Nowy dworzec autobusowy w Zakopanem już tętni życiem (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 8.028 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
36 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
26.09.2023, 11:00 | czytano: 7392

Nowy dworzec autobusowy w Zakopanem już tętni życiem (zdjęcia)

Pojawiły się autobusy i busy, a razem z nimi pasażerowie i turyści. Na tę chwilę miejscowi i turyści czekali od dawna.

Fot. Marcin Szkodziński
Fot. Marcin Szkodziński
Nowy dworzec autobusowy w Zakopanem rozpoczął funkcjonowanie. Autobusy i busy mają możliwość dojazdu od ul. Chramcówki, a także Szymonów, co w przypadku autobusów dalekobieżnych ułatwi i przyspieszy dojazd oraz wyjazd.

W pierwszej części dworca bliższej centrum miasta znalazły się przystanki dla busów wożących turystów w pobliżu najpopularniejszych szlaków turystycznych jak Morskie Oko, czy Dolina Kościeliska. Przystanki ma tu także komunikacja rozwożąca pasażerów po okolicznych miejscowościach. Oczekujący na odjazd mogą odpocząć na ławkach pod niewielkimi zadaszeniami w kształcie górskich szczytów ozdobionych starymi fotografiami.

- Wszystko wygląda pięknie, bo jest nowe. Czas jednak pokaże, czy rozwiązania są funkcjonalne - mówi kierowca autobusu oczekującego na odjazd.

Tylna część dworca z dojazdem od ul. Szymony, to zadaszone perony dla autobusów dalekobieżnych. W tym miejscu znajduje się także postój dla TAXI.

Monitoring oraz bliskość Straży Miejskiej zapewnia bezpieczeństwo zarówno przyjezdnych, jak i mieszkańców. Dobre nagłośnienie dworca oraz komunikaty o odjazdach ułatwiają poszukiwania peronu. Pomyślano także o specjalnych miejscach postojowych “Kiss and Ride”, na których można się zatrzymać do 3 minut. Uruchomione zostały także światła na przejściu dla pieszych nieopodal dworca, a szlaban na parkingu wielopoziomowym został otwarty aby kierowcy mogli wjeżdżać na miejsca postojowe.

Do pełni szczęścia brakuje już tylko funkcjonującego dworca kolejowego. Cały czas trwają prace przy budowie peronów.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Ewa23:51, 26 września 2023
W artykule jest błąd nie od strony Smrekowej tylko od strony ul.Szymony...

Dziękujemy. Moderator.
propaganda20:48, 26 września 2023
lemingu nie doskonaly3 to sa pieniadze Polakow, wielokrotnie wyrzucane w bloto, a wy bijecie sukcesy za przeniewierzanie pieniedzy narodu.
leming doskonały18:14, 26 września 2023
Pomyśleć, że to wszystko zasługa Pana Żarneckiego, który wykupując stary dworzec PKS wymusił na władzach Zakopanego podjęcie decyzji budowy nowego dworca autobusowego, który powinien nosić Jego Imię. Gdyby nie te zmiany - decyzje, Zakopane do dzisiaj by dziadowało na starym dworcu PKS. :)
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas