Darmowe busy pomogą dotrzeć na Rusinową Polanę i Wiktorówki - podhale24.pl
Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Zakopane
Clouds
20°
Wiatr: 2.916 km/h Wilgotność: 44 %
Rain
23°
Wiatr: 3.312 km/h Wilgotność: 38 %
Clouds
20°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 43 %
Clouds
23°
Wiatr: 7.74 km/h Wilgotność: 38 %
Clouds
21°
Wiatr: 3.24 km/h Wilgotność: 45 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 70 %
Jakość powietrza
40 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
13.06.2023, 16:20 | czytano: 7251

Darmowe busy pomogą dotrzeć na Rusinową Polanę i Wiktorówki

Mieszkańcy gminy Bukowina Tatrzańska w wakacje będą mogli za darmo dojechać busami na Palenicę albo Wierch Poroniec.

Wiktorówki / archiwum Podhale24
Wiktorówki / archiwum Podhale24
Gmina Bukowina Tatrzańska od 1 lipca planuje wprowadzić darmowe przejazdy dla mieszkańców na trzech liniach – z Rusińskiego Wierchu, Białki Tatrzańskiej i Gliczarowa do Palenicy Białczańskiej. Maria Kuruc, zastępca wójta Bukowiny Tatrzańskiej, wyjaśnia, że darmowe busy mają ułatwić mieszkańcom dojazd na przykład na Wierch Poroniec. Stąd wielu z nich rusza na popularny szlak na Rusinową Polanę i Wiktorówki. - Po zmianie organizacji ruchu w tym rejonie brakuje miejsc do parkowania, samochody są odholowywane. Wychodzimy naprzeciw mieszkańcom, uruhamiamy komunikację bezpłatną. Chodzi o to, żeby też maksymalnie przerzucić transport samochodowy na busy i zapobiegać tworzeniu się korków – dodaje Maria Kuruc.
 
Darmowa linia będzie działać przez całe wakacje. - Rozmawiamy o tym, aby we wrześniu i październiku utrzymać takie dojazdy w niedziele. Z linii skorzystaliby głównie mieszkańcy, którzy chcą pójść na Wiktorówki – informuje wicewójt.
 
Aktualnie mieszkańcy mogą korzystać za darmo z gminnej komunikacji, która działa na terenie wszystkich miejscowości. Można dojechać do urzędu gminy, ośrodków zdrowia. Dowożone są też dzieci do szkół - niezależnie od tego, jak daleko mieszkają od szkoły. - Komunikacja gminna jest dla wszystkich – podkreśla Maria Kuruc.
 
Gmina przystąpiła też do pilotażowego programu, który polega na wprowadzeniu aplikacji mobilnej. W wersji elektronicznej dostępne będą rozkłady jazdy gminnej komunikacji. - Aplikacja podpowie też jak dojechać w dane miejsce. Pasażer będzie mógł widzieć, w którym miejscu jest bus. Chcemy na początek wprowadzić to rozwiązanie na trasie do Palenicy Białczańskiej, gdzie jest problem korków. Docelowo będzie ono poszerzone na pozostałe busy – mówi Maria Kuruc. Pieniądze na wdrożenie programu pozyskał Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

mp/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Magda23:32, 13 czerwca 2023
Z Zubrzycy w niedziele nie ma ani jednego busa....
kali19:23, 13 czerwca 2023
A Gmina Jabłonka dla ludzi do pracy ma BUSY PO 7 złotych za dojazd 5 KM żenada
fbb118:18, 13 czerwca 2023
Nie ma nic za DARMO !
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas