Ekipa łazika na nowotarskim lotnisku (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 04 marca
Imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława
Zakopane
Clouds
Wiatr: 5.472 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 5.148 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
Wiatr: 7.848 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.948 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
94 %
Nowy Targ
106 %
Zakopane
32 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 47 | 94 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 53 | 106 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
07.07.2023, 11:34 | czytano: 3588

Ekipa łazika na nowotarskim lotnisku (zdjęcia)

NOWY TARG. W sobotę będzie okazja nie tylko zobaczyć, ale nawet posterować prawdziwym marsjańskim łazikiem.

zdj. organizatora
zdj. organizatora
W ramach Nowotarskiego Pikniku Lotniczego przygotowanych zostanie sporo niespodzianek - także kosmicznych.

W sobotę pojawi się "ekipa łazika". Pojazdem można będzie samemu sterować, dzięki specjalnej aplikacji na telefon.

Zespół składa się z kilkunastu studentów różnych wydziałów Politechniki Częstochowskiej. Mają doświadczenie w dziedzinie projektowania maszyn, elektroniki, mechaniki, zarządzania projektami, programowania, biologii i sztucznej inteligencji.

Uczestniczą praktycznie we wszystkich konkursach dotyczących łazików marsjańskich, a największym osiągnięciem jest pierwsze miejsce w University Rover Challenge 2018 w USA - najbardziej prestiżowym konkursie roverów na świecie. Głównym projektem jest obecny łazik, który jest siódmym pojazdem tego zespołu i nosi nazwę "Modernity 3". W przyszłości planują zaprojektować własny dron i aplikację do sterowania łazikiem za pomocą gogli wirtualnej rzeczywistości.

Na ostatnich zawodach URC 2023 zdobyli spośród 104 drużyn 11 miejsce na świecie oraz 2 w Europie! Ich rozwiązanie podczas misji biologicznej zdobyło 3 miejsce z najwyższym wynikiem punktowym w tej konkurencji w historii zespołu. "

Na niedzielę zaplanowano spotkanie z kpt. Karoliną Charczuk - nawigatorem naprowadzania 1. Regionalnego Ośrodka Dowodzenia i Naprowadzania. Pani kapitan pochodzi z Podhala. Opowie jak zaczynała swoja przygodę w przestworzach, dlaczego zdecydowała się pójść taką drogą, co w swojej pracy lubi najbardziej i jakie wyzwania czekają na kobiety w lotnictwie.opr.s/ zdj. organizatora
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Ola12:41, 7 lipca 2023
Super. :)
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas