Wysiłkowe nietrzymanie moczu – problem, który można wyleczyć – Poradnia PULS (art. sponsorowany) - podhale24.pl
Czwartek, 29 lutego
Imieniny:
Czarny Dunajec
Clouds
11°
Wiatr: 3.024 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
11°
Wiatr: 3.132 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.58 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
15°
Wiatr: 7.02 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.348 km/h Wilgotność: 69 %
Jakość powietrza
60 %
Nowy Targ
86 %
Zakopane
56 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 30 | 60 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 43 | 86 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
04.12.2023, 21:00 | czytano: 1778

Wysiłkowe nietrzymanie moczu – problem, który można wyleczyć – Poradnia PULS (art. sponsorowany)

Nietrzymanie moczu to problem, który dotyka wielu kobiet – a o którym niewiele się mówi. Poza niezręcznymi reklamami telewizyjnymi temat ten właściwie nie istnieje w świadomości społecznej. Tymczasem ocenia się, że w zależności od grupy wiekowej dolegliwość ta dotyka od 25 do aż 45% pań!

Wysiłkowym nietrzymaniem moczu nazywamy jego niekontrolowany, mimowolny wypływ w momencie, gdy pęcherz jest pod ciśnieniem – np. przy intensywnym kaszlu, śmiechu czy wysiłku fizycznym. Co istotne w tym przypadku nie jest to związane z przepełnieniem pęcherza czy poczuciem parcia – a cały proces odbywa się bezwiednie i może się pogłębiać. Zazwyczaj dolegliwość ta jest wynikiem osłabienia mięśni: zwieracza cewki moczowej czy mięśni dna miednicy. Niezależnie od przyczyny jest kwestią krępującą, źródłem kompleksów i przyczyną zwiększonego stresu u kobiet, które borykają się z tym problemem.

SPOSOBY LECZENIA

Warto zatem wiedzieć, że istnieją skuteczne sposoby leczenia – zarówno bardziej, jak i mniej inwazyjne – dzięki którym możliwe jest zniwelowanie nietrzymania moczu. Metodą chirurgiczną jest założenie Pacjentkom specjalnej taśmy beznapięciowej, której zadaniem jest podparcie cewki moczowej. Wymaga ona zastosowania jedynie niewielkiego nacięcia i zaliczana jest do tak zwanych zabiegów chirurgii jednego dnia.

Drugim sposobem jest leczenie z wykorzystaniem nowoczesnej technologii – frakcyjnego lasera CO2, który dzięki reakcji fototermicznej stymuluje błonę śluzową do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny – stanowiących „rusztowanie” dla tkanek. W efekcie jego działania inicjowane są procesy: głębokiej regeneracji okolic cewki moczowej i pęcherza oraz wzmocnienia ścianek pochwy.

Jest to metoda bezbolesna, nieinwazyjna i niewymagająca rekonwalescencji. Zazwyczaj wymaga wykonania serii zabiegów w określonych przez lekarza odstępach czasu.

Jednocześnie laser CO2 znajduje zastosowanie w szeroko pojętej rewitalizacji okolic intymnych – np. po porodach, kiedy to Pacjentki borykają się również z problemem rozluźnienia tkanek, a co za tym idzie: niesatysfakcjonującym życiem intymnym. Pomaga również w leczeniu blizn po nacięciu krocza oraz atrofii pochwy: związanym z wiekiem i przemianami menopauzalnymi spadkiem elastyczności i napięcia pochwy oraz ścieńczeniem nabłonka śluzówki.

GDZIE ZNAJDĘ POMOC?

Jeśli borykają się Panie z nietrzymaniem moczu czy brakiem satysfakcjonującego pożycia po porodzie, umówcie się na wizytę do specjalisty: ginekologa, który zajmuje się zabiegami w tym zakresie i dokładnie zdiagnozuje problem.
W Poradni PULS w Nowym Targu zabiegi leczenia nietrzymania moczu:
  • z wykorzystaniem taśm beznapięciowych wykonuje doświadczony specjalista uroginekologii: dr n. med. Dariusz Komorowski (konsultuje w czwartki),
  • natomiast zabiegi z użyciem nowoczesnego lasera CO2 wykonują ginekolodzy: Magdalena Duda-Wiewórka, Andrzej Hortmanowicz oraz Marta Stelmach.

Terminy konsultacji dostępne są pod numerami: 18 261 17 58 oraz 696 959 480.
Adres poradni: ul. Wojska Polskiego 14, Nowy Targ

SPOTKANIE INFORMACYJNE – BUKOWINA TATRZAŃSKA

Jeśli chcą Panie pogłębić temat, dowiedzieć się czegoś na temat działania lasera CO2 czy też zadać pytania specjaliście – okazją do tego może być również spotkanie, które odbędzie się w czwartek 7 grudnia o g. 18:00 w hotelu Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej z udziałem m.in. dr Magdaleny Dudy-Wiewiórki.

Aby wziąć w nim udział, należy zapisać się, dzwoniąc pod numer: 780 588 922

Udział w spotkaniu informacyjnym jest bezpłatny.
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas