Milion dla szpitala w Nowym Targu - podhale24.pl
Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Szczawnica
Clouds
18°
Wiatr: 6.336 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
18°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
20°
Wiatr: 6.876 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
18°
Wiatr: 6.876 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
19°
Wiatr: 9.396 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
18°
Wiatr: 10.26 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
66 %
Nowy Targ
58 %
Zakopane
74 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 33 | 66 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 29 | 58 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 37 | 74 %
01.06.2023, 19:03 | czytano: 5326

Milion dla szpitala w Nowym Targu

Milion złotych przekazał Sejmik Województwa Małopolskiego dla Oddziału Neurochirurgii Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu.

Sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego. Fot. UMWM
Sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego. Fot. UMWM
- Dzięki tym konkretnym środkom finansowym możliwe będzie zakupienie mikroskopu operacyjnego dla nowotarskiego szpitala. To nasza konsekwencja w prowadzonej polityce zrównoważonego terytorialnie rozwoju i troski o zdrowie i życie wszystkich Małopolan - podkreślił marszałek Witold Kozłowski.

Źródło: UMWM, oprac. r/
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Gulasz Juliusz Zeżarł00:35, 3 czerwca 2023
@Janosik
Założenia polskiego wału są takie, że najpierw Polacy się zrzucą na milion podatków pośrednich i bezpośrednich wprowadzanych przez pis a potem pisowskie jaśniepaństwo da po uważaniu. Dla uściślenia np. Orlen będzie maksymalizował zyski= czyli rżnął na kasę wszystkich (bo paliwo kupował coraz taniej ale cen na stacjach długo nie obniżał, VAT rząd wrócił do 23%, chociaż wcale nie musiał. Orlen to niby spólka skarbu panstwa wiec każdego Polaka), żeby później jakiś pisowiec w telewizorze wielkopańsko rzucił ludowi milion na szpial.
To mniej więcej tak, jakby ktoś okradł cię ze wszystkiego, a później wielkopańsko dał tysiaka, zebys sobie portki i koszulę kupił. W d**pie mam taką szczodrość
A poza tym, jakoś słynnego podatku od nadmiarowych zysków Orlen dzięki rządowi unika. Pewnie, żeby nagrody za osiągnięcia dla Obajtka et consortes były wyższe
Janosik13:49, 2 czerwca 2023
Wszystkich zbulwersowanych moim wpisem na temat WOŚP chciałem tylko uświadomić, że WOŚP jest tylko pretekstem do udawania, że charytatywne i obywatelskie zrywy są w stanie zastąpić publiczną służbę zdrowia i państwo. Ludzie, którzy co dzień psioczą na rozdawnictwo, podatki, nieefektywne państwo, nierobów i 500+, raz w roku zamieniają się w zatroskanych obywateli chcących pomóc wszystkim chorym w Polsce. Z dumą więc wrzucają monety do puszeczek, przypinają serduszka do kurtek i chełpią się tym, że w ten sposób ratują szpitale. Bo oto ci ludzie, przeważnie zarabiający powyżej średniej krajowej narzekają, że muszą płacić wyższą składkę zdrowotną. W założeniach Polskiego Ładu jest zwiększenie nakładów na służbę zdrowia. Ale w założeniu byle jakiego biznesmena lepiej nie płacić składki zdrowotnej a Owsiakowi dać 10 zł do puszki. Albo za 500zł na z wygranej licytacji wyprowadzić psa córki Tuska na spacer. Efekty Nowego Ładu zaczynają być widoczne w postaci większych wydatków na służbę zdrowia, a i pracownicy służby zdrowia niech się wypowiedzą ile ostatnio dostali podwyżek. Dlatego ten wydatek 1 mln zł. na szpital w Nowym Targu jest pokłosiem Nowego Ładu. A akcja WOŚP jest tylko maskaradą w której nie chodzi o naprawienie systemu opieki zdrowotnej,lecz o trzymaniu ludzi w przekonaniu, że nie warto realnie wspierać służby zdrowia poprzez podatki, tylko lepiej uczestniczyć w corocznej zrzutce narodowej. I to tylko chciałem uświadomić pewnym ludziom przy okazji tego tematu
Dr.Edke12:15, 2 czerwca 2023
Od połowy lat 80-tych po dzień dzisiejszy studnia bez dna...
lekarz12:14, 2 czerwca 2023
@Janosik nie używaj tej ksywki bo chyba jednak twój mózg jest za malutki pewne rzeczy ogarnąć i krzywdzisz góralską Ikonę. Rzuć dwie stówy do Torunia i po sprawie a nie czepiaj się Ludzi, do których nie masz startu
mieszkaniec11:04, 2 czerwca 2023
Janosik, skoro tyle wiesz o potrzebach szpitala to musisz wiedzieć, że Owsiak nie tylko finansował zakup łóżek, krzeseł które do dnia dzisiejszego służą pacjentom, co powiesz o respiratorach zakupionych od handlarza bronią które nie były nigdy przydatne i pamiętaj rycerzu z zakutą głową, że zakup respiratorów to wydatek który poniosło społeczeństwo a złodzieje kasę nabili.
Spostrzegawcza10:17, 2 czerwca 2023
Bardzo dobrze, szpital ludziom potrzebny, nawet bardzo!
Tylko, że tam pracują ludzie, są tacy oddani, traktują profesjonalnie swój fach! Są też takie rejestratorki, które mają muchy w nosie, stale im coś przeszkadza!
Tylko ty masz rację i tylko ty wszystko wiesz najl08:36, 2 czerwca 2023
Do @gulasz i @ujek
Janosik07:42, 2 czerwca 2023
A ja myślałem, że to tylko Owsiak daje na szpitale, choć przyznam, że nie słyszałem aby kupił kiedy mikroskop operacyjny. Za to łóżka, krzesła, pompki, waciki to owszem. Jego wyznawcom proponuję podpisać oświadczenie: Nie życzę sobie być leczony sprzętem nie zakupionym przez WOŚP. Wtedy może skróci się czas oczekiwania na poważne operacje na zaawansowanym sprzęcie.
Xwry03:16, 2 czerwca 2023
W tym szpitalu tylko w ten jeden oddział się inwestuje,a na pozostałe brak pieniędzy
położna02:43, 2 czerwca 2023
Są sukcesy jest kasa.
Julia22:57, 1 czerwca 2023
Akurat Neurochirurgia jest w tym szpitalu najlepsza i na wysokim poziomie, wiem bo przebywałam (operacja kręgosłupa szyjnego) Ordynator klasa.
Mieszkaniec22:12, 1 czerwca 2023
@coś tam wiem - masz racje, chirurgia i ginekologia to porażka , lek to jaśnie państwo
Ujek21:51, 1 czerwca 2023
Do - "coś tam wiem" g... wiem ale się wypowiem...


Może być tak, że nikt się ciebie nie zapyta gdzie sobie życzysz być, bo nie będziesz w stanie tego powiedzieć.
A ci po których plujesz uratują ci życie jak milionom innych ludzi przez lata bardzo trudnej i odpowiedzualndj pracy.
Gdzie poświęcą może dla ciebie zarwaną noc, nie pierwszą z kolei. Gdzie zamiast być przy swoich dzieciach będą czuwać czy operować ciebie.
Zastanów się czasem zanim naplujesz...
Gulasz Juliusz Zeżarł21:31, 1 czerwca 2023
@coś tam wiem

Ale masz dużą szansę, że wcześniej czy później z czymś tam trafisz. To może napisz, co tam wiesz, żebyśmy też coś tam wiedzieli czy ty coś tam wiesz czy tylko plujesz.
coś tam wiem20:10, 1 czerwca 2023
ten szpital to tragedia ludzi tam traktuje się koszmarnie nigdy ale to nigdy nie chciał bym się tam dostać
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas