Do mieszkańców Nowego Targu dzwonią oszuści działający metodą "na wnuczka" - podhale24.pl
Piątek, 09 czerwca
Imieniny: Felicjana, Pelagii, Sławoja
Jabłonka
Clouds
15°
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
14°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.852 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
16°
Wiatr: 0.576 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
15°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
12 %
Nowy Targ
30 %
Zakopane
26 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
25.05.2023, 13:02 | czytano: 1298

Do mieszkańców Nowego Targu dzwonią oszuści działający metodą "na wnuczka"

W rozmowie informują, że wnuczek spowodował wypadek i potrzebne są pieniądze na wypłatę odszkodowania i kaucję. Osoby, które odebrały taki telefon od razu zorientowały się, że to oszustwo oraz próba wyłudzenia pieniędzy i szybko zakończyły rozmowę. Następnie o całym zdarzeniu poinformowały dyżurnego nowotarskiej policji.

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Nowotarska policja radzi, co robić w takich sytuacjach, aby uniknąć oszustwa":

Pamiętaj!

· Zawsze po otrzymaniu takiego telefonu najpierw zadzwoń do członka rodziny na znany Ci numer.

· Jeśli nie rozpoznajesz głosu, odłóż słuchawkę – oszuści wywierają silny nacisk i presję, mają doświadczenie w manipulowaniu ludźmi, więc im szybciej zakończysz rozmowę, tym lepiej.

· Jeśli masz przekazać pieniądze komuś z rodziny, rób to tylko osobiście – bardzo charakterystyczne dla oszustw „na wnuczka”, „na wypadek” jest przysyłanie kuriera, który ma odebrać pieniądze. Nie dawaj gotówki ani cennych rzeczy w ręce kogoś, kogo nie znasz.

· Odbierając telefon z prośbą o pieniądze, nigdy nie mów, ile masz gotówki i staraj się nie udzielać żadnych informacji osobistych.

Policja zwraca się z prośbą do członków rodziny osób starszych, aby poinformowały swoich bliskich o metodach działania oszustów!

Źródło: KPP Nowy Targ, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Emeryt08:16, 26 maja 2023
Dzwonią z numeru zastrzeżonego, ale Policja może sprawdzić w/w numer. 99% odbierających telefon wie że to oszustwo. Czemu nie ma opcji aby zgłaszać przez Internet godziny i nr telefonu na jaki dzwonią oszuści, aby Policja ich namierzyła ?
Janusz Widelec syn15:04, 25 maja 2023
Jakbym zadzwonił i powiedział że pewien polityk to debil, to by mnie w godzinę zamknęli a tutaj policja nic nie jest wstanie zrobić i nikogo złapać. Oni się serio tylko do pilnowania pomników nadają.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas