Anna Paluch o przegranej w wyborach: "Nie spodziewałam się. Jest trochę żal" - podhale24.pl
Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara, Artura
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 7.704 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 6.876 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-0°
Wiatr: 11.196 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-2°
Wiatr: 9.792 km/h Wilgotność: 96 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
21.10.2023, 09:54 | czytano: 22665

Anna Paluch o przegranej w wyborach: "Nie spodziewałam się. Jest trochę żal"

→ - Nie mam zamiaru siedzieć bezczynnie. Dam sobie trochę odpocząć. 10 lat nie byłam na urlopie. Chcę złapać oddech. A potem zabieram się do pracy. Jestem człowiekiem, który nie usiedzi na miejscu - mówi posłanka Anna Paluch z Krościenka, która po pięciu kadencjach odchodzi z Sejmu.

→ W rozmowie z Podhale24.pl mówi, co zdecydowało o jej porażce i co zamierza teraz robić.

Anna Paluch. Fot. Podhale24.pl
Anna Paluch. Fot. Podhale24.pl
Mimo iż w okręgu nr 14 zdobyła ponad 14 tysięcy głosów, to uzyskała siódmy wynik na liście Prawa i Sprawiedliwości, tymczasem partii przypadło tylko sześć mandatów, o dwa mniej niż cztery lata temu. To zdecydowało o jej przegranej, która dla wielu jest ogromną niespodzianką. Przypomnijmy, iż lepsze wyniki i mandaty posłów z naszego okręgu zdobyli: Ryszard Terlecki, Arkadiusz Mularczyk, Barbara Bartuś, Patryk Wicher, Edward Siarka i Andrzej Gut-Mostowy.

Anna Paluch w rozmowie z Podhale24.pl przyznaje, że osiągnęła wynik znacznie gorszy niż w wyborach w 2019 roku. Wtedy otrzymała prawie 21 tysięcy głosów. Co się stało? Czynników, jak mówi, było wiele. - Elektorat wiejski był mniej zmobilizowany niż cztery lata temu, za to zmobilizowali się do głosowania mieszkańcy miast. To dało lepszy wynik np. Koalicji Obywatelskiej i sprawiło, że dostaliśmy mniej mandatów - mówi. - Miałam trudny start. Dwa miesiące przed kampanią zostałam zaatakowana (chodzi o tzw. aferę mieszkaniową - przyp. red.). Miałam trudne miejsce na liście (4. - przyp. red.), lista była mocna, konkurencja duża: wicemarszałek Sejmu i trzech wiceministrów, którzy mają znacznie więcej instrumentów oddziaływania niż poseł - tłumaczy.

- Po tylu latach pracy w Sejmie zawsze jest trochę żal. Nie spodziewałam się, ale sądząc po reakcjach, wielu ludzi było tym zaskoczonych... Z natury jestem jednak optymistką. Tym razem nie wystarczyło na mandat. Następnym razem pójdzie jak z nut - dodaje.

Czy daje sobie spokój z polityką i przechodzi na emeryturę? - Nie mam zamiaru siedzieć bezczynnie. Dam sobie trochę odpocząć. 10 lat nie byłam na urlopie. Chcę złapać oddech. A potem zabieram się do pracy. Jestem człowiekiem, który potrzebuje ruchu, aktywności, czynnego działania - mówi.

Czy to oznacza np. start w wiosennych wyborach samorządowych? – Niekoniecznie. W samorządach przepracowałam trzy kadencje, dwie w radzie mojej gminy, a trzecią w Sejmiku Województwa Małopolskiego. Jest bardzo wiele różnych form aktywności. Na pewno wybiorę jedną z nich. Dużo, jako PiS zrobiliśmy, co mówią wszyscy samorządowcy, nigdy nie było wsparcia dla gmin i powiatów w tej skali, co w minionej kadencji. Wystarczy się wokół rozejrzeć. Dziesiątki kilometrów dróg, szkoły, żłobki, przedszkola, kanalizacje, oczyszczalnie, trzy duże mosty w powiecie nowotarskim, finansowanie oczyszczalni w Białce Tatrzańskiej, geotermia dla Szaflar i Nowego Targu. To naprawdę wielka zmiana warunków życia dla mieszkańców. Wygraliśmy po raz trzeci z rzędu, a po raz czwarty, wliczając wybory z 2005 roku. W trzecich kolejnych wyborach mamy najlepszy wynik spośród wszystkich partii. To ewenement w polskiej polityce od 1989 roku. A ta kadencja była przecież wyjątkowo trudna: pandemia, wojna na Ukrainie, inflacja i kryzys energetyczny spowodowane działaniami putinowskiej Rosji. Przed nami nikt nie rządził w takich trudnych warunkach – zaznacza.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Podhalanin19:31, 16 listopada 2023
W końcu będzie spokój, nie załatwiła dla Podhala, Spisza i Orawy nawet taczki żwiru i nic nie robiła a na każde otwarcie nowej inwestycji pchała się jak wsza udając matkę i autorkę sukcesu... nareszczie spokój /.../
Brawo WY11:10, 16 listopada 2023
Bartek jest zza !
stasek z gorców21:24, 5 listopada 2023
Szkoda bo nie będzie miał kto "miysać owiec" w Ochotnicy!
sidolux07:01, 4 listopada 2023
Niestety wykończył Panią w tych wyborach sam Prezes wsadzając na liście na miejsce pierwsze ...
Bartek09:21, 1 listopada 2023
A ja pani Paluch dziękuję. Dawno tak się nie bawiłem jak kiedy oglądałem spotkanie z prezesem Polski na którym pani Paluch była prowadzącą. Bardziej żałosnego lizusostwa w życiu nie widziałem, te śpiewy, kwiaty, pochwalne peany... Nawet za komuny takiej błazenady nie było. Jestem dumny z moich rodaków którzy pani podziękowali. Mam nadzieję że to już na stałe i więcej nie będę pani oglądał.
Tydzik01:16, 31 października 2023
Na litosc przestancie Pani Paluch byla i jest nie potrzemna
Andrzejx4812:04, 30 października 2023
I kto teraz będzie przecinał wstęgi przecież Paluch miała w tym taką wprawę
Radek21:22, 27 października 2023
Antycovidan ma rację ..... te rządy tylko grabio nas jesteśmy dla nich nikim . Wszyscy którzy tam zasiadają od 89 roku powinni odejść i dać szanse nowym młodym do rządzenia .
mieszkanka tej gminy18:05, 27 października 2023
Nie ma co gdybać p. Paluch przegrała wybory na własne życzenie i po sprawie tak to jest w polityce. Jak się nie słucha głosu ludu tak się to zazwyczaj kończy jeśli nie ma się żadnej chęci pomocy obywatelom! A słucha się tyko słabego wójta czy tępej rady gminy. To jest szanowna pani sygnał z naszej kobiet strony i temat do przemyślenia! Warto pomagać!!!!!!
Ceperka14:09, 25 października 2023
"Pieniędzy nie ma i nie będzie"tak powiedział Rostkowski zostawiając jak dobry gospodarz "górkę"kasy ,którą zaraz PiS rozpieprzył na przekupienie "gawiedzi" i rozdał jak leci biednym i bogatym ,leniwym i pracowitym -po równo.I tak przez 8 lat!!!!! Efekt zadłużenie ,spadek inwestycji ,chaos ......i można tak wymieniać w nieskonczoność!!!!!Pani Palich zaś przegrała ,bo poseł powinien mieć kontakt z wyborcą ,a pani ograniczyła swą działalność do przecinania wstęg i bankietów.
NARODOWA07:28, 25 października 2023
na Gierka plują a jego dług miał pokrycie w gospodarce NARODU POLSKIEGO
antycovidian23:41, 24 października 2023
@Klic
" I cieszyć się tylko że za Covida nie było Lewicy u sterów bo dopiero wtedy zobaczylibyscie co to są obostrzenia dot COVID."

Cieszyć to się trzeba, że popierany przez Szanowną Posłankę projekt niejakiego Hoca przepadł w sejmie. Lewica przy nim, to przedszkole.
Klic21:41, 24 października 2023
Wkrótce to od odczujemy @
Przeczytałem komentarz który wskazales. I nic tam o sprzedawaniu czegokolwiek nie ma. Raczej lanie wody- chyba wszystkie partie oprócz Konfy by te obostrzenia wprowadzały tak jak i jakieś 90% Europy w tym czasie. I cieszyć się tylko że za Covida nie było Lewicy u sterów bo dopiero wtedy zobaczylibyscie co to są obostrzenia dot COVID.
wkrótce to odczujemy18:50, 24 października 2023
@ Klic
Szukałeś paragonu? :) (przeczytaj co napisał "antycovidian", a to tylko część tego co było. A co będzie?).
Ta najmniejsza partia w sejmie, to też moja partia.
@obserwator17:51, 24 października 2023
powinna odejsc do lamusa,dac szanse młodym
NARODOWA16:38, 24 października 2023
Komu piesni piesniarka PIENIN bedzie spiewać
NT15:52, 24 października 2023
To za uczelnie!
To tyle!09:40, 24 października 2023
Drogie Panie wyprowadzone w pole! Wybierajcie ludzi sprawdzonych na wójta radnych nie żadne tam dzbany, pustaki itp!!! Kobiety w Was siła dwieście rodzin to jest co najmniej czterysta głosów. Pani Poseł jak widać nie słuchała ludzi i dostała już nauczkę! Władze gminy nie słuchają wyborców to won z urzędu gminy! Gmina ma służyć ludziom a nie odwrotnie! Decyzja należy do Was wyborcy i to wszystko co wybieracie to macie!
antycovidian22:48, 23 października 2023
Szanowna Pani Poseł. Wielokrotnie pisałem - powtarzałem, że ważniejsze dla Pani są pisowskie idee, niż dobro społeczeństwa. To Pani chciała wprowadzić jeszcze większy zamordyzm "pandemiczny" podpisując się podprojektem niejakiego Hoca. To Pani głosowała przeciw społeczeństwu legalizując nie prawne, sprzeczne z Konstytucją "ustawy". To Pani głosują za odrzuceniem wotum nieufności dla P. Morawieckiego i jego rządu, legitymizowała Pani jego - rządu zamordystyczne rozporządzenia, które wbrew prawu więziły miliony Polaków w domu jako tzw. kwarantanna, która nie dotyczyła pisowskich wybrańców panów szumowskiego, kurskiego i innych. Żydopisowski rząd z Pani poparciem doprowadził do ponad 250 tysięcy nadmiarowych zgonów i pani się dziwi, że ludzie na panią nie głosowali ? ja się bardzo dziwię, że aż tyle głosów pani zdobyła. Dużo by pisać jak pani traktowała Polaków, jak się im pani przysłużyła podczas plandemii, ile to za pani przyzwoleniem - przyczyną zbankrutowało różnych działalności gospodarczych : sklepów, wszelkiej maści zakładów, by nie szukać daleko, wystarczy przejść się ulicami Nowego Targu. Za swoje decyzje, głosowania sejmowe, rozporządzenia, działania na szkodę społeczeństwa, powinna pani stanąć przed Sądem. Na tą chwilę wystarczy.
Żeglarz20:36, 23 października 2023
Trzeba było jeszcze dłużej czekać z otwarciem obwodnicy baronowo... Tu właśnie poszły się paść brakujące głosy. /.../
woj20:09, 23 października 2023
Nawet nie potrafiła podziękować za te głosy które została. To o niej świadczy. Poza tym nikt pani nie zaatakował, proszę ludziom wytłumaczyć jak dostaje się mieszkanie za 100zł zarabiając 25 tysięcy!Zero refleksji i wstydu, lepiej zniknij z życia publicznego kobieto, daj ludziom żyć bez swojej osoby.
gazda19:29, 23 października 2023
Czy ta kobiecina coś w zyciu zarobiła?
Klic18:25, 23 października 2023
wkrótce to odczujemy@
Nie wiem co pani Paluch sprzedała - nigdzie nic nie znalazłem...za to wiem co sprzedawała partia która w bieżących wyborach zajęła drugie miejsce. Dlatego na nich X już dawno postawiony w cudzysłowiu.Tak jak i na PIS w obecnych wyborach- ale im jeszcze mogę z czasem wybaczyć. Moja partia natomiast z najniższym wynikiem ale jednak w sejmie. Graty
wkrótce to odczujemy14:27, 23 października 2023
@ Klic
"Megafon" to pikuś. Ta "pocieszna osoba" narozrabiała o wiele więcej. Sprzedała Polaków za "x" u Kaczyńskiego i dlatego dostała "krzyżyk" od wyborców. Posprawdzaj troszeczkę, wszystkim im się to należało.
Klic13:48, 23 października 2023
Nie głosowałem na panią Paluch ale teraz mi jej nawet szkoda. Taka pocieszna osoba z niej(gdyby nie ten żałosny wybryk z megafonem jak przyjechał prezydent Komorowski...). Na następnych wyborach dam Pani szansę Pani Anno. Głowa do góry
Monika13:34, 23 października 2023
Elektorat był bardzo zmobilizowany, ale pamiętał, że opowiadała się Pani za segregacją sanitarną.
tak jest10:56, 23 października 2023
Przestańcie reklamować
nie szukajcie tłumaczeń
przegrała wybory z powodu buty i pychy
oraz mieszania w innych okręgach
Trafiła na kamień w osobie Terleckiego
Grazyna Mikołajska09:43, 23 października 2023
Q przespałem coś takiego. Rosja graniczy z Koreą Północną na odcinku 19 km na rzece Tuman. Pisząc o Korei Północnej zasugerowałam się automatycznie słowem północny ,ale chodzi o południowy wschód oczywiście. Nigdy nie zdarzyło Ci się takie chwilowe zainfekowanie umysłu, czymś o czym wcześniej myślałeś?
Zakopianka09:18, 23 października 2023
Jestem młoda, to straszne co się działo przez ostatnie lata. Nie chcemy takiego życia, długi po tej kadencji będziemy spłacać długo. To nie ok. W innych krajach była mniejsza inflacja, bo i rządy lepsze. Nigdy więcej
sofia09:17, 23 października 2023
Fajnie by było jakby politycy umieli uczciwie przeanalizować swoje błędy. To nie mieszkańcy wsi się nie zmobilizowali tylko mocno wypaczony interes partyjny spowodował tak ogromną mobilizację w społeczeństwie. To nie tylko brak Paluchowej w sejmie, ale przede wszystkim realna utrata na Podhalu dwóch mandatów. To samo stało się w całej Polsce.
Prosty przykład to na co postawił PiS na Podhalańskiej Uczelni PPUZ. Cała społeczność akademicka prosiła o pomoc. Ale PiS z Paluchową włącznie postawił na jakieś chore rządy na uczelni wbrew wszystkiemu. Do dziś p.o. rektora jest osoba, która jedyne co miała zrobić to wybory w miesiąc. Ale PiS popiera trwanie tej pani od dwóch lat. Kobieta zmienia wszystko mimo braku jakiegokolwiek mandatu z wyboru, zwalnia ludzi, przegrywa kolejne sprawy sądowe, NIK nie zostawił suchej nitki na działalności uczelni pod jej rządami, ale PiS jest konsekwentny i z uśmiechem wręcza tej pani kolejne czeki. Czemu? Trudno zrozumieć. To się nijak nie broni, kogo oni do dziś popierają. Więc cała społeczność uczelni z rodzinami i znajomymi nie miała możliwości zagłosować na PiS. No i takimi działaniami stracili władzę. No ale to przecież wina Tuska.
A na Podhalu wystarczyło trochę przyzwoitości dla wykładowców, a nie pilnowanie wypaczonego, niezrozumiałego interesu partyjnego. Wysłuchanie ludzkiej krzywdy zapewne oznaczałaby plus dwa mandaty dla PiS na Podhalu, w tym jeden dla tej Pani.
Adios08:43, 23 października 2023
Jak ona mi zaimponowała śpiewem na wiecu Jarosława w Nowy Targu. To było takie wzruszające
Jasiek08:14, 23 października 2023
Podobno teraz Terlecki dostanie mieszkanie komunalne w Krościenku.
cienki bolek06:07, 23 października 2023
Szanowna Pani Poseł Paluch. U mnie Pani straciła gdy chamsko Pani gwizdała na Prezydenta Rzeczpospolitej Pana Komorowskiego. Chce Pani współczucia. Nie . Pamiętam te gwizdy tego komanda. Nie uszanowała Pani stanowiska pierwszej osoby w Państwie.
Wykolegowali Panią tez koledzy partyjni i sam Prezes Kaczyński układając listy wyborcze. Kogo dał Pana Terleckiego nie związanego z Podhalem i byłego Posła z PO Pana Guta Mostowego.
Tak że, Panno Anno Pycha kroczyła przed upadkiem. A teraz nastąpił upadek. Nawet nie będzie fuchy w spółeczce skarbu państwa
Osiol22:38, 22 października 2023
@madry i skromny
Ci zza wody z dziesiecioletnimi zamówieniami na broń? Nikt inny na tym nie zarobił i nie zarobi.
mario19:07, 22 października 2023
Szkoda,że odchodzi bo kto tak pięknie będzie przecinał.Kto teraz bedzie podgrzewał atmosferę?Oby znalazła robotę godną jej wielkich umiejętności ,solidności i pracowitości.
knt18:49, 22 października 2023
Idiotyzm na całej linii - skoro jesteście tacy mądrzy to brać się do roboty a nie popisywać się na forum .gimbusy .
nie udawaj17:12, 22 października 2023
@ niemądry i nieskromny
Tacy jak ty.
Sokolica 11816:02, 22 października 2023
Paluch nareszcie ludzie pokazali gdzie twoje miejsce...
mądry i skromny15:05, 22 października 2023
Widzisz- ośle- było wielu w Europie którzy myśleli że z Rosją można się dogadać i kto to spie....ił?
wyprowadzone w pole!!!!!15:04, 22 października 2023
Pani Poseł wspomniała pani o budowie żłobków przypomnę... na terenie Gminy Łapsze N. a konkretnie w Niedzicy i owszem powstał żłobek i to za waszych rządów to prawda! Ale po dwóch latach fantastycznej pracy żłobek zostaje zlikwidowany! Pomimo naszych błagań między innymi też i Pani wszyscy ale to wszyscy na nasze prośby byli głusi!!!! A przeciwko likwidowaniu było 200 MATEK i jedna radna z Niedzicy na pewno kojarzy Pani bo to Ona zabiegała o wyremontowanie i utworzenie tej potrzebnej na wsi placówki.Jednak te dzbany gminne poparły likwidacje! Pytamy co Pani dla nas zrobiła, gdzie Pani była żeby kilu takich pustaków za nas decydowało jakie to ma być prawo jaka sprawiedliwość społeczna?
red14:45, 22 października 2023
Pani Mikołajska skąd bierze pani te wiadomości pewnie od pana Szczerby i pani Leszczyny.A po za tym jeden guru powiedział pinindzy nim i nie będzie, a drugi pokażecie gdzie są pieniądze Zakopane to chętnie wezmę i wam dam chichot diabła
Major14:33, 22 października 2023
Na boisko wyszła jedna drużyna,a przeciwnej strony wybiega druga z dwoma zaprzyjaźnionymi drużynami i rozpoczyna się mecz,ot demokracja wg.Grazyny, można? ,czy oszustwo i proszę tu nie p.o wschodzie i zachodzie
avivat13:47, 22 października 2023
@do pani Mikołajska
Jakże mi pani żal. Szczerze żal.
przespałem coś takiego13:07, 22 października 2023
Według niejakiej Grażyny Mikołajskiej już nastąpiło przebiegunowanie Ziemi i dotychczasowe kierunki geograficzne nie obowiązują.
wierzgająca kobyła13:02, 22 października 2023
No i zaczęło się wierzganie. Jeszcze chwila a PO będzie wnioskować o odszkodowanie za odsunięcie 8 lat temu od w władzy.
Jak okradano państwo z Vatu pamiętają wszyscy. Najczęściej przy zakupie czy usługach słyszało się pytanie: "z Vatem czy bez".
Dzisiaj nikt takich pytań nie zadaje, nawet na jedno piwo automatycznie dostajemy paragon, kiedyś tak nie było.
Inną sprawą, jest wysokość tego podatku, produkty nim objęte, i dalsze jego wyłudzenia, w tym przez krewnych osób sprawujących władzę.
Ale nie łudźmy się, że będzie lepiej, przecież to starą ekipę przywrócono do władzy. I to jest największy błąd Polaków.
Znowu skończy się "kupą kamieni".
kaka12:56, 22 października 2023
A czy czynsz za mieszkanie jest uregulowany w pełnej, należnej kwocie?
Do @samozwanczy ekspert12:11, 22 października 2023
Właśnie widać jaki z ciebie ekspert- rolki i tiktoki nie interesują poważnych wyborców, ludzi którzy maja skonkretyzowane poglądy i opinie. Serio twoim zadaniem pani Paluch odpadła z gry przez brak kampani w social mediach gen z i gen x a nie przez fakt, że ludzie mieli jej juz po dziurki w nosie, bo słynęła głównie ze stylizacji na Alexis z Dynastii i przecinania wstęgi na KAŻDYM otwarciu różnorakich inwestycji, często takich, do których nawet nie przyłożyła palca ???
RL11:04, 22 października 2023
Jak zwykle w przypadku PiS-u: jakaś afera lub przegrana to wszyscy wokół winni, tylko nie PiS. Za różne żenujące i chamskie występy w sejmie i poza nim pani już dziękujemy. Żegnam panią bez cienia żalu.
Osiol10:54, 22 października 2023
@Grażyna Mikolajska
Tym długiem niech się przejmują ci co,, zwineli''banki, przemysł, handel, złoża naturalne(jak z tego wycisnąć jeszcze więcej z tubylcow)
Pójście w kierunku Rosji to jedyna szansa zrzucenia z pleców Polaków tych co na nich jadą właścicieli bankow....
AM10:44, 22 października 2023
Jak 10 lat bez urlopu?. Ostatnie 10 lat to był urlop jak przecinanie wstęgi i udział w uroczystościach można nazwać pracą i jeszcze na koszt podatników. Polecam. Powrót do wyuczonego zawodu a nie pchać się dalej /.../ startują w przyszło rocznych wyborach. Wyborcy napewno nie zapomną pani ośiągnieć lasujących siebie. Jaki projekt był pani autorstwa nie pamiętam ale przy zakończeniu każdego był widziany uśmieszek nr. 7.Był taki serial z osłem nr....?
Ja09:57, 22 października 2023
10 lat ,a pewnie i więcej siedziała pani bezczynnie ,jedyna pani praca to mizianie prezesa ,pani jest żal a my się bardzo cieszymy i liczymy , że wyrówna pani czynsz za mieszkanie
Mieszkaniec xx09:21, 22 października 2023
Było zaskoczenie, ale pozytywne. Tej pani juz podziękujemy.
Grażyna Mikołajska09:02, 22 października 2023
@ Adam Szewczyk. Na każdy zarzut w stronę PiSu Wy odpowiadacie zarzutami w stronę Platformy,tylko łaskawie proszę wziąć pod uwagę skalę tych zarzutów.Na afery PiSu idące w setki milionów złotych (respiratory, maseczki, willa +, wybory kopertowe itd), Wy odpowiadacie zegarkiem Nowaka za 11 tys. złotych, czy zarzutami wobec Gawłowskiego, którego Sąd już dawno uniewinnił. Czymże są ośmiorniczki za kilkanaście zeta w Biedronce w porównaniu do ośmiornicy pisowskiej? Mafie vatowskie to propagandowy wymysł Morawieckiego i wychodzi to teraz na wierzch.Dziura vatowska jest teraz większa niż była kiedykolwiek.Wzrost Vatu na przestrzeni ośmiu lat wynika głównie ze wzrostu cen , czyli z inflacji, ze wzrostu PKB,a także z działań,które podjął już Rostowski w latach 2012- 2014, tzw. Vat odwrócony. Jeżeli wpływy z Vatu do budżetu są w związku z tym większe o 200 czy 300 miliardów niż były w roku 2014- to Morawiecki definiuje, że ten naturalny przyrost to była wcześniejsza kradzież , ale jakoś nie wskazuje teraz tych mafii, które miałyby to zrobić. Rostowski oddając władzę przekazał nadwyżkę budżetową wysokości 15 miliardów, a w tej chwili podejrzewa się że ukryty dług publiczny ( nie mylić z deficytem budżetowym) może wynosić nawet ponad 2 biliony złotych. To jest koszmar.Wielokrotnie więcej niż dług za Gierka. Człowieku, odbijając piłeczkę w stronę Platformy, bierz pod uwagę skalę zjawiska . Tam zegarek Nowaka a tu miliardy Euro długu. Rostowski ostrzegając przed rządami PiSu miał rację . Za czasów Platformy byłam dumna Polką, nie wstydziłam się prezydenta, a Polska była przykładem demokracji, praworządności dla wielu krajów w świecie.Były to wartości bezcenne, które PiS skutecznie zrujnował robiąc z nas pariasa Europy. 11 milionów 600 tys Polaków powiedziało PiSowi dosyć. 40 % naszego obrotu handlowego jest z Niemcami, są one potęga gospodarczą, a przez fobie antyniemieckie PiSu, który na tym buduje swój elektorat (socjotechnika) mamy zerwać dobre stosunki gospodarcze?? Przypominam,na wschodzie jest jeszcze Rosja.Chcesz tam ? Więcej nie będę z tobą dyskutowała, bo widzę, że mózg masz już wyprany nieźle przez TVP
Obserwatorka08:35, 22 października 2023
Jak zobaczyłam na portalu, że Pani znów otwiera kolejną drogę w Harklowej, to głośno powiedziałam, że to będzie ostatnie otwarcie.Nie rozumiałam tego, że Pani była nieuchwytna, a jednak ktoś jakimś cudem zapraszał do otwierania inicjatyw, nawet prywatnych biznesów. Nawet byłam na jednym z Ludźmierzu, gdzie otwierana była świetlica prywatna i wszyscy posłowie tam byli, moje zdziwienie było ogromne.Za pieniądze podatników lansowali się na prywatnych biznesach. Z tego co wiem, byly to środki unijne a Pani poseł z dumą mówiła, że to dzięki naszemu Państwu. Hipokryzja !
No niestety trzeba przemyśleć swoje działania. Partia PiS się zagalopowała.
Ja byłam zdeterminowana głosować na inną partię, ponieważ koszty mojego życia bagatelne wzrosły i już nic nie chce za darmo otrzymywać, ale chce, aby mi nic nie zabierano.
obserwator07:58, 22 października 2023
własnie naród Polski pokazał swoje oblicze zazdrość i chciwość znowu skazuje go na poddaństwo.
Samozwańczy ekspert07:36, 22 października 2023
Poseł niezła, mimo że z PiSu. Tyle że prawdziwe powody, o których niestety nie powie bo propaganda partii nie pozwala to: 1.wpuszczenie Terleckiego na listę, który w niczym nie pomógł a zabrał jedno miejsce, 2.niezalatwienie sprawy z mieszkaniem, o którym na Podhalu mówiło się od kilkunastu lat (to nie wina prasy że o tym pisała ale niestety samej pani poseł), 3.brak w kampanii prezentowania krótkich nagrań typu rolki i tiktoki, pani Paluch potrafi to zrobić znakomicie ale nie nagrywała albo się nie przebiło. To są główne przyczyny, a nie jakieś tam sztucznie tworzone
z politowaniem06:38, 22 października 2023
Q Adam Szewczyk
Wypowiedzi "pani" Mikołajskiej, nie ma sensu i wręcz nie da się racjonalnie komentować. W moim przekonaniu, tej "propagandystce" wydaje się, że Polska - to już nie Polska.
rzucający jajami06:07, 22 października 2023
No niestety ale zawód wyuczony : poseł to nie jest gwarancja dożywotniego zatrudnienia. A teraz jeszcze mając dużo czasu posprzątajcie po sobie te wszystkie plakaty i banery bo rzygac się chce od patrzenia na Wasze gęby. Dotyczy to zarówno prawicy jak i lewicy. Od 34 lat jedni i drudzy będąc w opozycji krzyczą jak to będą rozliczać i wsadzać do więzień zlodzieji a jak już się dorwał /.../ to amnezja totalna. Na zasadzie : my was nie posadzimy to po zmianie w przyszłości wy nas nie posadzicie. I tak od lat a my tepy motłoch łykamy to jak pelikany i nic nie robimy. O przepraszam . Robimy. Harujemy na nich wszystkich.
mądry i skromny02:24, 22 października 2023
Co do pieniędzy to zobaczymy gdzieście napożyczali i co sprzedali a co do Rostowskiego to pamiętam ile było śmiechu kiedy powiedział że po każdym wielkim kryzysie wybucha wojna- i miał rację.
Grażyna Mikołajska01:43, 22 października 2023
@ Major. Wygrała demokracja i to za nią jestem.Cały demokratyczny świat zareagował pozytywnie na wyniki wyborów w Polsce, a giełda od razu podskoczyła do góry. Kierunek Zachód, a nie wschód-to jest istotne. Cała demokratyczna opozycja uzyskała 11 599 090 głosów a PiS 7.640854 głosy.Ponad 3 958 236 Polaków było przeciw PiSowi i ja jestem wśród nich.PiS stracił większość parlamentarną w Sejmie i Senacie i tym samym stracił władzę z czego się niezmiernie cieszę, a jeżeli Tobie podoba się kierunek wschód,to proponuje droga na Białoruś , Rosję , Chiny i ciut na północny wschód od Rosji masz jeszcze Koreę Północną. Ja już w PRLu żyłam i nie mam zamiaru znowu żyć w tym g..... .
Prosty wyborca23:36, 21 października 2023
Piękna i skromna ha ha ha
Adam Szewczyk23:02, 21 października 2023
Pani Mikołajskiej chciałem przypomnieć, że platforma wcale dużo lepsza nie była. Nie jestem za Pisem ale Pani wpis ma się nijak do rzeczywistości, bo PiS oczywiście przeginał w wielu sprawach, ale przypomnę słowa Rostkowskiego "że pieniędzy nie ma i nie będzie", a jednak były. Podniesienia wieku emerytalnego, likwidacji stoczni czy mafii vatowskich lub pracy za 5 zeta i 15% bezrobocia i działania na rzecz Niemiec w wielu kwestiach nie można lekceważyć. Poza tym przywódca platformy D. Tusk kłamał wielokrotnie w wielu sprawach więc pasowałoby zachować trochę obiektywizmu. To dokładnie takie samo g...o, tylko może w bardziej kolorowym papierku.
Ocena z Orawy22:25, 21 października 2023
Sporo promocji bardzo kiepskiej geodetki na portalu w ostatnich tygodniach
PiS już nie podniesie się z pozycji na łopatki
Pseudoprawica zniknie, idzie mlodziez
Żadna22:18, 21 października 2023
To akurat żadna strata..
Urlich von Pipke21:47, 21 października 2023
Pewien ostatni lans Pania utrącił. Już Pani wie jaki. No właśnie
anty pis21:31, 21 października 2023
Nie ma wstydu,nie pamieta sie sytuacji jak jedna ze stacji zapytala ja o mieszkanie.Oburzona bo jak krolowej z pis mozna zadac pytanie!Uciekla pyskujac i zamykajac drzwi przed nosem reporterki.
Jo21:29, 21 października 2023
Hahahahahahahahahahahahahaaha
Gulasz Juliusz Zeżarł21:08, 21 października 2023
A propos tego, co mówią politycy przed wyborami, to warto przypomnieć, ci Kaczyński mówił o PSLu i Kosiniaku, do którego sie teraz łasi o koalicję i chce mu dac nawet papiestwo:):)

Kaczyński:
"Czy oni (PSL)są przedstawicielami polskiej wsi, polskich rolników? (...) Nie, oni reprezentują tych, którzy, nazwę to bardzo łagodnie, w skomplikowanych latach 90., a można jeszcze datować na koniec lat 80., na różne sposoby się dorobili, różne rzeczy sobie sprywatyzowali i dzisiaj to mają i dzisiaj bardzo często prowadzą przy pomocy tej swojej własności różne gry oparte na takiej zasadzie: my obniżymy cenę, a państwo dopłaci. Przecież nie ze swojej kieszeni, bo państwo nie ma żadnych swoich pieniędzy, ma pieniądze obywateli ? mówił.

"To formacja skrajnie antyklerykalna"
Wicepremier Jarosław Kaczyński nazwał Polskie Stronnictwo Ludowe "młodszym bratem" Platformy Obywatelskiej. ? PSL zrobi to, co każe PO ? stwierdził lider Zjednoczonej Prawicy

Pamiętacie Kosiniaka-Kamysza, jak temu Jażdżewskiemu klaskał? Pamiętacie? Więc właśnie, to są ich poglądy. To formacja w gruncie rzeczy skrajnie antyklerykalna ? powiedział o PSL Jarosław Kaczyński.

I tak dalej i tak dalej...
góral20:53, 21 października 2023
ufff... juz mi Paluchowa nie wyskoczy z lodówki :))
Gulasz Juliusz Zeżarł20:40, 21 października 2023
@Wektor
Zabawne jest to zaklinanie rzeczywistości. Wyłącz ten TVPis, bo tam rzwczywistość kreowana na potrzeby jednego widza. Mimo stalinowskiej propagandy (cytat z słów Marcina Wolskiego, pisowskiego propagandzisty) i niebotycznej kasy na promocję pisowców
PIS przegrało wybory z opozycją.

A politycy, jak to politycy - przed wyborami mówią różne rzeczy

Poniżej kawałek z wywyiadu Z.Ziobry dla Rzeczpospolitej z 2012 roku - jakiś komentarz?

W rozmowie z dziennikarzem "Rzeczpospolitej" Zbigniew Ziobro stwierdził ze PiS buduje gorsze standardy niż Platforma Obywatelska. Ziobro twierdzi, że Prawo i Sprawiedliwość w wyborach uzupełniających na Podkarpaciu stosuje brudną kampanię i boi się utraty monopolu po prawicy. Jako przykłady Ziobro wspomina m. in. pomówienia.

I tak dalej :)::)
kogutka20:28, 21 października 2023
To podziękowanie za "ustawę wywłaszczeniową" której pani Paluchowa jest twarzą.
kaka20:03, 21 października 2023
Nożyczki zostały to przecież zamiast wstęg można przecinać pępowiny u weteryniarza.
MarcinD19:23, 21 października 2023
Zamiast uderzyć się w piersi, przeprosić za wykorzystywanie mieszkania komunalnego to wina innych, słabej mobilizacji elektoratu. Poczekaj babo bo może się dla ciebie miejsce nie zwolnić po wyborach do europarlamentu.
stary19:20, 21 października 2023
Jakoś nie widziałem aktywnej działalności Szanownej Pani na rzecz PIS.Co takiego Pani dla Podhala zrobiła? Nie przypominam sobie. Szkoda, że PIS nie wypromowało jakiegoś młodego człowieka, bo zapewne efekt byłby lepszy.
Optymista19:17, 21 października 2023
Jest takie powiedzenie (zmodernizowane)
"jak Kuba Bogu, tak Bug Kubańczykom"
nowe prawo geologiczne itd.18:43, 21 października 2023
Trzeba było dochować wierności politycznej Polakom a nie prezesowi.
Czytam tu, że teraz "nowymi ideałami" będą wytyczne z protokołów mędrców Syjonu. Zapomnieli, że już raz tego próbowali.
Ci, z takimi pomysłami skończą jeszcze szybciej.
Wektor18:31, 21 października 2023
Pani Ani życzę wszystkiego dobrego i wymarzonego wypoczynku, w końcu najważniejsza jest Polska, przed nami
wiele wyzwań, którym trzeba będzie sprostać i zachować się jak trzeba w czasach trudnych dla nas wszystkich
w Polsce i na świecie, oby elektoratowi Lewicowej Zjednoczonej Platformie Obywatelskiej nalało się z **** do głowy.

Przypominam lemingom, że wybory po raz trzeci (czwarty) WYGRAŁ PiS. Tego nie da się zakłamać.

Nie należy cieszyć się z "sukcesu" przedwcześnie, gdyż może się okazać, że odniósł go ktoś inny.

Poczekamy, zobaczymy :). Zakładam, że wszystko może się wydarzyć.

--------------------------

Hołownia przed wyborami: Jeżeli w jakimś sojuszu będzie Kołodziejczak, to mnie tam nie będzie. Po prostu nas
nie będzie tam - zapowiedział Szymon Hołownia.

Kołodziejczak mówił o Hołowni: "Jest gorszy od Tuska i PO. To bydlę, nie człowiek. To pies, a nie polityk".

"Rolnicza dwunastka" jest kością niezgody wśród opozycji ze względu na różnice programowe. Poparcie tych
postulatów rolniczych wyrażał już wcześniej polityk PSL Marek Sawicki, natomiast przeciwni im byli politycy
ugrupowania Szymona Hołowni.

"Rolniczą dwunastkę" przygotowały dwie największe związkowe organizacje rolnicze w Polsce: OPZZ Rolników
i Organizacji Rolniczych oraz NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność". Postulaty dotyczą m.in. sprzeciwu
wobec ograniczania produkcji mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego oraz ograniczania hodowli zwierząt
gospodarskich w Polsce. Sprzeciw dotyczy też zakazu uboju zwierząt rzeźnych na potrzeby religijne.
Major18:12, 21 października 2023
GMikolajska,bez krytyczna wobec PO,a huzia na PiS,PO już było i czym śmierdziało to było czuć ale Pani nie chce pamiętać ,tylko klapki na oczach i nienawiść i niech Pani nie p.o konstytucji
Andrzejx4817:43, 21 października 2023
przyczyny porażki buta arogancja chamstwo kłamstwo to główne przyczyny dodając jeszcze odsunięcie i pogarda dla obywateli
Bum16:52, 21 października 2023
Wina Tuska !. Gut Mostowy-tajny agent byłego premiera w Pisie miał za zadanie "wykończyć" najlepszych posłów prawicowej formacji. Wywiązał się znakomicie. Terleckie Mularczyki i inne to też tuskowe agenty.
Fryc16:16, 21 października 2023
Brak słów.
Piotr16:15, 21 października 2023
A może otworzy pani zakład fryzjerski skoro tak dobrze nożyczkami włada.
Magda16:00, 21 października 2023
Drodzy komentatorzy! Chcecie być dobrze traktowania, nie hejtujcie.Wyborcy zdecydowali, ich wybór,a Pani poseł dajcie już spokój,nie głosowaliście na nią, nie oceniajcie, Wasz wybór.Nikt Was z tego nie rozlicza na kogo oddajecie głos.A będąc posłem kilka kadencji ma prawo dokonać analizy, oceny wyborów i to robi.O co Wam chodzi???? Po co to szczucie?
Gulasz Juliusz Zeżarł16:00, 21 października 2023
Czy ta kobieta może wymyślić coś od siebie? Bo na razie nawet przyczyny swojej porażki skopiowała z pisowskiego "przekazu dnia". Warto jej podpowiedzieć - nie należy mieszać obrony Jana Pawła II z obroną mieszkania komunalnego dla siebie. Takiego koktajlu nawet ciemny lud nie wypije.
normalny15:59, 21 października 2023
Może praca w Biedronce i zacząc żyć w rzeczywistości.
Grazyna Mikołajska15:52, 21 października 2023
@ Tadeusz Morawa. Świetnie. Wierna ideom PiS czyli wierna łamaniu praworządności i polskiej Konstytucji, upolitycznieniu telewizji publicznej, załatwianiu kolesiom posad w Spółkach Skarbu Państwa, zwolenniczka podziału Polaków na patriotów i zdrajców,wierna odmawiania niektórym Polakom polskości, wierna nietolerancji i nacjonalizmowi. Na szczęście to się już skończy.11 mln. 600 tys Polaków powiedziało Wam dosyć !!
brzoza15:45, 21 października 2023
Pani Aniu. A było wpuszczać na listę Fraglesa? Przecież wiadomo było, że będzie jedno miejsce mniej. Zaskakuje wynik Siarki po emisji Układu Nowotarskiego
Urlich von Pipke15:40, 21 października 2023
różnica miedzy PiS, a prawem i sprawiedliwością jest jak, między czarnym a białym
Major15:27, 21 października 2023
Jest pewność,że ta nienawiść peowcow do zwykłych ludzi ,spowoduje ich kolejny upadek
@@@15:18, 21 października 2023
Nie spodziewała sie no pewnie bo jeszcze w wywiadzie z wrzesnia jaki byl opublikowany na tym portalu na pytanie dziennikarza ..A co jesli przegra Pani wybory? Myślała Pani o tym? Anna odpowiada...To mało prawdopodobne myślę ze mamy szansę po raz trzeci zdobyc wiekszosc a tu zdziwienie bo wiekszosci nie ma i nie bedzie ...Pycha kroczy przed upadkiem pokory w tej kobiecie nie ma za grosz ...Nastepnym razem pójdzie jak z nut mówi Anna oby nigdy wiecej tego następnego razu nie było dla waszej parti.ŻEGNAM
Anka14:59, 21 października 2023
W przyszłym roku może pani startować w wyborach samorządowych na burmistrza Szczawnicy,obecny byłjuż 2 kadencje ,będę głosowała dwoma rękami na Panią.
PALUCH NA POKAZ14:40, 21 października 2023
i tyle w temacie
prawy i sprawiedliwwyy14:23, 21 października 2023
wojna ,pandemia inflacja,paskudny Putin i Unia Europejska jakos nie przeszkodzily bawic sie PIS-owi za miliony
Słuchacz13:59, 21 października 2023
Ja tak na wczasach nie miałem, za które słono zapłaciłem , i urlop wypisałem a pani ???? To był bajeczny urlop tyle lat ... darmocha . I proszę kitu nie wciskać że , nie byłam na urlopie ,,,
kobietka13:51, 21 października 2023
Chyba teoria o wsi nie jest do końca prawdziwa... Mieszkam na wsi i na Panią nie zagłosowałam... Być może Pani kibice już poumierali albo nie rozpoznali Pani na przerobionych do bólu plakatach hahaha
Tadeusz Morawa13:43, 21 października 2023
Szkoda, że Pani Anny nie ma w Sejmie, jest dobrym Polakiem i wierna ideałom PiS.
Widzę cię13:42, 21 października 2023
I bardzo dobrze, ludzie nie są tępe ludki a wy myślicie kategoriami lepsi i gorsi . Do roboty a nie ściemniać jak widać!!!!!!!!!!
Marysia13:41, 21 października 2023
Ale jak Pani może mówić, ze się Pani nie spodziewała. A czego można się spodziewać? Proszę podziękować Wierzbie, afera goniła jedna za drugą, ani razu Pani jako poseł nie zajęła stanowiska w żadnej sprawie, więc domniemuje się, ze Pani wszystko popierała. Nie była Pani widoczna tam gdzie działa się komuś krzywda ale tam gdzie można było sie pokazać przy wstążkach. Wygryzła Panią solidarna polska i to Wierzbie oraz Siarce Pani to zawdzięcza, i Faberowi. Ich działania spowodowały, ze ludzie odwrócili się od PIS, który stworzył tak głupią koalicję
nowotarżanka13:30, 21 października 2023
Wyniki wyborów mnie nie satysfakcjonują, ale Pani przegrana mnie bardzo ucieszyła. Próby kontaktu z Panią w miejscu "urzędowania" kończyły się fiaskiem. To moje doświadczenie jest jak się okazuje powszechne. Poseł powinien wschłuchiwać się w głosy wyborców, jeśli tak nie czyni powinien przestać być posłem. Tak się też stało i dobrze.
Jan13:19, 21 października 2023
Nie chce się wierzyć, że to aż przez 5 kadencji czerpała pani z tego /.../ Nic dziwnego, że teraz jest pani wielki żal tego wszystkiego. /.../ Już nie będzie pani dłużej pozować do zdjęć i robić obrzydliwych min. Oddaj to mieszkanie biednym ludziom.

Naruszenie regulaminu. Moderator.
katesz77713:08, 21 października 2023
wszędzie szuka winnych. Miejsce na liście nie takie, elektorat wiejski nie dopisał, konkurencja z własnej listy miała lepsze możliwości, mieszkaniem ją zaatakowano... A może by po prostu zauważyć, że ludzie mieli pani dość. Nawet we własnym elektoracie mniej ludzi panią poparło. Trzeba by stanąć przed lustrem i uczciwie sobie powiedzieć - sama sobie winna jestem. Obsługa nożyczek to za mało, mizdrzenie się przed prezesem to za mało, parcie na szkło to za mało, brak umiejętności obsługi zegarka, lekceważenie ludzi, firmowanie ustaw na szkodę ludzi.
A przede wszystkim przynależność do partii która demolowała Polskę i prowadziła ją w jakieś średniowiecze. A jedynym motywem łączącym pani kolesiów był dostęp do kasy i ochrona przed konsekwencjami złodziejstwa... Następnej kadencji nie będzie, bo sami sie teraz pozagryzacie szukając winnych i zwalając winę jeden na drugiego. Już się zaczęło :)) błaszczak wykolegował terleckiego, za chwilę ktoś załatwi morawieckiego, ziobro wyciąga haki na wszystkich, macierewicz nie zostanie dłużny i wyciągnie coś na niego, prezes szuka winnych w moskwie, obajtek już dzwoni po ludziach szuka nowej roboty i pewnie ma coś ciekawego do sprzedania, poczekamy spokojnie te parę miesięcy, będzie się działo :))) Nie będzie powrotu.
Jasiek12:32, 21 października 2023
Ona chyba na prawdę wierzy w to co powiedziała. To znaczy, że PISowcy żyją w urojonej rzeczywistości i nie mają kontaktu z otaczającym światem.
Janka12:18, 21 października 2023
Jak pani ruszy do swojej pracy to może usługi geodezyjne potanieją ?
Zofia12:04, 21 października 2023
Pani Anna dostała "nagrodę od wyborców" za wszelką pomoc jaką oferowała dla całego powiatu. Natomiast sytuacja z mieszkaniem komunalnym pogrążyła ją dobitnie, pokazując że los biednych ludzi z małymi dziećmi w gminie Krościenko jest jej obcy. Kolejna sprawa to umówienie się z Panią poseł w jej biurze poselski graniczyło z cudem. Najważniejsze od kilku miesięcy dla Pani Paluch było pozowanie do zdjęć przy okazji otwierania kolejnych inwestycji, z którymi niejednokrotnie nie miała nic wspólnego.
Długi12:02, 21 października 2023
Pycha idzie przed upadkiem. Dobrze się stało. Pani już dziękujemy.
Uczciwy12:00, 21 października 2023
Następnego razu nie będzie - osoby skazane nie mogą być wybrane do sejmu. A jestem przekonany że ta pani razem z kolegami szybko z więzienia nie wyjdzie.
Smok11:53, 21 października 2023
Papa.
kuba11:50, 21 października 2023
wykończyły was 3 grzechy główne:
buta,pycha,chciwość .
ŻEGNAM z radością.
Paluszek11:48, 21 października 2023
Nożyczki oddaj na serwis, skończyło się paradzenie za nasze pieniądze, oddaj mieszkanie i idź na normalny rent a zobaczysz jak żyje każdy obywatel.. bay magic finger
lwow11:40, 21 października 2023
przepraszam ,że w tym roku nie głosowaliśmy na pania.dalismy glosy na p. mularczyka za pracę nad reparacjami.moja mama urodzila sie we lwowie.i ocalala czesć rodziny przeszla gehennę wojenna.tego tu nikt nie rozumie
Jaś11:36, 21 października 2023
Pani Aniu ma już Pani wiek emerytalny, bardzo wysoka będzie emerytura. Nie jedna kobieta by takiej wysokiej chciała mieć. Trzeba zejść ze sceny. Ale kabarety miały z Pani ubaw.
nowotarżanin11:15, 21 października 2023
cytując klasyka "nie będzie nastepnych razów" pierwsze proszę wyprowadzić się z komunalnego mieszkania ,są bardziej potrzebujący
monia11:01, 21 października 2023
Nie, to nie trudne miejsce i konkurencja na liście zdecydowały o małej liczbie głosów.
Raczej przyczyną jest parcie na szkło. Każda otwierana droga, każdy amfiteatr, każdy festyn, każde dożynki nie obeszły się bez Paluchówny.
Ale jak trzeba było coś załatwić, to jakoś jej nie było. Np ostatni remont drogi w Krościenku. Ile było próśb o tak zaplanowanie robót, żeby w wakacje droga była przejezdna? Wszystkie bez odpowiedzi. Nie chodziło o zakończenie roboty przed wakacjami, a wpisanie do umowy punktu, który zobowiązywałby wykonawcę o takie zaplanowanie pracy, żeby można było jeździć bez wahadeł. Można było położyć jedną warstwę asfaltu przed lipcem, potem zająć się poboczami czy mostkami, a po wakacjach wrócić na jezdnię.
dancia11010:49, 21 października 2023
i bardzo dobrze, idz paniusiu na emeryture, twoje spóźnianie to brak szacunku
Osiol10:44, 21 października 2023
No ta winny Putin i Tusk
A może posypać głowę popiołem i przeczytać stronę 100afer pis z której zrobiło się ponad 300ta
Moze oczyścić środowisko pis z ludzi którzy te afery... A nie przenosić ich do innej... parafi,tylko dlatego że to nasi.
Wystarczy popatrzeć jak upada instytucja religijna która się nie,, czyściła''i patrzeć na policję z której wylatuje ok 3-5tys rocznie
zofia10:43, 21 października 2023
nic nie robila w biurze jej nie bylo miala urlop przez 10 lat i mowie ze ona ciezko pracowala hahahhahaha kłamczulka aniiulka
Rafał10:39, 21 października 2023
"Elektorat wiejski był mniej zmobilizowany niż cztery lata temu, za to zmobilizowali się do głosowania mieszkańcy miast"!!! Czy Pani się słyszy?, Proszę szanownej otwieraczki dróg i przecinaczki wstęg, ludzie się obudzili tak na wsi jak i w miastach. Przejrzeli na oczy, zobaczyli jak z pychą i obłudą wypisaną na twarzy wciskała się Pani na wszelkie uroczystości, jakby było to transmitowane to wcisnęła by się Pani na otwarcie paczki czipsów w kinie. Sanowna Pani przecinaczko wstęg, 10 lat wystarczy, proszę spokojnie pomieszkiwać w swoim słynnym mieszkaniu i obserwować jak Polska zmierza w stronę Eouropy, tolerancji i szacunku do obywatela.
CCCP10:38, 21 października 2023
Pomimo, że zawsze głosuję na partie prawicowe to na panią nigdy nie oddałem swojego głosu. Ale wiem dlaczego dostała pani mniej głosów niż poprzednio, to "afera" z mieszkaniem komunalnym była tym powodem. To był zmasowany atak, wszędzie w internecie było to nagłaśniane jakby ktoś tym odgórnie sterował.Póki będzie pani tam mieszkać to "oni" tego nie odpuszczą i będą panią tym atakować.
SASIAD10:33, 21 października 2023
Pani Anno zapomniała Pani o ludziach ktorzy oczekiwali PANI POMOCY I WSPARCIA , oddali swoje głosy innym . NO cóz sama PANI WIDZI CO SIĘ WYDZYŁO
Zatroskany10:29, 21 października 2023
Jak ma pani jeszcze gwizdek to jeszcze nic straconego. Śmiało do roboty.
Remember10:29, 21 października 2023
Pani Paluch firmowała w sejmie ustawę prawo geologiczne, która umożliwia wywłaszczenie przez państwo z własnej ojcowizny bez odszkodowania. Poseł sprawozdawca. Dzięki
Fotograf10:04, 21 października 2023
Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść
Xxxx10:00, 21 października 2023
Jestem za PiSem ale tutaj akurat się bardzo cieszę. Przecinanie wstęg i załatwianie posad kolega się skończyło !
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas