Prestiżowa nagroda dla Wieńczysława Kołodziejskiego i Muzycznej Owczarni - podhale24.pl
Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Rabka Zdrój
Clouds
12°
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.024 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.608 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
11°
Wiatr: 6.696 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
22 %
Nowy Targ
24 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
05.12.2023, 08:15 | czytano: 2483

Prestiżowa nagroda dla Wieńczysława Kołodziejskiego i Muzycznej Owczarni

W Sali Złotej Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie wręczono Nagrody Województwa Małopolskiego „Małopolska Nagroda Twórczości”. Nagrodę otrzymał m.in. pomysłodawca i właściciel Muzycznej Owczarni w Jaworkach Wieńczysław Kołodziejski. Podczas uroczystości reprezentował go syn Bartosz.

Małopolska Nagroda Twórczości przyznawana jest za znaczące osiągnięcia w zakresie twórczości artystycznej oraz upowszechniania kultury, które przyczyniły się do rozwoju i promocji Małopolski. To nagroda dla kreatywnych Małopolan, pełnych pomysłów i twórczej energii.
 
Wieńczysław Kołodziejski to właściciel kultowego klubu Muzyczna Owczarnia mieszczącego się w Jaworkach koło Szczawnicy. W Owczarni występują najznamienitsze sławy polskiej sceny muzycznej i najwięksi muzycy z zagranicy. Miejsce to jest także galerią sztuki, gdzie prezentowane są wystawy po plenerach malarsko – rzeźbiarskich, organizowanych przez Owczarnię. Wieńczysław to człowiek, który posiada wspaniały dorobek artystyczny oraz kulturotwórczy, zwłaszcza jako twórca i opiekun Muzycznej Owczarni, który całe swoje życie poświęcił upowszechnianiu kultury. Dzięki Muzycznej Owczarni, wyjątkowemu, magicznemu klubowi, organizującemu ponad 100 koncertów rocznie oraz plenery malarskie i malarsko – rzeźbiarskie czy warsztaty muzyczne, Jaworki i Szczawnica stały się słynne na całą Polskę a nawet za granicą.

W uroczystości udział wziął udział burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda. Kandydaturę do tej prestiżowej nagrody zgłosiło Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Szczawnicy.
 
jd / CKSiP 
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
karol15:56, 9 grudnia 2023
jakieś 15 lat temu tam byłem.smród i bród!!!! A do tego biały duży pies akurat załatwiał swoją potrzebę pod stołem!!!
tragedia
DrJacek10:55, 5 grudnia 2023
Jak najwięcej takich Ludzi z Duszą. Gratulacje!! DrJack
Ziggy10:06, 5 grudnia 2023
W pełni zasłużona nagroda , miejsce nastrojowe ,przytulne ,gościnne polecam dla milośników takiej atmosfery.Gratulacje dla właściciela i całej załogi . Pozdrawiam i życzę dalszych ciekawych imprez kulturalnych .
Piotr09:08, 5 grudnia 2023
GRATULACJE!!! Najwyższy czas docenić tak wspaniałe miejsce. Dzięki Muzycznej Owczarni tak niewielka miejscowość, jaką są Jaworki, staje się epicentrum krajowej i zagranicznej, wspaniałej muzyki. Gratulacje również za wytrwałość i nieustanne zaangażowanie. Oby było więcej takich miejsc.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas