Perły Samorządu - nagroda dla skarbnika gminy Lipnica Wielka - podhale24.pl
Wtorek, 27 lutego
Imieniny: Romana, Makarego, Lutomira
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 9.432 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 8.136 km/h Wilgotność: 96 %
Jakość powietrza
102 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
50 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 51 | 102 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
16.06.2023, 16:30 | czytano: 1838

Perły Samorządu - nagroda dla skarbnika gminy Lipnica Wielka

W ogłoszonym po raz 11. konkursie Perły Samorządu, organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną Janusz Pakos, skarbnik Gminy Lipnica Wielka zdobył I miejsce w kategorii Skarbnik Samorządu 2023 – gminy wiejskie, a wójt Mateusz Lichosyt, otrzymał po raz trzeci Wyróżnienie w kategorii Włodarz – gminy wiejskie.

zdj. UG Lipnica Wielka
zdj. UG Lipnica Wielka
Udział w rankingu jest bezpłatny, a nad właściwym przebiegiem konkursu czuwa Kapituła złożona z ekspertów ds. samorządu terytorialnego, ze świata nauki, biznesu oraz dziennikarzy Dziennika Gazeta Prawna.

"Sprawne zarządzanie jednostką samorządu terytorialnego to m.in. budowa funkcjonalnej infrastruktury, określenie priorytetów rozwojowych, ciągłe podnoszenie jakości życia mieszkańców. Osiągnięcie tych celów nie byłoby możliwe bez sprawnego zarządzania budżetem gminy i powiatu. Na kluczową rolę skarbnika składa się zarówno umiejętność stosowania skomplikowanych i często niejednoznacznych przepisów prawa, jak i wysokie kompetencje w zarządzaniu zespołem finansowo-księgowym" - komentuje Urząd Gminy.

Przy ocenie włodarzy pod uwagę brane były takie kryteria jak: umiejętności menadżerskie, skuteczność w zabieganiu o poparcie dla planów rozwoju gminy, konsekwencje w realizowaniu celów, sposób zarządzania urzędem i aktywną współpracę ze społecznością lokalną. Podstawą oceny była dość skomplikowana ankieta, która zawierała wiele pytań otwartych i zamkniętych dotyczących m.in. sposobu zarządzania instytucją, finansów, gospodarki, ochrony środowiska, edukacji, wykorzystania potencjału społecznego oraz kompleksowych działań na rzecz podnoszenia standardów życia, a także na podstawie danych uzyskanych z Ministerstw.

"Doceniono tych samorządowców, których sukcesy przekładają się na poprawę życia mieszkańców czy zwiększenie jakości obsługi urzędu. Wysokie miejsce w rankingu wójta Mateusza Lichosyta świadczy o bardzo dobrze wykonywanej pracy na rzecz rozwoju lokalnej społeczności, zaangażowaniu w rozwiązywanie jej problemów i podejmowaniu skutecznych działań, mających na celu podniesienie jakości życia mieszkańców" - czytamy na stronie Urzędu.

opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
małolat05:18, 17 czerwca 2023
Do; Jan od kudzi.Masz rację gmina nić nie robi dla mieskanców, niby scalenie zakonczył chwali sie wójt jakie to był handel polem a co z drogami? Gminie to dobrze wychodza tylko imprezy w środku tygodnia aby mieszkacy nie przysli. A drogi boczne oświetlają tam gdzie rodzinka mieszka .{np ulica u Kudzi}
Arnika bez stanika22:12, 16 czerwca 2023
Dobrze liczą kase Janku to pis ich nagradza .
Pan z PO21:18, 16 czerwca 2023
Zajmijcie sie osrodkiem zdrowia !!! Strach tam isc tak samo jak do szpitaLa w Nowym Targu!!!Jakie wy macie sukcesy??? takie ze dwie rodziny pracuja w gminie!!! Ale to wasza ostatnia kadencja.
konkurencja20:14, 16 czerwca 2023
Za co ta nagroda? Wojt ucieka od problemow mieszkancow, szkoda do niego isc i tracic czas!!!!On sobie przypisuje nagrode skarbnika i gminy!!!! Smiech ha ha....Wkrotce wybory i wybierzemy nowego wojta a ten juz grzeje miejsce u boku kolegi z pis....
Jan od kudzi20:09, 16 czerwca 2023
Ha ha !!! dobrze ze Pis popieracie bo z nagrody bylyby nici!!! co wy robicie jako gmina??? Nic Nic!!!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas