Powstaje białodunajecki Amfiteatr. "Brakowało takiego miejsca" (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 5.292 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 6.264 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
32 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
10.07.2023, 13:00 | czytano: 2689

Powstaje białodunajecki Amfiteatr. "Brakowało takiego miejsca" (zdjęcia)

Rozpoczęła się budowa amfiteatru z zapleczem obok boiska sportowego przy ul. Kościuszki w Białym Dunajcu. Scena, w kształcie góralskiej chałupy powstaje przy boisku sportowym, gdzie odbywały się wszystkie imprezy w Białym Dunajcu. - Brakowało takiego miejsca - mówi Iwona Kiwacka-Majerczyk, prezes białodunajeckiego oddziału Związku Podhalan i organizator wyborów Nośwarniyjsyj Górolecki.

Fot. Urząd Gminy w Białym Dunajcu
Fot. Urząd Gminy w Białym Dunajcu
W Białym Dunajcu przy boisku sportowym powstaje amfiteatr, w którym odbywać się będą wszystkie dotychczas organizowane imprezy. - Fundamenty są już wykonane, teraz odbywa się montaż drewnianych elementów. Będzie duża scena do występów zespołów. Będzie też zaplecze, gdzie zespoły będą mogły się przebrać, czy skorzystać z budynku z prawdziwego zdarzenia, który zapewni wszelkie potrzeby. Mam nadzieję, że do końca roku całość zostanie wykonana - mówi Andrzej Jacek Nowak, wójt gminy Biały Dunajec.

Z nowego miejsca do organizacji wydarzeń cieszą się organizatorzy wyborów Nośwarniyjsyj Górolecki. - Zapowiada się bardzo zacnie. Będzie to budynek murowano-drewniany z zapleczem. Będą szatnie i kulisy. Całość będzie w stylu dawnej góralskiej chałupy - opisuje projekt Iwona Kiwacka-Majerczyk. - Bardzo takiego miejsca brakowało. Koszty wynajęcia sceny na każdą imprezę, to są bardzo duże koszty. Teraz będzie nie tylko taniej, ale też będzie można organizować więcej wydarzeń - dodaje.

Budowa amfiteatru jest możliwa dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych na budowę. - W bardzo dużej części, bo ok. 90 proc. pokryje dofinansowanie. Otrzymaliśmy dofinansowanie od Rządu Rzeczypospolitej Polskiej z programy Polski Ład. Pozostała część pochodzi ze środków gminy. We własnym zakresie tylko ze środków gminy byśmy tej inwestycji nie wykonali - mówi wójt gminy. Koszt prac to prawie 2,9 mln zł.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
bukowion16:21, 11 lipca 2023
buduje KUBOSEK
Podholon22:44, 10 lipca 2023
Moze by tak przedszkole gminne pasowało zrobić bo chyba ino w Donajcu nima a nie jakieś amfiteatry
Enzo18:41, 10 lipca 2023
Będą występować bobak's& krecichwost
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas