Wypadek w Poroninie. Potrącony mężczyzna miał 3 promile alkoholu. Przechodził przez zakopiankę w niedozwolonym miejscu - podhale24.pl
Niedziela, 03 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Jabłonka
Clouds
-10°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
-9°
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 100 %
Clouds
-10°
Wiatr: 5.256 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
-8°
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
-9°
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-11°
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
54 %
Nowy Targ
28 %
Zakopane
26 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 27 | 54 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
21.09.2023, 12:08 | czytano: 2419

Wypadek w Poroninie. Potrącony mężczyzna miał 3 promile alkoholu. Przechodził przez zakopiankę w niedozwolonym miejscu

Zakopiańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w Poroninie. Kierowca BMW potrącił mężczyznę przechodzącego przez „zakopiankę” w niedozwolonym miejscu.

Tuż po godzinie 20.00 ma Misiagach, w pobliżu przystanku autobusowego, potrącony przez samochód osobowy został 52-letni mężczyzna z powiatu nowotarskiego. Według wstępnych ustaleń, miał wtargnąć na jezdnię pomiędzy przejeżdżającymi autami. Nieszczęśliwie potrącił go samochód BMW kierowany przez 47-letniego turystę z Wielkopolski.

52-latek doznał licznych obrażeń ciała i trafił do szpitala. - Badania krwi dla celów medycznych wskazały na obecność alkoholu w organizmie pieszego w stężeniu blisko 3 promili - informuje asp. szt. Roman Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. - Policjanci będą teraz ustalać w toku prowadzonego dochodzenia dokładne okoliczności oraz przebieg opisywanego zdarzenia. Ważne dla wyjaśnienia sprawy będą zeznania świadków jak i ewentualne zapisy z kamer samochodowych. Apelujemy o ostrożność, zwłaszcza na tym newralgicznym odcinku „zakopianki”.

Źródło: KPP Zakopane, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Zakopiańczyk13:03, 22 września 2023
Tylko problem w tym, że tam nie ma "dozwolonego miejsca". Nie ma jak z przystanku przejść w stronę ul. Jana Kasprowicza. Powinno tan się znaleźć przejście dla pieszych skoro jest infrastruktura typu przystanek. Co wysiadający ma zrobić? Z jednej strony zakopianka, z drugiej tory kolejowe. Ma iść kilkaset metrów poboczem, które jest też wątpliwej jakości?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas