Kierowcy na podwójnym gazie - podhale24.pl
Niedziela, 03 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Szczawnica
Clouds
-10°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
-9°
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 100 %
Clouds
-10°
Wiatr: 5.256 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
-8°
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
-9°
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-11°
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
50 %
Nowy Targ
36 %
Zakopane
34 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
12.09.2023, 12:31 | czytano: 3768

Kierowcy na podwójnym gazie

Wczoraj na terenie powiatu tatrzańskiego policjanci zatrzymali trzy osoby, które kierowały po alkoholu.

zdj. KPP w Zakopanem
zdj. KPP w Zakopanem
- Praktycznie codziennie, na drogach powiatu tatrzańskiego, policjanci zatrzymują kolejnych nietrzeźwych kierowców. Dzieje się tak pomimo świadomości zagrożeń, jakie powodują pijani za kierownicą oraz konsekwencji prawnych. Każda osoba, która piła wcześniej alkohol i decyduje się wsiąść za kierownicę, to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze dla siebie, a także pozostałych uczestników ruchu drogowego. Aby takich przypadków było jak najmniej, policjanci każdego dnia kontrolują trzeźwość wielu kierowców. Tylko wczoraj tatrzańscy zatrzymali trzech pijanych kierowców. Wszyscy wykazali się przede wszystkim skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem zdrowego rozsądku. Tym razem jednak niebezpieczna jazda została w porę przerwana przez policjantów i kierowcy muszą liczyć się z konsekwencjami - komentuje as. sztabowy Roman Wieczorek.

Pierwszy z kierowców który zdecydował się na jazdę po alkoholu zatrzymany został w Zakopanem na osiedlu Jaszczurówka przez policjantów drogówki. 46-letni turysta z Wielkopolski kierował fordem będąc po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 0.5 promila alkoholu. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Kolejny kierowca zatrzymany został w miejscowości Poronin. 52-latek z powiatu tatrzańskiego kierował pojazdem m-ki Hyundai mając w organizmie blisko jeden promil alkoholu. On również stracił prawo jazdy. Trzeciego tego dnia kierowcę, który zdecydował się na jazdę po alkoholu policjanci zatrzymali w Białym Dunajcu. 32-latek z powiatu tatrzańskiego kierował samochodem m-ki Audi mając w organizmie blisko 0.6 promila alkoholu. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
xyz10:43, 13 września 2023
Mam nadzieje jak wygra PO to zmieni kodeks ruchu drogowego!!! teraz to jakis absurd a zarozumiałosc policji okropnaaaaaaaa
Janosik07:35, 13 września 2023
W normalnym krajach (USA, Niemcy, Włochy, Portugalia,Hiszpania, Francja, Holandia, Wielka Brytania i wiele, wiele innych) w/w kierowcy mogliby dalej jechać i jeszcze policjant życzył by szerokiej drogi. Ale co kraj, to obyczaj.
na kredyt chyba18:52, 12 września 2023
Na pewno drugie tyle przejechało , bo ich nikt nie zatrzymał. Udało się , nikogo , albo siebie nie zabili ?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas