Debata społeczna w Zakopanem - podhale24.pl
Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława
Nowy Targ
Clouds
18°
Wiatr: 0.216 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
18°
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
19°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
19°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
15°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
64 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
12.12.2023, 09:43 | czytano: 1253

Debata społeczna w Zakopanem

Debata społeczna, inaugurująca cykl debat społecznych, odbyła się wczoraj w sali narad Urzędu Miasta Zakopane. Obecni byli przedstawiciele zakopiańskiej policji, magistratu oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Zakopanego.

Fot. KPP Zakopane
Fot. KPP Zakopane
W trakcie debaty najwięcej uwagi poświęcono bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Sporo miejsca poświęcono tematowi bezpieczeństwa mieszkańców i turystów w rejonie przejścia dla pieszych przy ul. Aleje 3-Maja dolne. Mieszkańcy wskazywali newralgiczne punkty, w których istnieją zagrożenia drogowe i przedstawiali swoje propozycje dotyczące między innymi zmiany oznaczeń bądź poprawy infrastruktury. Mieszkańcy wspominali o przejściu dla pieszych pomiędzy dolną Równią Krupową a osiedlem Łukaszówki oraz o przejściu dla pieszych przy ul. Zamoyskiego w pobliżu cocktail baru. Dyskusja mieszkańców z policjantami oraz inspektorem Wydziału Drogownictwa i Transportu zaowocowała sformułowaniem wniosków i zadań do ewentualnej realizacji.

Podczas debaty społecznej złożono wnioski dotyczące między innymi:

- zwiększenia liczby policyjnych kontroli prędkości na terenie miasta Zakopane, między innymi w rejonie ulicy Aleje 3-Maja i ulicy Zamoyskiego oraz Kościuszki,

- wydłużenia czasu wyświetlania się zielonego światła dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Aleje 3-Maja i Kościuszki z uwagi na seniorów,

- doświetlenia przejść dla pieszych (Aleje 3-Maja, Kościuszki, Zamoyskiego)

Mieszkańcy podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat zachowania niektórych kierowców wobec pieszych i przedstawiali rozwiązania, które w ich ocenie mogłyby bezpieczeństwo poprawić.

W debacie z policjantami uczestniczyło prawie 50 osób. Na koniec policjanci wręczyli mieszkańcom elementy odblaskowe przypominając jednocześnie o bezpieczeństwie pieszych oraz zagrożeniach w sieci. Podczas kolejnej debaty ewaluacyjnej, policjanci przedstawią, jakie działania podjęli w związku z wnioskami, które złożyli mieszkańcy Zakopanego.

Źródło: KPP Zakopane, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Osiol10:35, 12 grudnia 2023
Co zrobić z policją i urzędnikami którzy przez lata pobierają uposazenia i zajmują się bezpieczeństwem??? Utrzymywać ich nadal?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas