Montaż instalacji fotowoltainnych na budynkach gminnych - podhale24.pl
Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 96 %
Snow
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-0°
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-1°
Wiatr: 6.84 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
30 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
14 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
04.11.2023, 10:35 | czytano: 1327

Montaż instalacji fotowoltainnych na budynkach gminnych

Na kolejnych budynkach publicznych w gminie Ochotnica Dolna montowane są panele fotowoltaiczne w ramach projektu "Ochotnica & Tylmanowa Smart Village – Etap II”.

Fot. UG Ochotnica Dolna
Fot. UG Ochotnica Dolna
Instalacje fotowoltaiczne montowane są na budynku Urzędu Gminy w Ochotnicy Dolnej, Schronisku Młodzieżowym “Ustrzyk”, Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Bohaterów Krwawej Wigilii w Ochotnicy Dolnej Młynne i Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Ochotnicy Dolnej.

Przy każdej instalacji fotowoltaicznej zamontowany zostanie strażnik mocy. Prace potrwają do połowy grudnia.

Źródło: UG Ochotnica Dolna, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Zorro16:28, 5 listopada 2023
Kto by dał tak podziurawić dach tylko urzędnicy bo za to nie płacą strach pomyśleć jacy nami rządzą.
jam to22:56, 4 listopada 2023
Mam nadzieję, że zamieszczone zdjęcie nie przedstawia rzeczywistej sytuacji w naszej gminie. Do poszycia dachowego takiego jak na zdjęciu służy tzw. uchwyt do blachy na rąbek, a nie mostki trapezowe, które w przedstawionym przypadku dziurawią dach w miejscach, gdzie spływa woda i jeszcze tę wodę zatrzymują. Owszem, pod mostkiem jest uszczelka, ale wystarcza na góra 2 lata, potem mróz zimą i upały latem ją zwyczajnie niszczą. Mostki montuje się na basze trapezowej albo blachodachówce przykręcając do grzbietu trapezu lub szczytu fali w blachodachówce i to gwarantuje szczelność. Jeśli to zdjęcie przedstawia jednak rzeczywistą instalację to mam nadzieję, że gmina zadbała o odpowiednio długą gwarancję na montaż i będzie miała do kogo zadzwonić jak za 2-3 lata instalacja zamontowana jak na zdjęciu spowoduje przeciekanie dachu.
Osiol13:33, 4 listopada 2023
Hm liczę że za rok czy dwa wykażą jakieś zyski,w tych zmianach rozliczeń/ przeliczen wszak wykształceni ludzie tym zarządzają i zachęca innych.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas