Strefy kibica staną w Czarnym Dunajcu, Rabie Wyżnej, Szczawnicy i Lipnicy Wielkiej - podhale24.pl
Sobota, 13 lipca
Imieniny: Irwina, Margarety, Sary
Nowy Targ
Clouds
23°
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
24°
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
28°
Wiatr: 3.24 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
24°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
29°
Wiatr: 7.488 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
27°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 70 %
Jakość powietrza
26 %
Nowy Targ
58 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 29 | 58 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
09.06.2023, 10:35 | czytano: 3802

Strefy kibica staną w Czarnym Dunajcu, Rabie Wyżnej, Szczawnicy i Lipnicy Wielkiej

Marszałek Witold Kozłowski podpisał z przedstawicielami 12 gmin umowy na dofinansowanie, które pozwolą stworzyć strefy kibica podczas III Igrzysk Europejskich.

Umowę podpisuje wójt gminy Raba Wyżna Andrzej Dziwisz. Fot. UMWM
Umowę podpisuje wójt gminy Raba Wyżna Andrzej Dziwisz. Fot. UMWM
Małopolska i Kraków są gospodarzami największej multidyscyplinarnej imprezy w Europie w 2023 roku, obejmującej 29 dyscyplin, z udziałem ponad 7000 sportowców, reprezentujących 48 krajów europejskich. Od 21 czerwca do 2 lipca do Polski przyjadą najlepsi sportowcy, aby walczyć nie tylko o medale Igrzysk Europejskich, ale również o kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu oraz o tytuły mistrzów Europy.

Małopolska wespół z Krakowem liczy na przybycie wielu kibiców. To dlatego 12 gmin stało się ambasadorami regionu, organizując na swoim terenie bezpieczne i atrakcyjne strefy kibica. Będą to miejsca, w których nie tylko mieszkańcy, ale także turyści, będą mogli dzielić sportowe pasje, wspólnie oglądając transmisje z igrzyskowych zmagań.

Strefy kibica powstaną na czas Igrzysk Europejskich w czterech miejscowościach naszego regionu: Czarny Dunajec (plac przy lodowisku), Lipnica Wielka (amfiteatr), Raba Wyżna (teren obok stadionu Orkana) oraz Szczawnica (plac pod kolejką linową Palenica, przy promenadzie spacerowej).

Gminy podzieliły strefy kibica na kilka tematycznych podstref, zapewniając tym samym atrakcje dla wielu grup odbiorców. Będą podstrefy relaksu, wypoczynku, sportu, dla najmłodszych i gastronomiczna.

Organizatorzy poszczególnych stref kibica zaplanowali wiele inicjatyw sportowych, promujących nie tylko idee Igrzysk, ale także zdrowy tryb życia, aktywność fizyczną, w tym gry i zabawy sportowe, jak np.: rozgrywki piłkarskie, koszykówkę 3x3, teqball, wspinaczkę, tenisa stołowego, badmingtona, siatkówki, fitness czy squasha, zajęcia oraz prelekcje przybliżające igrzyskowe dyscypliny sportowe, czy też pokazy sportowców z lokalnych klubów.

W każdej strefie kibica zapewniono odpowiednią liczbę sanitariatów, zaplecze medyczne oraz ochronę czuwającą nad bezpieczeństwem uczestników.

- Stan przygotowań nie wskazuje, by którakolwiek z dyscyplin była zagrożona brakiem rozegrania. Trwają prace bardziej pielęgnacyjne niż konstrukcyjne. Towarzyszy nam dreszczyk emocji, oby tylko pogoda nam sprzyjała. Otwarcie Igrzysk Europejskich nie będzie miało sułtańskiego charakteru, będzie z klasa ale bez bizancjum. Każdy znajdzie coś dla siebie, każda grupa wiekowa. Zostawiamy sobie trochę tajemniczości. Będzie kilku prezydentów i kilku premierów. Z dumą mogę podkreślić, że z 29 dyscyplin 23 będzie olimpijskimi, a 19 z nich ma charakter kwalifikacji do IO w Paryżu. . Najokazalej wygląda boks, bo Nowy Targ – kiedyś stolica polskiego hokeja na lodzie - stanie się stolicą europejskiego pięściarstwa, z 44 kwalifikacjami. Poziom sportowy będzie wyższy niż w Azerbejdżanie i na Białorusi - zaznaczył marszałek Witold Kozłowski.

Źródło: UMWM, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Baca13:57, 9 czerwca 2023
A to tylko boks w Naszym mieście.A innych dyscyplin się nie uprawia?
0
Osiol13:50, 9 czerwca 2023
A ileż ta jedna strefa kibica może kosztować poniżej miliona czy powyżej i te podstrefy oddzielone pewnie sznurkiem??? Ile obstawiacie?
0
Maria sikula12:22, 9 czerwca 2023
Ile razy to czytam to biegnę do wc z wrażenia
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas