Pomysł Krzysztofa Chmury na wsparcie Kamilki Gil - spotkał się z reakcją - podhale24.pl
Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 5.148 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
60 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 30 | 60 %
13.10.2023, 16:49 | czytano: 3499

Pomysł Krzysztofa Chmury na wsparcie Kamilki Gil - spotkał się z reakcją

"Na zarzuty, czy dopiero teraz przypomniałem sobie o Kamilce, odpowiadam, że nie, ponieważ udawało się pomagać wcześniej, m.in. na Wakacyjny Puchar Orawy. Najważniejsze, że odzew jest spory i osoby chętnie zgłaszają się do akcji" - pisze Krzysztof Chmura, kandydat do Senatu.

Krzysztof Chmura /FB
Krzysztof Chmura /FB
Zaczęło się od listu Jadwigo Nieckarz. Nowotarżanka zaapelowała do kandydatów w niedzielnych wyborach parlamentarnych o znalezienie sposobu na pomoc zarówno rodzinie Kamilki Gil chorującej na SMA, zbierającej niewyobrażalna dla wielu kwotę 10 mln zł na lek, jak i innym rodzinom będącym w podobnej sytuacji. Pisaliśmy o tym w artykule "Jak zdobyć pilnie potrzebne pieniądze i co zrobić, by Rodzice nie musieli sami zostać z problemem, który przerasta ich możliwości".

Odpowiedziała na ten list otwarty tylko jedna osoba. Chmura zaproponował sposób na połączenie środków na kampanię z akcją charytatywną (tekst "...dajesz słowo honoru, że pieniądze otrzymane za tę robotę przelejesz na konto Kamilki Gil").

Dziś podsumował akcję słowami: "Ten pomysł może wpłynąć na przyszłe wybory i pozwolić na połączenie marnowania ogromnych pieniędzy na kampanię wyborczą z działalnością charytatywną. Może to są tylko idee młodego człowieka, ale czasem od tego właśnie się zaczyna, od idei /.../ Najważniejsze, że odzew jest spory i osoby chętnie zgłaszają się do akcji. Szkoda tylko, że z powodów formalnych uda się rozwiesić tylko 5 plakatów (plik dokumentacji do wypełnienia, a dzisiaj rozpoczyna się cisza wyborcza). Niemniej uważam, że Kamilka Gil należy się pomoc, i nie powinniśmy być formalistami.."

Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Jadwiga Nieckarz23:15, 13 października 2023
Bardzo wdzięczna jestem Panu Krzysztofowi Chmurze kandydatowi na senatora z listy Konfederacji, że w końcówce kampanii wyborczej, gdzie wszyscy skupiają się na jak najlepszym pokazaniu swojej osoby i przedstawieniu swoich priorytetów jak również programów zarówno swoich jak i partii z których kandydują, jako jedyny znalazł czas by odpowiedzieć na mój apel, bardzo dziękuję za pomysł jak zaoszczędzić na bezmyślnym finansowaniu kampanii wyborczej, mam nadzieję, że pochyli się Pan w dalszej pracy polityka nad takimi sytuacjami z których wydaje się, że nie ma wyjścia, życzę powodzenia w rozwiązywaniu tych trudnych spraw i jeszcze raz bardzo dziękuję.

Akcja wsparcia Rodziców Kamilki Gil w zbieraniu pieniędzy na jej leczenie trwa od wiosny i większość z nas wsparła tę akcję, ale wciąż brakuje jedną czwartą kwoty to nadal ponad dwa miliony, skąd wziąć brakującą kwotę?
pod rozwagę przed wyborami21:57, 13 października 2023
Za chwilę będzie "cisza wyborcza".
Gdyby naród niespodziewanie oprzytomniał i mądrze zadecydował, to nie rozpaczajcie po utracie 13 i 14 emerytury, różnych +-ów i całego tego złudnego "dobrobytu". Możecie przecież sami go sobie przedłużyć. Wystarczy zawrzeć umowę kredytową z bankiem, wziąć kredyt (jak to robił Morawiecki)i wypłacicie sobie nawet 15 emeryturę. Przy dobrej umowie
z bankiem można także spłacać same odsetki a oddanie kwoty głównej scedować na dzieci i wnuki. Co się będziecie przejmować tym co się będzie wtedy działo z waszą nieruchomością daną pod zastaw, tak jak dzisiaj dana jest Polska, was już przecież może nie być na tym świecie. Czyż nie mam racji?
gdzie jesteście wy "wrażliwi"21:37, 13 października 2023
Widzicie co się dzieje w Strefie Gazy? dwa miliony cywilów jest mordowanych na oczach całego świata i co? I nic!
Gdzie są dzisiaj ludzie "dobrej woli", których ponoć miało być więcej? Gdzie oni są? Żydostwo dokładnie wiedziało o planach Hamasu, ale czekali na finał bo wiedzieli jak świetny to będzie dla nich pretekst do ludobójstwa cywili.
szpieg19:28, 13 października 2023
Człowiek bez ambicji po trupach do celu .
Byłby realny pożytek19:15, 13 października 2023
Ma zupełną rację pan Chmura mówiąc o marnowaniu pieniędzy w kampaniach wyborczych. "Nie rusza" to tych którzy ubiegają się o reelekcje, oni do marnowania pieniędzy przywykli. Dla nich kampania wyborcza to inwestycja, pieniądze wydane na zbożny cel są zmarnowane.
Nie głosujcie na tych ludzi!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas