Dyrektor szpitala Marek Wierzba: "Nie ma takiego zagrożenia, że oddział przestanie funkcjonować" - podhale24.pl
Niedziela, 21 lipca
Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta
Czarny Dunajec
Clouds
23°
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 54 %
Clouds
23°
Wiatr: 8.46 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
23°
Wiatr: 8.532 km/h Wilgotność: 55 %
Clouds
24°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 53 %
Clouds
26°
Wiatr: 7.092 km/h Wilgotność: 57 %
Clouds
24°
Wiatr: 8.1 km/h Wilgotność: 61 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
30 %
Zakopane
38 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
14.09.2023, 14:43 | czytano: 8283

Dyrektor szpitala Marek Wierzba: "Nie ma takiego zagrożenia, że oddział przestanie funkcjonować"

Po złożeniu wypowiedzeń przez 10 lekarzy pracujących na oddziale ginekologiczno-położniczym w Nowym Targu wiele kobiet obawia się o dalszą przyszłość i możliwość uzyskania świadczeń. Dyrektor Marek Wierzba uspokaja i informuje, że oddział nie będzie zamknięty. - Nie ma takiego zagrożenia, że oddział przestanie funkcjonować, czy będziemy musieli go częściowo zawiesić. Mamy obsadę wystarczającą do funkcjonowania tego oddziału. Oczywiście w nieco mniejszym zakresie - zaznacza dyrektor Podhalańskiego Szpital Specjalistycznego w Nowym Targu.

Marek Wierzba. Fot. Podhale24.pl
Marek Wierzba. Fot. Podhale24.pl
Wiele kobiet z zaniepokojeniem patrzy na wydarzenia w nowotarskim szpitalu w obawie przed zamknięciem lub zawieszeniem funkcjonowania oddziału ginekologiczno-położniczego. Część lekarzy złożyło wypowiedzenia z pracy. Jest to pokłosie zmian, jakie są wprowadzane m.in. po tragicznym wydarzeniu, gdzie doszło do śmierci ciężarnej kobiety.

- W mojej ocenie takie zachowanie, to przejaw obawy przed tym co chcemy aby zaczęło się zmieniać na oddziale. Od 1 września zmieniła się osoba, która pełni obowiązki kierownika oddziału. Zmienia się również oddziałowa - informuje Marek Wierzba wspominając, że wprowadzone zmiany mają m.in. przygotować oddział do realizacji nowych świadczeń. - Te zmiany sprowadzają się do tego, że chcemy aby opieka nad pacjentką w ciąży miała charakter bardziej kompleksowy i kompletny począwszy od pierwszych dni, czy tygodni ciąży. Chcielibyśmy, aby koordynowana opieka nad pacjentką ciężarną była realizowana w całej rozciągłości na oddziale, czy w naszym szpitalu. Chcielibyśmy też, aby kontakt z pacjentki z lekarzem specjalistą ginekologiem był łatwiejszy i bardziej dostępny. To wymaga większego zaangażowania w pracy w poradni przez lekarzy ginekologów, a z tym jest trochę problem. Takie problemy dotyczą nie tylko nowotarskiego szpitala. Wiemy też że tego typu sytuacje zdarzają się w wielu miejscach w Polsce - dodaje dyrektor.

Mimo zaistniałej sytuacji dyrektor uspokaja, że oddział cały czas będzie funkcjonował. Dyrektor liczy także, że z lekarzami, a przynajmniej ich częścią uda się porozumieć. W przeciwnym razie niezbędne będzie skompletowanie nowego zespołu. - Nie ma takiego zagrożenia, że oddział przestanie funkcjonować, czy będziemy musieli go częściowo zawiesić. Mamy obsadę wystarczającą do funkcjonowania tego oddziału. Oczywiście w nieco mniejszym zakresie. Będzie to oznaczać, że nie wszystkie przyjęcia szczególnie te planowe będą mogły być realizowane w tym pierwszym okresie jeżeli rzeczywiście lekarze odejdą. Chcę uspokoić i zdementować to, że oznacza to poważne perturbacje. Oddział będzie funkcjonował, ale może okazać się, że te przyjęcia planowe pacjentek do różnego rodzaju zabiegów będą niestety trochę przesunięte w czasie - informuje dyrektor nowotarskiego szpitala. - Mam nadzieję, że przynajmniej część z nich przemyśli swoje stanowisko i zechce kontynuować pracę w naszym szpitalu. Jeżeli tak się nie stanie, to będziemy kompletować ten oddział zatrudniając nowych lekarzy. Warunki jakie proponujemy zarówno płacowe jak i wszystkie inne w naszym szpitalu są na dobrym poziomie i uważam, że większego problemu ze skompletowaniem kadry nie będziemy mieć - dodaje.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Pijok17:57, 16 września 2023
Z gęby widać, że kłamie
0
dupolizusy11:00, 16 września 2023
Taczki gotowe - czekają na klienta !
0
Alex10:18, 16 września 2023
Ten dyrektor to totalna porażka. Nieudolny partyjniak który na wszystko ma wywalone, szczególnie na pacjenta.prowadzi prywatne wojenki za które ostatecznie płaci z publicznych pieniędzy na sądy i odszkodowania. Na tej kardiologii faktycznie chamstwo, krzyki i buta.
0
urlich von pipke19:45, 15 września 2023
Za rządów pisu ceny żywności wzrosły co najmniej o 100%. Przez osiem lat ich rządów stawka na wyżywienie w szpitalach nie wzrosła. tak pisowi zależy na chorych. Tylko przed wyborami.
0
Aa18:39, 15 września 2023
Skandal lekarski popieram w 100%
0
Baba jaga16:34, 15 września 2023
Na kardiologi jest podobny bajzel. Właśnie dowiaduję się że mojego lekarza i jeszcze kilku innych już tam nie ma. Dobrzy sumienni lekarze i ponoć sami odeszli bo nie wytrzymali układów. Do poradni mam termin za 8 miesięcy!
0
Baba jaga16:34, 15 września 2023
Na kardiologi jest podobny bajzel. Właśnie dowiaduję się że mojego lekarza i jeszcze kilku innych już tam nie ma. Dobrzy sumienni lekarze i ponoć sami odeszli bo nie wytrzymali układów. Do poradni mam termin za 8 miesięcy!
0
czy sie doczekam?? albo kaplica!!15:58, 15 września 2023
Kiedy będą dostępne terminy do kardiologów dla "przeciętnego Kowalskiego" w tym szpitalu panie dyrektorze!!!!
0
ed15:07, 15 września 2023
Wierzba jest z od Ziobry, którego ludzie z Faberem na czele rządzą powiatem wespół z platformersami od Waksmundzkiego - uświadomcie to sobie raz na zawsze
0
Krk14:42, 15 września 2023
Szpital w Myślenicach ma podobny problem z chirurgami
0
ulla12:40, 15 września 2023
Może ktos wie jak skopńczyła sie sprawa Starostwa o korupcję w Powiatowych drogach bo coś ucichło
0
Abrakadabra12:09, 15 września 2023
Czekam na dzień kiedy zmienia dyrektora szpitala
0
Abrakadabra12:09, 15 września 2023
Czekam na dzień kiedy zmienia dyrektora szpitala
0
Osiol10:07, 15 września 2023
Hm naprawę trzeba rozpocząć od wyborow starosty?????
0
Wiktor08:46, 15 września 2023
Popatrzcie na tego osobnika ,gdzie powinien wylądować w kryminale albo lepiej w rzeźni ponad 150 kg żywej wagi to do skupu się bydło nadaje ,oj jeszcze nie ma opaski KAPO watykańskie bo pilnuje ich obozu suki dyn
0
Swuj07:49, 15 września 2023
Do j23. Czuć tu manipulacje opinią publiczną, po ostatnich wyborach samorządowych to w powiecie nowotarskim obecny starosta pan Faber zrobił koalicję przeciwko PiS. A to starostwo nominuje dyrektora w szpitalu powiatowym.
0
skalpel07:19, 15 września 2023
To pisowskie bagno. Kłamstwa, systemowa patologia, bylejakość, arogancja i afery. Za grube pieniądze. Na każdym poziomie. Wszędzie.
Ratuj się kto może...
0
Natura23:03, 14 września 2023
którzy lekarze odeszli. ?? to ważne. Niektórzy co niedawno przyszli z Zakopanego?? od wielu wielu lat wisi coś nad tym nowotarskim szpitalem. coś w tym, tu??? JEST?. coś ..ktoś? A pytanie ... życie..co to jest życie? Każdy z nas umrze wcześniej czy później. Dam się kupić , żeby na tę chwilę mieć więcej niż inni (tylko na pokaz - wnętrze człowieka jest chciwe i puste) , a bo to dla dzieci - one też muszą się nauczyć pracować na siebie. Czy nie jesteśmy niewolnikami systemu narzucanego z góry???? Najlepiej ..szybko, łatwo,bez wysiłku. Jeżeli ktoś z tych o góry myśli, że to oni stanowią władzę - to są w błędzie. Sami do zagłady doprowadzą swoją chciwością.
0
Nowotarżanka22:50, 14 września 2023
Jakie warunki płacowe ? na dobrym poziomie ? Bzdury sławetne .. Patrząc na niższy szczebel to rejestracja zarabia najniższą krajową , a żeby oszczędzić to zmienił umowy z rejestratora medyczna na rejestratorka lub sekretarka bo można mniej płacić . Może on ma dogodna co po posturze widać.. Kompletować nowy zespół ?? Na SORze pracuje ratownik z wyrokiem karnym z 8 maja tego roku . Takich trzyma to ciekawe kogo zatrudni ..
0
leon22:20, 14 września 2023
Bardzo dobrze Dyrektorze wywalić ich na zbity p... Prywate tylko uprawiali na państwowym sprzęcie !! Na dodatek ciasteczka imprezki i KLAMKI wyzakładane zeby nie mozna bbyło wejść do gabinetu !! A chirurgia to też jasnie państwo !!!
0
Hipokrytus21:43, 14 września 2023
Gonić leni do roboty. Wykształceni za pieniądze podatnika tylko patrzą na zegarek żeby prywatę klepać. Powinni oddać kasę za edukację jak im się nie chce na NFZ pracować!
0
bez odpowiedzi18:35, 14 września 2023
Podobny problem p. dyrektor już przerabiał kilka lat temu na kardiologii.
No i mu się powiodło. Czy ten manewr zaszkodził pacjentom hospitalizowanym na tym oddziale?
0
J2317:42, 14 września 2023
Niestety dyrektor Wierzba to ulubieniec władzy. I jako PiSowiec jest tak samo wiarygodny. Dobrze, że chociaż lekarzy z Indii czy Afryki nie ściąga, jak jego koledzy z partii.
0
Gulasz Juliusz Zeżarł17:41, 14 września 2023
Tak na moje oko w tej wypowiedzibtkwi głeboka sprzeczność logiczna
"Nie ma takiego zagrożenia, że oddział przestanie funkcjonować, czy będziemy musieli go częściowo zawiesić. Mamy obsadę wystarczającą do funkcjonowania tego oddziału. Oczywiście w nieco mniejszym zakresie"

Oczywiście mniejszy zakres oznacza nic innego jak częściowe zawieszenie działalności.

Zatem pan dyrektor coś ściemnia szerokiej publiczności.
0
Emi17:09, 14 września 2023
Tych dziesięciu lekarzy szantazuje nie po raz pierwszy,to samo było cztery lata temu,gdy przeszli tu z Zakopanego i zaraz na początku narobili takiego bydła,że pokłosie będzie się ciagnac do końca życia niektórych pacjentek.Gdyby wtedy dyrekcja zareagowała adekwatnie,a nie pozamiatala pod dywan,nie doszłoby do tragedii teraz.Chociaz,z tego co widać ci lekarze mają się za bogów,nikt ich nie jest w stanie zmusić do rzetelnej,odpowiedzialnej pracy ani zmienić stanu ich umysłu.Nie powinni zatem znaleźć pracy w żadnym miejscu w kraju,bo to nie są lekarze,a czym są,to każdy wie.
0
Osiol17:01, 14 września 2023
Hm kto jest więcej warte dziesięciu lekarzy czy...... Czas i wybory pokaże pacjenci niestety, wszyscy pozornie walczą o ich dobro i dla ich dobra i w trosce o nich a ktokolwiek wygra to albo będzie brakować 10specjalistow albo jednego...... hm co wybrać. Razem już to nigdy funkcjonować prawidłowo nie będzie a nie jest to ani pierwszy ani ostatni konflikt.
0
kuba16:04, 14 września 2023
pewnie że będzie jakoś funkcjonował......
co najwyżej kilka kobiet i dzieci pójdzie ku światłości...
0
kkk15:51, 14 września 2023
lekarzom odebrac prawo wykonywania zawodu a dyrektora za nieudolność wyrąbac z pracy!
0
Pacjentka15:48, 14 września 2023
Pasowało by usiąść i porozmawiać z pracownikami a nie załatwiać wszystkiego przez media.
0
pomyśl zanim coś chlapniesz15:36, 14 września 2023
Wcześniej dyrektora wywiozą na takach , bo już dawno to powinni zrobić. W czasach "solidarności" nikt by się nie cyrtolił. Już dawno się powinien ten spaślak paść ma terenach zielonych wokół szpitala, Ale co prawda to prawda- w szpitalu czysto i porządnie , nawet kapci nie trzeba , a przecież na początku i takie pomysły były. mam nadzieję do tych czasów nie ma powrotu.
0
ekonom15:12, 14 września 2023
Można wnioskować, że dyrektor akceptował przerost zatrudnienia lekarzy ginekologów bo skoro dziesięciu złożyło wypowiedzenie i nie ma zagrożenia funkcjonowania oddziału to po co ich było zatrudniać jak bez nich oddział też funkcjonuje tylko nie wiemy jak długo jeszcze...
0
skandal lekarski15:01, 14 września 2023
Nastąpiła zmowa lekarzy.Kolejnym krokiem powinna być zmowa dyrektorów małopolskich szpitali,by nie przyjmować żadnego z tych 10 -ciu lekarzy do pracy.Tak być nie może !!!!,by lekarz wykształcony za publiczne pieniądze,do pacjenta odwracał się tyłem .....
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas