Andrzej Dziuk ze złotym medalem "Gloria Artis" (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 04 marca
Imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
262 %
Nowy Targ
72 %
Zakopane
192 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 131 | 262 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 36 | 72 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 96 | 192 %
26.11.2023, 15:52 | czytano: 1577

Andrzej Dziuk ze złotym medalem "Gloria Artis" (zdjęcia)

ZAKOPANE. Dyrektor Teatru im. St. I. Witkiewicza został odznaczony Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Odznaczenie w imieniu ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wręczył Witold Kozłowski, marszałek Małopolski. - To jest dla mnie wyróżnienie i wielkie zaskoczenie - mówił Andrzej Dziuk.

zdj. Marcin Szkodziński
zdj. Marcin Szkodziński
Podczas oficjalnej inauguracji działalności Sceny “Atelier” Teatru Witkacego na wniosek Województwa Małopolskiego Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis" odznaczony został Andrzej Dziuk, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru im. St. I. Witkiewicza.

- To znak, że pomysł sprzed 40 lat był pomysłem doskonałym. Teatr nie tylko przetrwał, ale ciągle się rozwija. To czego pan dokonał przy naszej pomocy realizując ten wielki projekt Sceny "Atelier" to coś fantastycznego. Mam nadzieję, że właśnie tutaj będzie synteza tego, co odziedziczyliśmy od naszych przodków z tym współczesnym, teraźniejszym czasem, który niesie ze sobą zupełnie inne wartości, ale też piękne rzeczy. Mam nadzieję, że to będzie inspirowało do nowych przedsięwzięć, do realizacji nowych świetnych pomysłów. To, że pn jest niewyczerpanym źródłem pomysłów, to nie mam żadnych wątpliwości - mówił marszałek Witold Kozłowski, wręczając medal.

- Dziękuję. To jest dla mnie wyróżnienie i wielkie zaskoczenie. Nie czuje się godnym, a po drugie chciałbym jeszcze trochę pożyć - żartował Andrzej Dziuk odbierając odznaczenie.

W swoim przemówieniu dyrektor skupił się na ostatnim osiągnięciu, na otwarciu nowej przestrzeni. - Scena Witkacy "Atelier" była pewnym marzeniem, utopią. Nie byłoby nas tutaj dzisiaj, nie byłoby tego "Atelier" w Witkacym, gdyby nie odwaga, zaufanie pana marszałka - mówił dyrektor Teatru Witkacego. - Wszystko tu jest nowe. Po raz pierwszy świecą lampy i projektory. Po raz pierwszy uruchomiliśmy mikrofony i całe nagłośnienie. Wszystko jest nowe i pierwsze. Jeszcze uczymy się tej przestrzeni. Ona ma być dla tych młodych. Chciałbym, żeby to miejsce było przepełnione sztuką, żeby ta przestrzeń była wolnością, życiem. Żeby była żywa ich pomysłami, kreatywnością i ich obecnością - dodał.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas