Podejrzany o dręczenie, znęcanie się i groźby karalne - trafił do aresztu - podhale24.pl
Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Wita, Wioli
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 3.672 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 3.96 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 6.696 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 7.02 km/h Wilgotność: 84 %
Jakość powietrza
40 %
Nowy Targ
28 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
28.07.2023, 15:55 | czytano: 2655

Podejrzany o dręczenie, znęcanie się i groźby karalne - trafił do aresztu

ZAKOPANE. Kobieta czując się zagrożona zachowaniem byłego partnera - zwróciła się o pomoc do Policji. Zakopiański sąd tymczasowo aresztował na 3 miesiące 51-letniego mieszkańca powiatu tatrzańskiego podejrzanego o stalking, groźby karalne oraz znęcanie fizyczne i psychiczne nad byłą partnerką.

zdj. ilustracyjne/ KPP w Zakopanem
zdj. ilustracyjne/ KPP w Zakopanem
W minioną środę policjanci jadąc na interwencję zostali zatrzymani przez kobietę. Zdenerwowana i wystraszona wbiegła niemal przed policyjny radiowóz na jednej z ulic w centrum Zakopanego. Okazało się, że biegła szukając pomocy i ochrony przez byłym partnerem.

Policjanci zatrzymali 51-letniego mężczyznę, który pomimo zakazu zbliżania się do kobiety chwilę wcześniej groził jej, a wcześniej nachodził ją w domu. Jak ustalili policjanci - nie był to pierwszy raz, kiedy kobieta czuła się zagrożona zachowaniem mężczyzny.

Na podstawie dowodów oraz wcześniejszych postępowań prowadzonych w tej sprawie - mężczyźnie przedstawiono zarzut znęcania fizycznego, psychicznego, uszkodzenia ciała oraz gróźb karalnych wobec byłej partnerki. Akta sprawy wraz z wnioskiem o wydanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych trafiły do prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zakopanem. Usłyszał już zarzuty, a prokurator, mając na względzie ochronę pokrzywdzonych, zwrócił się do zakopiańskiego Sądu Rejonowego z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu.

Sąd przychylił się do prokuratorskiego wniosku, wydając postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym. Już następnego dnia 51-latek został osadzony w areszcie śledczym. Grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

"Śledczy apelują, aby osoby pokrzywdzone przerwały łańcuch przemocy. W tym celu należy złożyć zawiadomienie. Pomocą osobom pokrzywdzonym przemocą służy wiele instytucji między innymi powiatowe centra pomocy rodzinie, ośrodki pomocy społecznej czy ośrodki interwencji kryzysowej. Funkcjonariusze kierują swój apel o przerwanie przemocy również do osób, które są jej świadkami. Najczęściej są to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o przemocy w rodzinie, swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym" - przypomina zakopiańska Policja.

opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas