Bieg Zakopane - Sopot dla Oliwki. Trzeba zebrać 1,9 mln zł na operację (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 06 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny
Zakopane
Clouds
Wiatr: 2.124 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 1.872 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 1.584 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
Wiatr: 0.468 km/h Wilgotność: 84 %
Snow
Wiatr: 0.612 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-3°
Wiatr: 1.44 km/h Wilgotność: 85 %
Jakość powietrza
326 %
Nowy Targ
236 %
Zakopane
84 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Zła
PM 10: 163 | 326 %
Zakopane
Dostateczna
PM 10: 118 | 236 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 42 | 84 %
18.05.2023, 14:15 | czytano: 2169

Bieg Zakopane - Sopot dla Oliwki. Trzeba zebrać 1,9 mln zł na operację (zdjęcia)

739 km chcą pokonać biegnąć dzień i noc przez 72 godz. Bieg sztafetowy wystartował dzisiaj spod Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Fot. Marcin Szkodziński
Fot. Marcin Szkodziński
Pięciu biegaczy podjęło się ogromnego wyzwania, aby przebiec trasę liczącą 739 km z Zakopanego do Sopotu. Start odbył się dzisiaj (18 maja) o 11 pod Wielką Krokwią. Dodatkową trudnością jest bieg za dnia i w nocy.

- Jest to bieg sztafetowy, co 10 km zmienia się na trasie osoba biegnąca. W Sopocie chcemy być wieczorem już w tą niedzielę. Jest to ambitny plan ale też wyzwanie, bo kwota, którą musimy zebrać jest niemała - mówi Tomasz Wątor, support biegu.

Na starcie biegu pojawiła się Oliwka w towarzystwie siostry oraz rodziców. - Bardzo się cieszę, że na mojej drodze spotkałam tak wspaniałych ludzi, którzy chcą mi pomóc i zorganizowali tak wspaniałą akcję - mówiła przed startem 12-letnia Oliwka.

Cel biegu jest jeden. Zebrać 1,9 mln zł na operację ratującą życie.

- Oliwka urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową odcinka piersiowo-lędźwiowo-krzyżowego. Naszym największym problemem jest postępująca skolioza. Jest to duże skrzywienie kręgosłupa, które powoduje teraz ucisk na płuca. Pojawiły się u Oliwki problemy z oddechem. To jest ten moment, kiedy musimy operować Oliwkę, żeby mogła dalej żyć i czerpać z życia pełnymi garściami tak jak to robi do tej pory - opisuje sytuację Oliwki jej mama, Dominika Sekuter. - Zwiedziliśmy całą Polskę w poszukiwaniu lekarza, który podjąłby się zoperowania Oliwki. Niestety polscy lekarze nie chcą się podjąć operacji. Określają Oliwkę jako przypadek “ekstrymalny +++”. Na szczęście nadzieję dał nam doktor Feldman. Jest to profesor ze Stanów Zjednoczonych, który operował podobne przypadki. Powiedział, że pomoże Oliwce i zaproponował nam trzy etapowy plan leczenia. Trzy etapy operacji, które prawdopodobnie wszystkie muszą odbyć się w Stanach - dodaje.

Oliwkę można wesprzeć poprzez wpłatę: www.dlaoliwki.pl

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
utalentowany relatywista15:32, 18 maja 2023
Nie rozumiem takich akcji... że 5 biegaczy zbierze więcej pieniędzy niż zarobi przez ten czas w pracy? no sorry...
Wyrocznia14:59, 18 maja 2023
Polecam zmienić jej obywatelstwo na ukraińskie, a pomoc będzie natychmiastowa.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas