Poroniańskie Lato ze Smakiem (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 04 marca
Imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława
Zakopane
Clouds
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
262 %
Nowy Targ
72 %
Zakopane
192 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 131 | 262 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 36 | 72 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 96 | 192 %
30.07.2023, 20:03 | czytano: 3845

Poroniańskie Lato ze Smakiem (zdjęcia)

Za nami wyjątkowe wydarzenie - Lato ze Smakiem, które odbyło się na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie. Dwanaście Kół Gospodyń Wiejskich z Podhala i Spiszą rywalizowało w konkursach kulinarnych promując tradycyjną kuchnię i góralską kulturę.

zdj. Regina Korczak-Watycha /UG Poronin
zdj. Regina Korczak-Watycha /UG Poronin
Dzień rozpoczął się od warsztatów zorganizowanych dla gospodyń biorących udział w wydarzeniu. Dzięki Tatrzańskiej Spiżarni Panie miały okazję poznać moc podhalańskich owoców i ziół oraz skomponować własną herbatę. Pani Gabrysia z Cukierni Samanta pokazała jak wykonać kwiatowe dekoracje z opłatków i masy cukrowej.

Najważniejszym - i najsmaczniejszym! - punktem wczorajszego dnia były konkursy kulinarne. Gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich z Podhala i Spisza rywalizowały o nagrody finansowe w trzech konkursach.

W Konkursie o Nagrodę Wójta Gminy Poronin „Małe co nieco” na najlepiej udekorowaną potrawę zwyciężyło KGW Stasikówka za „Chłopskie koryto - Usy na śliskiej kapuście”. Wyróżnienia otrzymały: KGW Bukowina Tatrzańska, „Pstrąg w koralach z bukowiańskiego potoku”, KGW Sierockie „Wypasione pszczoły” oraz KGW Małe Ciche „Baranina szarpana na plackach z kapusty kiszonej”.

W Konkursie o Nagrodę Poseł na Sejm RP Anny Paluch zwyciężyło KGW w Zaskalu za „Kurczaka dziobniętego pszczołą”.

W Bitwie Regionów 1. miejsce zajęło KGW z Bukowiny Tatrzańskiej za "Wyzdajanego pstrąga z bukowiańskiego potoka". Na 2. miejscu uplasowało się KGW z Sierockiego za "Udziec jagnięcy w sosie miętowym z puree grulowo-oscypkowym, sałatką z pokrzyw i zajęczej koniczyny", a 3. miejsce wywalczyło KGW w Małem Cichem za "Cyrwoną zowiyruchę na królewskich grulach"

Potrawy oceniało Jury, w skład którego weszli: Anita Żegleń - Wójt Gminy Poronin, Maciej Dziubas - wicewójt Gminy Poronin Maria Budz - sekretarz Gminy Poronin, Adam Pawlikowski - Przewodniczący Rady Gminy Poronin oraz znamienici goście: Poseł na Sejm RP Anna Paluch, Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, Wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński, Iwona Ciećko - wicedyrektor Krakowskiego Oddziału KOWR, Maciej Tylka - kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Nowym Targu, Karol Sepielak - zastępca Dyrektora MODR oraz Jerzy Radoń - dyrektor małopolskiej ARiMR.

Turyści odpoczywający pod Giewontem mieli okazję spróbować swoich sił w dedykowanym dla nich konkursie i zostać Mistrzem Kulinarnego Toru Przeszkód. Pochodzący z Wielkopolski pan Adam najszybciej poradził sobie z przygotowanymi zadaniami: jedzeniem jabłka bez użycia rąk, krojenia pietruszki nożyczkami, jedzeniem groszku pałeczkami oraz obieraniem ziemniaka w rękawicach kuchennych.

O dobry humor uczestników zadbał Kabaret Śleboda a do tańca porwał zespół Baciary, który wyśpiewał swoje największe przeboje. Dzień zakończył się charytatywnym maratonem Zumby dla Stasia i Antka. Wydarzenie odbyło się przy wsparciu sponsorów: Restauracji Schronisko Smaków Bukowina oraz Term Zakopiańskich.

Partnerem Głównym Lata ze Smakiem był Tauron Polska Energia.

źródło: organizatorzy, zdj. Regina Korczak-Watycha /UG Poronin
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
kula12:05, 31 lipca 2023
pis to jeszcze nic ale ta geruba w rozowym sweterku jak pcho siy jak mokro kosula do.....
taka prawda10:29, 31 lipca 2023
Te same twarze parlamentarzystów 60+. Od kilku kadencji. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, a nie kandydować ponownie. Młodzi ja was się pytam - na takich ludzi chcecie wciąż głosować. Przecie im w głowie to chyba już emerytura?
Anty Finger09:28, 31 lipca 2023
Jeszcze raz zobaczę posłankę Paluch gdzieś na zdjęciach, to obrzygam monitor........
700 afer PiS na www08:49, 31 lipca 2023
Poseł anna P. musi zapracować na czynsz mieszkania 116. zł
i występuje z jakims pseudoartystą ze środków ministerstwa PiS
Zenek08:38, 31 lipca 2023
do lodówka, idź z kodOWCAMI się stuknij mocno głową o ścianę!!!
:(08:06, 31 lipca 2023
Niedobrze się robi, widząc te wredne twarze Pisowskie
lodówka21:20, 30 lipca 2023
Tak się bawi
tak sie bawi PiS
ale już niedługo
jedni stracą mieszkania za 116 zł/ miesiąc
pozostali trafią w niebyt
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas