Policjant z Rabki nagrodzony medalem im. podkomisarza Andrzeja Struja - podhale24.pl
Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada
Szczawnica
Snow
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 3.96 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 100 %
Clouds
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 100 %
Snow
-2°
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
14.10.2023, 09:04 | czytano: 1631

Policjant z Rabki nagrodzony medalem im. podkomisarza Andrzeja Struja

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński, na wniosek Komendanta Głównego Policji, odznaczył medalem im. podkomisarza Andrzeja Struja dwóch policjantów pełniących służbę za granicę. Jednym z nich jest mł. asp. Piotr Filar z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju, który w czasie wakacji pełnił służbę w Chorwacji.

Generalny inspektor Jarosław Szymczyk podczas spotkania podkreślił, że priorytetem polskiej Policji jest pogłębianie współpracy międzynarodowej, zaś wspólne patrole międzynarodowe są jej modelowym urzeczywistnieniem. Komendant podkreślił, że wbrew pozorom jest to bardzo ciężka służba, albowiem w praktyce jest to służba całodobowa, wymagająca nie tylko zaangażowania, ale również długotrwałej rozłąki z rodziną i bliskimi. Stąd do zebranych skierował słowa uznania za prezentowaną postawę i profesjonalizm. Dodał, iż współpraca ta została dostrzeżona nie tylko przez przedstawicieli chorwackiej i bułgarskiej policji, ale również przez przedstawicieli polskich placówek dyplomatycznych, które wręcz o nią zabiegają. Bardzo istotnym jest aspekt psychologiczny, ponieważ na widok polskiego munduru poza granicami kraju poczucie bezpieczeństwa znacznie rośnie u naszych obywateli.

Komendant, zwracając się do policjantów stwierdził, że byli najlepszą wizytówką Polskiej Policji, a nawiązując do zdarzenia związanego z uratowaniem tonącego obywatela Chorwacji przez podkom. Marcina Czyża i mł. asp. Piotra Filara z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zauważył, iż na medal imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja można zasłużyć również poza granicami Polski. Komendant podkreślił, że jest niezwykle miłe, to iż profesjonalizm polskich policjantów został dostrzeżony nie tylko przez naszych rodaków, ale również przez media zagraniczne, w tym nawet na poziomie lokalnym.

Źródło: Policja
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas