwia na obcasach,małe dzieci też muszą uważać,dwie wieże widokowe obie ze schodami bez dostępu dla wózków,po zejściu z pomostów trzeba pokonać ok.200 m po żwirowej powierzchni żeby dostać się do wyjścia.Dojazd z parkingu dla niepełnosprawnych nierealny nawet dla tych najsprawniejszych,można dojechać samochodem po wejście ale tam nie ma typowego parkingu i trzeba wykłócać się z obsługą.Jednym zdaniem OBIEKT NIE JEST PRZYSTOSOWANY DLA OSÓB NA WÓZKACH INWALIDZKICH!!!
Tomek13:56, 26 czerwca 2023
Byłem niedawno i jestem mocno zawiedziony.W opisie gwarantowana dostępność dla niepełnosprawnych na wózkach a to kompletna bzdura!!! Trasa pod właściwym kątem ale deski położone wzdłuż z dużymi odstępami,koła co chwilę się zapadają,panim nie polecam obuwia na obcasach,małe dzieci też muszą uważać,dwie wieże widokowe obie ze schodami bez dostępu dla wózków,po zejściu z pomostów trzeba pokonać ok.200 m po żwirowej powierzchni żeby dostać się do wyjścia.Dojazd z parkingu dla niepełnosprawnych nierealny nawet dla tych najsprawniejszych,można dojechać samochodem po wejście ale tam nie ma typowego parkingu i trzeba wykłócać się z obsługą.Jednym zdaniem OBIEKT NIE JEST PRZYSTOSOWANY DLA OSÓB NA WÓZKACH INWALIDZKICH!!!
jednym słowem klapa14:20, 22 maja 2023
Kolasa do lasa!
Byłem widziałem23:13, 4 maja 2023
To jakaś porażka z tą bramą w Gorce totalna porażka nic tam nie ma żadnych widoków, gdzie to robić taki chodnik z takimi wieżami w takiej dziurze masakra normalnie a ceny kosmiczne nie polecam w ogóle tam iść. Można się przejść do lasu ścieżką i to samo zobaczę dramat. Bahledka wieża w Krynicy Zdrój tam są widoki a tu nic nie widać żal
Dudek09:32, 4 maja 2023
Nie mam nic do biznesu i przedsiębiorców którzy inwestują lokalnie. Natomiast irytuje mnie fakt że dzięki takim inwestycjom będziemy mieli jeszcze większe korki w mieście przez które i tak trudno się przedrzeć. Co inwestorzy planują zrobić w tej kwestii? Jakie rozwiązania proponuje miasto?
Stara tykwa21:24, 3 maja 2023
Ciekawe co z tego będą mieli mieszkańcy wsi ...po za bałaganem o przepraszam mają zniżkowe bilety
A powinni mieć darmowy wstęp chociaż pierwszy raz a dzieci to już w 100'/,
Bóbr19:38, 3 maja 2023
Można krytykować lub chwalić. Obiektywnie rzecz biorąca,jest to atrakcja, która jest ustawiona na drenowanie z pieniędzy turysty. Jest to strzał w kolano, bo nie miły zapach , po zaledwie kilku dniach , poszedł już w eter. Jednak szkoda, bo atrakcja, która w dalszym ciągu może być napędem lokalnego biznesu turystycznego, trochę odstrasza przyjezdnych. Mimo wszystko kibicuje tej atrakcji , liczę na rozsądek , logistyczne myślenie zarządu.
Mieszkaniec10:57, 3 maja 2023
Do autorki artykułu ,serio się Pani zmęczyła idąc pieszo ? Trochę mnie to śmieszy ,bo jest to fajny ,lekki , i przyjemny spacer ,nie trzeba być alpinistą żeby ten odcinek haha przejść ,swoją oceną tej mega haha wspinaczki agituje Pani na jazdę busami ,może to Pani prowadzi ten transport ? :-)
Jola10:45, 3 maja 2023
Jedna wielka porażka. Nie polecam.
tomasz09:55, 3 maja 2023
do szyszka ciągle oglądana
wyrażnie piszę że byłem naiwny bo nie sprawdziłem opini co zalecam innym , w temacie blokady Oleksówek koło Długiej Polany zalecam zakaz parkowania z obu stron drogi i ścisłe karanie mandatami to uspokoi sytuację, miasto nie powinno pomagać gdyż podatki pójdą do Waksmunda więc niech się męczą zdojazdem
jj030508:25, 3 maja 2023
pytanie na jakiej podstawie prawnej wjazd tylko dla mieszkańców jak droga powstała za państwowe pieniądze czyli wspólne - lokalna ustawa i inne prawo
PiterQ23:53, 2 maja 2023
Strasznie infantylna relacja.
JA21:50, 2 maja 2023
W mojej ocenie czyli taka symulacjia to będzie plajta całego przedsięwzięcia czyli trzeba będzie jeszcze dużo bardzo dużo inwestować np w zjeżdżalnie jak to jest na Czechach w Bridge Sky 721 ale mali udziałowcy bedą chcieli już dywidendy wypłacać a ci więksi będą cisnąć że trzeba inwestować dalej , drobnica inwestująca się wk... i bedzie chciała sprzedać swoje udziały bo ile mozna czekać na zysku więc sprzedadzą swoje udziały za polowę ceny ktoś to kupi potem ogłosi upadłość i wtedy się zarobi.
Harnaś20:25, 2 maja 2023
A komentatorzy z PiSu niech szukają sensacji w swoich szeregach. Sprawy polityczne nie w tym temacie. Żegnam ozięble pisiorów.
Jan19:50, 2 maja 2023
Pozwolenie podpisał Faber to nie pierwsza jego decyzja. Przyjedzie czas że go zamkną razem z bocianem, który go odwiedza prywatnie w domu. Już się nie kryją co do współpracy
Jan19:50, 2 maja 2023
Pozwolenie podpisał Faber to nie pierwsza jego decyzja. Przyjedzie czas że go zamkną razem z bocianem, który go odwiedza prywatnie w domu. Już się nie kryją co do współpracy
Szyszka ciągle oglądana18:45, 2 maja 2023
Do tomasz

Jeżeli byłeś to sam siebie nazywasz naiwnym
Ja byłem też-odradzam wszystkim
marian16:34, 2 maja 2023
Tego co się zgodził na budowę tego monstrum i w takim terenie powinni zamknąć. A poza tym to lepiej iść na lotnisko tam plac zabaw dla dzieci za darmo ścieżka edukacyjna też o lotnictwie jest piloci chętni do porozmawiania i wszystko za darmo a widoki na tatry tak piękne że hej. Ścieżka do boru . Do ranczo lot. Na rowery. Cały dzień z naturą i sportowo.
Relaks rowerowy16:24, 2 maja 2023
Prezes robił ścieżki rowerowe a tera gdy bije kasę to mu nie przeszkadza to ze samochody blokują odcinek dla rowerów na ul Kościelnej lepszy parking
tomasz16:21, 2 maja 2023
wybrałem się bo patrząc na zdjęcia jest ok a w rzeczywistości jedna wielka ściema ,lepiej z dziećmi iść na Turbacz lub Stare Wierchy ładnie zdrowo i przyjemnie.Brama w Gorce za przeproszeniem tylko dla naiwnych ,jak ja lepiej sprawdzić opinie zanim się tam wybierzecie ,osobiście odradzam
Grzmot w nocniku13:23, 2 maja 2023
Za taka cene to ja mam lot do Lizbony i 2 dni zwiedzania z jedzeniem i winkiem.A gdzie tam Waksmund do pieknej Portugalii.
Dagmara13:02, 2 maja 2023
Eee szkoda kasy, byliśmy wczoraj. Płacisz za spacer w lesie.
Lepiej na Słowacji.
Dojazd porażka.
Najgorzej wydana kasa, lepiej było siąść na polanie z widokiem na góry.
Nie polecam
Wcześniej myślący13:00, 2 maja 2023
Kto wam broni robić parkingi i organizować wyjazdy.
Co legalny biznes was odstrasza
Xddd12:52, 2 maja 2023
A co to w końcu redaktora Szymona wpuścili za darmo?
Wyrocznia12:38, 2 maja 2023
Jak się ma problemy ze zdrowiem, to nawet niewielkie wzniesienie i 4 kilometry do przejścia są problemem. Wobec tego polecam wybierać się w miejsca adekwatne do swoich sił, a nie straszyć innych trudnościami, których nie ma.
Anty Bolek12:12, 2 maja 2023
Chyba kilkaset osób ,a nie kilka tysięcy.
Anty Bolek12:12, 2 maja 2023
Chyba kilkaset osób ,a nie kilka tysięcy.
Swój10:54, 2 maja 2023
A kasa leci do prywatnej kieszeni, juz oni umieją zarobić a ty się mecz bo wszędzie cepry, chcą tu zrobić drugą Białkę nie doczekanie...
PAL09:56, 2 maja 2023
e2 Gminą rządzi PO jak byś nie wiedział jak widać mają z kogo brać przykład choćby słynna strefa relaksu z europalet w centrum stolicy
Jarosław+Ola09:25, 2 maja 2023
Ceny jeden wielki dramat, parkingi porażka byliśmy z rodziną. Nie polecam nikomu za tyle warto wyjechać choćby na kasprowy.
Przyszła gwiazda wsi09:22, 2 maja 2023
Jestem szczęśliwa jeszcze tyle kasy nie widziałem
Osiol09:16, 2 maja 2023
O przebiegła pani redaktor,,literówka ''jest a oskubac z piór się nie dała
Las z nas08:59, 2 maja 2023
Do Radek jak mi Cię szkoda bo wydałeś tyle pieniędzy, czy ktoś Cię do tego zmusił?jak nie to nie płacz tylko bądź mężczyzna!!!a nie gumka od majtek
M-ka08:52, 2 maja 2023
Boże widzisz i nie grzmmisz.Coscie tam dobrodzieje z tymi pięknymi miejscami narobili,po co ?a wiem ,kasa musi się zgadzać ,nie ważne jakim kosztem,żeby w Gorce wejść wystarczy bilet na MZK ,albo autem podjechać,przyroda darmo dla wszystkich .Teraz ta piękna długa polana zamieni się w koszmar dla mieszkańców,spalin będzie nie mówię ile,mało nam smogu?to trzeba było jeszcze i tam syfu narobić?ech
Bogaci zawsze przyjadą.08:52, 2 maja 2023
Na Oleksówkach od dawna jest problem z parkowaniem i dojazdem. Wielu ludzi wybiera zielony szlak na Turbacz bo jest najładniejszy. Miasto zablokowało tereny pod wyciąg, który nigdy nie powstanie i tym samym zablokowali parking na tysiąc aut przy mostku. BwG tylko dołożyło klientów. To jest "woda na nasz młyn". Pozwólcie tam ludziom pobudować pensjonaty, restauracje, parkingi a podatki i tak zostaną w mieście.
Stan08:46, 2 maja 2023
Przepraszam, E2, a co PiS ma wspólnego z POwskim przekrętem
Anka08:32, 2 maja 2023
@oserver, to nie Polski Ład, tylko podhalańska pazerność i obłuda.
Zbooj08:08, 2 maja 2023
Czytając opinie w Mapach Google'a szału nie ma. Już na jeden komentarz była odpowiedź właściciela, że plac zabaw ma być za darmo. Część komentarzy tam oczywiście z kręgu właścicieli obiektu typu: "Najwspanialsze miejsce na Podhalu".
199808:02, 2 maja 2023
jeden wielki kicz
Abc07:48, 2 maja 2023
Radek następnym razem poproś kogoś żeby policzył ci koszty. Cennik był opublikowany,jak cię nie stać na busa to z buta , było by taniej.
heavy metal NT07:47, 2 maja 2023
do e2 większej głupoty nie można było wymyślić , rząd jest owszem PIS ale samorządy w tym w gminie Nowy Targ niestety nie.
Wicewójt07:40, 2 maja 2023
Odpustowa przyroda? Sprzedaję się na Słowacji to i Polsce. Szkoda tylko że sama przyroda na tym cierpi. Badziewiaków chętnych nigdy nie braknie.
Mięguszowiecki07:22, 2 maja 2023
Totalna dewastacja przyrody.
Staszek07:16, 2 maja 2023
Trochę niewypał
Heavy07:14, 2 maja 2023
Zawsze można zostać w domu, i grilować parówki z niemieckiego dyskontu. Będzie taniej.
com07:02, 2 maja 2023
Widać że z cenami wzorowali się na atrakcji na Słowacji. Jednak nie wybrałem się tam to i tutaj nie muszę ;) Wolę pójść na Stare Wierchy i w różne inne ciekawe miejsca a pieniądze wydać choćby na nowotarskie lody.
zwolenniczka chodzenia pieszo07:00, 2 maja 2023
Kto pisal ten artykuł można się pośmiać ????????a jak idą nad morskie oko to nie trzeba za parking płacić i za koniki jak się nie chce iść na nóżkach No żałosne nie długo będziemy mieć same otyłe dzieci razem z rodzicami bo 4 km to przecież za daleko????z resztą jak widzę kilkuletnie dziecko które ma zdrowe ręce i nogi na sile wpakowane do wózka w którym się już nie mieści to zastanawiam się co ci ludzie w głowach mają
Swok06:42, 2 maja 2023
Chaos i problem z parkowaniem od strony Nowego Targu wynika z nieprzygotowania miasta, a można było wykorzystać tą inwestycję, blokady parkingow przez instytucje państwowe i blokady publicznej drogi przez mieszkańców pewnego domu na Oleksowkach. Ludzie są teraz strasznie wygodni, dowieźć na miejsce i odwieźć Niedługo na Turbacz będą się domagali transportu.
akwarelista06:12, 2 maja 2023
e2, po pisowsku to by było jakby było za darmo, przecież wy kochacie rozdawnictwo i wszystko powinno być za darmo, żenada ludzie w komentarzach żenada
Mamusiu ratuj06:10, 2 maja 2023
Ha ha ja tam nie pojde niech sepia kase od turystow.
Turysta nr 1.05:46, 2 maja 2023
Hahaaaaaa hahaaaaaa hahaaaaaa a nie mówiłem że to jedna wielka ściema!
Ktoś05:37, 2 maja 2023
Sami się dają okradać a co najlepsze sami się o to proszą ????
A01:08, 2 maja 2023
Wygląda imponująco, ale tak naprawdę nic ciekawego, dzieci się nudziły, my w sumie też, ale też nie spodziewaliśmy się za wiele, drzewa i drzewa, ekspozycja jak ze szkoły podstawowej. Mogliśmy te kilka stów spożytkować lepiej.
observer00:07, 2 maja 2023
Parkingi to jakaś kpina. Ale to już nasza regionalna tradycja te parkingi na łąkach i bagnach... Oczywiście ani widu koszy na śmiecie przy parkingach czy drodze... Chaos komunikacyjny, który powstał żenada, szczególnie w Nowym Targu... Nieregularne kursowanie busów i kolejki - kolejne niedociągnięcie... No ale jak się robi wszystko na łapu capu byle otworzyć i dudki drukować, to tak to wygląda... Kolejny Polski Ład :)
e223:43, 1 maja 2023
Czyli podsumowując - pisowski bałagan jak w całej Polsce!!! Nie obrażając nikogo! I po co nam to byłooooo? jak w piosence?
Radek23:26, 1 maja 2023
To nie ciuchcia , to Zetor jest . Kto zno to pozno
Radek23:16, 1 maja 2023
Jakie sto złotych , my za 5 osobowa rodzinę zapłaciliśmy 445 zł i to bez jedzenia . Ceny kosmos prawie jak w disneylendzie pod Paryżem
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas