Gmina gotowa na zimę. Najdłużej czekali mieszkańcy Poronina - podhale24.pl
Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Szczawnica
Rain
19°
Wiatr: 2.772 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
20°
Wiatr: 2.628 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
20°
Wiatr: 2.988 km/h Wilgotność: 97 %
Rain
20°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 100 %
Clouds
20°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
18°
Wiatr: 8.784 km/h Wilgotność: 88 %
Jakość powietrza
26 %
Nowy Targ
42 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
29.11.2023, 13:19 | czytano: 2740

Gmina gotowa na zimę. Najdłużej czekali mieszkańcy Poronina

Dopiero za czwartym razem wybrano firmę, która tej zimy będzie odśnieżać drogi w Poroninie, Stasikówce i Suchem. Urząd gminy zorganizował cztery przetargi, czekając aż ceny ofert spadną. Mieszkańcy zaczęli się niepokoić i pytać, co gmina zrobi, gdy spadnie śnieg.

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
- Gminni urzędnicy milczą na ten temat i informują, że jest zapewnione odśnieżanie awaryjne. Mieszkańcy jakoś sobie radzą, ale co będzie gdy do miejscowości zaczną napływać turyści? Już w poprzednich latach z odśnieżaniem było bardzo kiepsko, a teraz z odśnieżaniem awaryjnym jest tak jakby go w ogóle nie było - napisał do redakcji nasz czytelnik.

- Zawsze mamy możliwość zlecić odśnieżanie w trybie awaryjnym - uspokajała na ostatniej sesji Rady Gminy Poronin wójt Anita Żegleń.

Wójt poinformowała wówczas, że w prawie wszystkich sołectwach udało się wybrać firmy do odśnieżania. Wyjątkiem były sołectwa Poronin, Stasikówka i Suche. Dla nich trzech gmina wybiera jedną firmą odśnieżającą. W tym roku aż trzykrotnie unieważniała przetarg licząc na obniżenie ofert. Ostatecznie, z końcem listopada, udało się wybrać firmą i podpisać umowę na odśnieżanie tych miejscowości.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas