Maciej Jachymiak: Czarny Piątek w Monachium - podhale24.pl
Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Rabka Zdrój
Clouds
17°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
17°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 85 %
Rain
17°
Wiatr: 12.528 km/h Wilgotność: 51 %
Rain
18°
Wiatr: 13.032 km/h Wilgotność: 45 %
Rain
18°
Wiatr: 15.156 km/h Wilgotność: 53 %
Clouds
16°
Wiatr: 9.072 km/h Wilgotność: 72 %
Jakość powietrza
48 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
20.10.2023, 20:34 | czytano: 6149

Maciej Jachymiak: Czarny Piątek w Monachium

FELIETON. "Żal mi naszej panny Hanki. Tak się na nią narzekało, ale parlament bez niej nie będzie ten sam. Tylko ona i panna Jachirzanka się tam umiały ubrać" - pisze Maciej Jachymiak, lekarz i nowotarżanin, były wicestarosta nowotarski i polityk.

arch. Autora
arch. Autora
Liebe Freunden!

Witam w języku, który już niebawem ma i u nasz obowiązywać. Tak przynajmniej twierdzi PiS. A, że partia ta twierdzi też, że jest wypustką Boga na ziemski padół, no to jak nie wierzyć? Choć ja, jak zwykle, mam wątpliwości.

Siedzę właśnie na lotnisku w Monachium. Nasz samolot odleciał. Cham nie zaczekał. Następny za 6 godzin. Dali nam voucher na posiłek. Tośmy sobie zrobili mały Octoberfest. Przy płaceniu wyszło, że voucher nie działa. Zareklamować ciężko, bo do serwisu kolejka zrobionych w lolo długa. Świat się kończy. Gdzie dawny niemiecki porządek? Może to jednak my do nich a nie oni do nas przyszli…

Nuda… I nawet meczu Podhala nie da się zobaczyć choć właśnie jest. Internet marnie działa, ale nawet jakby, to i tak nie da się obejrzeć, bo to zagranica. Tak ta Unia działa…

Czarny tydzień. Tak się przytrułem żętycą, że mi nawet bawarskie piwo nie smakuje. I jeszcze socjaliści wygrali wybory. Brukselscy zastąpią toruńskich. Towarzysz Czarzasty weźmie jakieś ministerstwo i zastąpi „komunistę z krzyżem w zębach”, jak nazywał pisowców Janusz Korwin Mikke. Kiedyś mój guru. I nadal trochę…

Tak mi szkoda, że wypadł z sejmu. Jak myślę o nim to mi się przypomina przypowieść o dwóch synach i winnicy. Nieważne co kto obiecuje. Ważniejsze co robi. A p. Janusz żadnej kobiety nie uderzył ani głupiej ustawy nie poparł. Ale ma jęzor niewyparzony… Z tym, że jak ochłonąć po pierwszym szoku, to często wychodzi, że jakaś prawda w jego szalonych słowach jest...

A jeszcze bardziej to mi żal naszej panny Hanki. Tak się na nią narzekało, ale parlament bez niej nie będzie ten sam. Tylko ona i panna Jachirzanka się tam umiały ubrać. I taka wierna prezesowi była. Tak go kochała. I dalej kocha. A on nieczuły. Wiadomo, dlaczego.

I kto pannie Hance wbił nóż w plecy? Jakiś emerytowany krakowski hippek! I cinkciarz z Krupówek! Ludzie to jednak świnie. Jak mogli? Przecież panna taka porządna, skromna, wszystkie pieniądze na biednych oddała, że nawet na mieszkanie nie ma. Skandal…

Co za koszmar… A tu jeszcze dzwoni Gabryś Samolej, chyba lekko niedysponowany, i krzyczy, że jestem bolszewikiem. Podhale przegrywa 1-6, a gdzie tam do końca… Za co ja tak kocham ten hokej???

Kończę… jak tak dalej pójdzie to tu zaraz jakaś bomba wybuchnie…

Maciej Jachymiak
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
jj13:13, 23 października 2023
Hhehehhee... Maciek... no też, że fajne. :-);-);-)
Gulasz Juliusz Zeżarł22:22, 22 października 2023
Pan Janusz może i kobiety nie uderzył, ale jego opowiesci o dojrzałości 12 letnich dziewczynek, są dowodem na nie na niewyparzony język, tylko na to, ze ten starzec który powinien siedzieć w zamknięciu bez prawa do publicznych wypowiedzi.
jo22:17, 22 października 2023
Super, jak zwykle śmiych i moral :D
Stefan17:58, 21 października 2023
czy wszyscy psychiatrzy są tacy ... hmmm ... dziwni ?
loż a12:13, 21 października 2023
Co za wstrętny gość , ten kufel to faktycznie wyprał gościowi mózg .Seksista bez kultury i przyzwoitości .Zresztą co się dziwić jak sam był w PO. Kultury trochę .
Ja11:47, 21 października 2023
Hanka do boju! Myślę że będzie np. dyrektorem szpitala tz dyrektorką ;) no co ... sprawdzi się
yamakay09:18, 21 października 2023
swietne brawo dla Pana
Osiol09:04, 21 października 2023
No zderzenie z jewropa europejską i porządkiem niemieckim z którego już tylko mandaty zostały.
Tyle walki o pozostanie w tej uni ale gdyby nie chronione lotnisko tylko awaria np samochodu w,, mniej atrakcyjnej''dzielnicy i spędzona tam noc to oczy by się otworzyły czy warto walczyć o te unie i tonąć z nią razem w długach?
Bez chronionego lotniska(he he i karmiącego) w tej uni na ulicy by nocy nie przetrwał a tak o nią walczy i w demonstracach uczestniczy chyba z przekory i braku jej rzeczywistego obrazu(wyjść z obiektów chronionych na ulicę najlepiej wieczorem)
Major04:26, 21 października 2023
No i gdzie teraz opozycja znajdzie nowego wroga, będą chyba gonić za własnym ogonem
hhehe23:08, 20 października 2023
Maciek...hhehehhee...no że fajne.
Adsm21:58, 20 października 2023
Podzielam żal i troskę o pannę Hankę. Może historycznego gwizdka nie zgubiła to nam jeszcze zagwiżdże ?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas