Obchody 70-lecia nadania praw miejskich Rabce-Zdroju (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 05 grudnia
Imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy
Rabka Zdrój
Clouds
-5°
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-1°
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-4°
Wiatr: 3.816 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-0°
Wiatr: 5.652 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-5°
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-6°
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
608 %
Nowy Targ
204 %
Zakopane
284 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo zła
PM 10: 304 | 608 %
Zakopane
Dostateczna
PM 10: 102 | 204 %
Rabka-Zdrój
Zła
PM 10: 142 | 284 %
23.09.2023, 09:55 | czytano: 2969

Obchody 70-lecia nadania praw miejskich Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Uroczystość jubileuszu 70-lecia nadania Rabce-Zdroju praw miejskich rozpoczęła uroczysta LXXI sesja VIII Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju, którą otworzył przewodniczący rady Piotr Żółtek. Radni, na wniosek burmistrza Rabki-Zdroju, przez aklamację podjęli rezolucje: w sprawie uczczenia jubileuszu 70-lecia nadania Rabce Praw Miejskich oraz w sprawie reparacji, odszkodowań i zadośćuczynienia z tytułu strat, jakie Polska poniosła z powodu napaści Niemiec oraz późniejszej okupacji w gminie Rabka-Zdrój.

Fot. Piotr Kuczaj
Fot. Piotr Kuczaj
Następnie gości przybyłych na uroczystość powitał w imieniu organizatorów dyrektor Centrum Kultury Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju Bolesław Bara. Wśród przybyłych byli m.in. wiceminister ds. turystyki Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister ds. klimatu Edward Siarka, poseł Anna Paluch, radni wojewódzcy Bogdan Pęk i Marek Wierzba, radni powiatowi, miejscy, księża, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń, a także byli naczelnicy, burmistrzowie i radni Rabki-Zdroju.

Włodarz miasta Leszek Świder witając gości podkreślił, że jubileusz to ważne wydarzenie w życiu miasta. Dziękował wszystkim za obecność. Przypomniał, że wśród gości są osoby, które swoją pracą - samorządową, zawodową, społeczną - pasją i zaangażowaniem przez wiele lat starały się rozwiązywać problemy miasta, wyznaczać kierunki jego rozwoju i rozwijać je. - To ci ludzie tworzą historię naszego miasta - zaznaczył. Burmistrz dziękował również przedstawicielom lokalnych organizacji i stowarzyszeń, którzy wyręczają miasto w jego zadaniach, często bezinteresownie, dbają o historię, kulturę, bezpieczeństwo, zdrowie, sport i rozwój mieszkańców. - To dzięki wam wszystkim Rabka ciągle się rozwija - dodał.

Potem przyszedł czas na przemówienia gości. - Gratulacje dla jubilatki - mówił wiceminister Andrzej Gut-Mostowy gratulując miastu nieustannego rozwoju. - Rabka wciąż się rozwija, widzi swoje miejsce na Podhalu i w turystyce. To ważne miejsce na mapie polskich uzdrowisk, a kolejne lata przynoszą miastu dynamiczny i zrównoważony rozwój - zaznaczył.

- W Rabce jest wiele pięknych rzeczy do pokazania, jest się czym szczycić - powiedział wiceminister Edward Siarka. Jak dodał, dużym wyzwaniem jest lecznictwo uzdrowiskowe, które nie ma łatwo, ale miasto wciąż utrzymuje swoją tożsamość miasta o tym profilu - gratulował zapewniając o swoim dalszym wsparciu dla miasta.

- Cieszę się, że Rabka się rozwija i pięknieje - mówiła posłanka Anna Paluch, życząc wielu kolejnych lat pomyślności.

Punktem głównym obchodów była uroczystość wręczenia pamiątkowych medali okolicznościowych, wybitych na jubileusz 70-lecia, zaprojektowanych przez rabczańskiego artystę Piotra Koleckiego. Otrzymały je instytucje, stowarzyszenia i osoby zasłużone dla miasta w wielu dziedzinach. Oprócz medalu każdy z uhonorowanych otrzymał album „Rabka-Zdrój – Miejsca, których już nie ma”. Finałem jubileuszu był znakomity koncert Waldemara Malickiego „Co tu jest grane?”.

Źródło: UM Rabka-Zdój, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
kogutka09:10, 25 września 2023
Może pani poseł Paluch, która była posłem sprawozdawcą nowej ustawy geologicznej (Dz. U. poz. 1238) umożliwiającej wywłaszczenie z własnej nieruchomości bez odszkodowania a także sekwestrację CO2 na terenie 75% kraju (wtłaczanie pod ziemię, co uniemożliwi wydobywanie czegokolwiek na tych obszarach łącznie z wodami) opowie, jak to wspaniale wpłynie na bezpieczeństwo Polaków???
ninika20:41, 24 września 2023
A dlaczego nie zapytaliście pani posłanki o nową ustawę geologiczną, KTÓRĄ REFEROWAŁA W SEJMIE??? Dzięki niej będziemy mogli zostać pozbawieni nieruchomości BEZ ODSZKODOWANIA jeżeli okaże się, że pod nimi znajdują się bliżej niesprecyzowane "złoża strategiczne". Polecam wlogi dziennikarz śledczego Leszka Szymowskiego z panią poseł w roli głównej: "Współpracownica Kaczyńskiego chce wywłaszczyć miliony Polaków" oraz "Sekwestracja dwutlenku węgla na 75% terytorium Polski"
do trochę pokory panie...13:46, 24 września 2023
haha...to ze wsparciem Siarka musi się spieszyć bo do 15 października niewiele czasu zostało
trochę pokory panie...08:17, 24 września 2023
Siarka zapewnia o swoim dalszym wsparciu dla miasta ? Jaki pewny swojej wygranej w wyborach.
Wyborca07:37, 24 września 2023
Niech pani Paluch opowie raczej o nowej ustawie prawo geologiczne, którą prowadziła przez sejm. Ta uchwalona ustawa umożliwia wywłaszczenie przez państwo z własnej ojcowizny bez odszkodowania.
kaka18:51, 23 września 2023
A gdzie Anka?
p12:42, 23 września 2023
koncertmistrz wyskoczył na stołek jak kiedyś bronek w japonii ...
ot tak11:38, 23 września 2023
Niemcy chcą zwrotu baraku na Podhalańskiej
i zwrotu kosztów korzystania z tego obiektu
od czasów powojennych do teraz
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas