Szukają miejsca pod budowę nowej komendy policji - podhale24.pl
Poniedziałek, 04 marca
Imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
262 %
Nowy Targ
72 %
Zakopane
192 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 131 | 262 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 36 | 72 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 96 | 192 %
10.08.2023, 10:31 | czytano: 3563

Szukają miejsca pod budowę nowej komendy policji

Zarząd powiatu tatrzańskiego zlecił wykonanie koncepcji programowo przestrzennej i studium urbanistyczno-architektonicznego, które mają odpowiedzieć na pytanie, czy przy Szpitalu Powiatowym w Zakopanem będzie mogła w przyszłości stanąć nowa komenda powiatowa policji.

Chodzi o wolną działkę należącą do powiatu tatrzańskiego między szpitalem, a ulicą Nowotarską. Jest to jedyna działka, która mogłaby pomieścić nową komendę policji.

- Kwestie bezpieczeństwa są bardzo ważne dla naszego regionu. Chodzi nie tylko o bezpieczeństwo mieszkańców, ale i tysięcy przebywających tutaj gości. A ich obecność jest podstawą koniunktury gospodarczej tego regionu – mówi Starosta Tatrzański, Piotr Bąk. - Dlatego zarząd powiatu musi dbać o te sprawy. Stąd potrzebna odpowiednich warunków pracy dla policji. W tej chwili właściwie wszystko jest na dobrej drodze do budowy nowego komisariatu policji w Bukowinie Tatrzańskiej. Ale także komenda powiatowa policji w Zakopanem potrzebuje nowego miejsca.
Jak zaznacza Starosta, obecna komenda mieście się w zaadaptowanym budynku dawnego pensjonatu, który jednak nie jest przystosowana do współczesnych potrzeb i jest w złym stanie technicznym.

Komenda Wojewódzka w Krakowie zadeklarowała sfinansowanie budowy jeśli znajdzie się teren. - A jedynym teren, którym dysponuje samorząd powiatowy jest teren na wschód od obecnego szpitala powiatowego w stronę ronda dr Chramca. Być może tam taka komenda by się zmieściła. Chcemy tam ulokować nie tylko komendę, ale i kompanię wsparcia – mówi Piotr Bąk.

Na to pytanie ma odpowiedzieć zlecona koncepcja programowo-przestrzenna i studium urbanistyczno-architektoniczne.

Źródło: Starostwo Tatrzańskie, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas