Chaos komunikacyjny. Gmina odpowiada - podhale24.pl
Poniedziałek, 04 marca
Imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 7.056 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 2.844 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 85 %
Jakość powietrza
102 %
Nowy Targ
58 %
Zakopane
204 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 51 | 102 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 29 | 58 %
Rabka-Zdrój
Dostateczna
PM 10: 102 | 204 %
21.06.2023, 14:22 | czytano: 2961

Chaos komunikacyjny. Gmina odpowiada

- Z naszej strony zrobiliśmy wszystko co możliwe w kwestii kursowania busów na czas remontu drogi w Brzegach, zapewnia Maria Kuruc, zastępca wójta gminy Bukowina Tatrzańska.

Fot. Monika Para-Miśkowiec
Fot. Monika Para-Miśkowiec
Wicewójt odniosła się do listu mieszkańca, który skarży się na chaos komunikacyjny busów w Brzegach ( Skarga na remont drogi w Brzegach. "Dlaczego nie ma żadnej informacji?") Aktualnie w miejscowości trwa remont drogi gminnej.

Maria Kuruc wyjaśnia, że jeszcze przed remontem gmina chciała ustalić z powiatem kwestię kursowania busów prywatnych przewoźników. Po to, aby poinformować mieszkańców o wszelkich zmiana w związku z remontem. Organizacją rozkładów jazdy prywatnych busów zajmuje się starostwo, gdyż jest to komunikacja powiatowa. - Pytaliśmy powiat jak podczas remontu będą kursować busy i jak to będzie wyglądać. Niestety nie otrzymaliśmy odpowiedzi - mówi.

- Powiat musi to ustalić, my jako gmina nie możemy dyskutować z przewoźnikami - dodaje. Zaznacza, że gmina z odpowiednim wyprzedzeniem poinformowała między innymi na stronach internetowych i w mediach społecznościowych o rozkładzie jazdy gminnej komunikacji w Brzegach.

- Rozmawialiśmy też z powiatem, żeby ewentualnie dostosować rozkłady jazdy naszych gminnych busów do komunikacji powiatowej - mówi Maria Kuruc.- Z powiatu nie było jednak odpowiedzi.

Wicewójt rozumie pretensje mieszkańców, ale jak mówi, gmina ze swojej strony zrobiła wszystko, co mogła.

mp/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Pasażer bez znaczenia.04:31, 25 czerwca 2023
Gmina wybrnęła świetnie - w sposób dyplomatyczny i wszystko jest OK. Nie mam pretensji , ale wejdźmy w szczegóły i sami oceńmy sytuację: idę na busa na przystanek , obok przelatuje , gnający jak szalony bus (ten powiatowy , 5 minut przed czasem odjazdu !), mogę się jedynie domyślać , że coś jest nie tak (ale skąd ja to mam wiedzieć?) , około 5 minut po czasie odjazdu przyjeżdża bus - ale na przystanku w przeciwnym kierunku , rozpaczliwie macham na gościa , na szczęście zatrzymuje się , przebiegam między samochodami (gość w busie dosłownie się gotuje z nerwów) i mówi , że na tym przystanku mogliśmy czekać do usranej śmierci (sorry , cytat). Dziękujemy za zatrzymanie , wsiadamy i gnamy busem , jak do pożaru , bo kierowca jest spóźniony , podskakujemy na każdym wyboju , a tych nie brakuje przecież. Zdrowy organizm to odczuwa , a mam ze sobą dziecko , które ma kręgosłup uszkodzony. Co mam zrobić w tej sytuacji ??? Proszę , oceńcie sami.
edek13:31, 23 czerwca 2023
Piszecie pierdoly Pani Kuruc tylko mówi a nic nie robi, a drogę remontuje bo syn ma wesele na Brzegach, Mam nadzieję że jest to ostatnia kadencja tej Pani bo razem z wójtem to niezły duet.
Górol18:56, 22 czerwca 2023
Idź tą Panie w ch..j z taką gminą.
Najgorsza na Podhalu .
Zero gospodarności
Brzegowianka07:59, 22 czerwca 2023
N@jr4d18:a skąd wiesz że nie było rozmowy? Jesteś panem M z powiatu który w niczym nie widzi problemu tylko broni busiarzy do M. Oka żeby dalej mogli jeździć jak chcą? Linia jest powiatowa i podanie zmienionego rozkładu jazdy jest ich psim obowiązkiem. Taka prawda. Gmina na swoich liniach zrobiła swoje.
W temacie02:47, 22 czerwca 2023
N@jr a skąd wiesz że nie było rozmowy ? To że jesteś w komitywie z panem M. który ma na wszystko wyrąbane a tobie linie na Leśnicę pod stołem załatwił ( swoją drogą ktoś powinien się temu przyjrzeć ) nie znaczy, że wiesz o czym mowa. Skoro linia powiatowa to słusznie p. Maria mówi, że to on ma obowiązek ustalić rozkład ze swoim busiarzami. To przewoźnik albo powiat powinny wysłać do gminy żeby na przystankach powiesili. Ale w powiecie nikt nad niczym nie panuje.
N@jr4d18:55, 21 czerwca 2023
"...Rozmawialiśmy też z powiatem, żeby ewentualnie dostosować rozkłady jazdy naszych gminnych busów do komunikacji powiatowej - mówi Maria Kuruc.- Z powiatu nie było jednak odpowiedzi. "
Czy tylko mnie się to nie spina? Rozmawialiście z kimś kto nie brał udziału w rozmowie? Zaje się, że @Osioł pięknie to podsumował pisząc o szczytach intelektualnych możliwości. A może znaczków pocztowych w tej rozmowie nie nakleiliście?
Wczasowa16:52, 21 czerwca 2023
Jeśli coś jest nie razwiązane, to nie można mówić, że już wszystko zrobione. Tyle razy trzeba interweniować ile potrzeba na rozwiązanie problemu ze starostwem. A tak poza tematem drogi w Brzegach może w gminie ktoś zajmie się przystankami autobusowymi. Na większości są nieaktualne rozkłady. I znowu niech ktoś nie tłumacsy, że są w internecie. Powinny być na tablicach przystankowych. A może przy okazji oglądania tych tablic ktoś zauważy zniszczone ławki. Od zimy w Bukowinie Dolnej jest złamana ławka. Z drugiej strony nie ma nawet złamanej. Gdzie mają usiąść starsi ludzie oczekujący na busa?. Zbliża się sezon turystyczny może chociaż dla turystów będą ławki?
thomss15:55, 21 czerwca 2023
robią źle, nie robią jeszcze gorzej.. zamiast się cieszyć że będzie nowa droga to tylko skargi piszą i narzekają.. Psy niech sobie w kojcach pozamykają albo chociaż za płotem bo na rowerze nie da się przejechać przez to zad***e... XIX wiek..
Osiol14:44, 21 czerwca 2023
A może to naprawdę intelektualny szczyt możliwości?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas